Міжнародний день музеїв

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Міжнародний день музеїв

З нагоди Міжнародного дня музеїв у науковій бібліотеці КНУКіМ відбулося відкриття виставки графічних робіт Віктора Вечерського «Пам’ятки України».

В.В. Вечерський – пам’якознавець, історик архітектури, художній графік. Автор понад 130 науково-проектних розробок по 19 історичних містах України, реалізованих проектів створення історико-культурних заповідників. Автор 825 публікацій, 40 монографій та науково-популярних книжок, кількох документальних фільмів. Кандитат архітектури, заслужений працівник культури України, лауреат державних премій в галузі архітектури, премії в галузі містобудувань і архітектури імені Моргілевського. Дісний член Міжнародної ради з питань пам’яток і визначних місць.

Відкрив виставку директор наукової бібліотеки, кандидат культурології, доцент кафедри інформаційних технологій КНУКіМ Ю.І. Горбань, який привітав всіх присутніх з відкриттям виставки графічних робіт та з Міжнародним днем музеїв. Побажав приємного перегляду шедеврів Віктора Вечерського.

На відкритті виставки виступили:

завідувач кафедри музеєзнавства і пам’яткознавства, доктор історичних наук, доцент С.Ж. Пустовалов

декан факультету соціокультурної діяльності, кандидат культурології, доцент В.В. Кушнарьов

заступник декана факультету соціокультурної діяльності, кандидат історичних наук, професор кафедри інформаційних технологій КНУКіМ О.О. Каракоз

доктор культурології, професор О. М. Гончарова

кандидат історичних наук, професор С.Я. Ольговський

В усіх виступах звучали вітання і слова вдячності автору за можливість побачити багато архітектурних пам’яток України його очима та захоплення від майстерності В. Вечерського – графіка.

Історія архітектури, пам’яткознавства – справа життя Віктора Васильовича, до якої ставиться він з науковою сумлінністю та великою любов’ю. На зустріч В. Вечерський прийшов із виданням С. Таранушенка «Дерев’яна монументальна архітектура Лівобережної України» (2014) – першим повним виданням рукопису (без купюр цензури), зауваживши, що виходу цієї книги в світ дуже радів оскільки це класична праця в галузі дослідження .  української дерев’яної сакральної архітектури. В.В. Вечерський подарував відвідувачам бібліотеки не тільки можливість милуватися своїми графічними роботами, а й книгу С. Таранушенка.

З іншими виданнями, присвяченими архітектурі українській і не тільки, та музеям світу можна ознайомитись у читальній залі бібліотеки, якщо звернутися до книжкової виставки «Музеї – обереги вічності»

Запропонована виставка знайомить всіх зацікавлених з музеями світу й України, які експонують і зберігають пам’ятки, реліквії і шедеври вітчизняного та зарубіжного мистецтва.

Виставки чекають відвідувачів до 28 травня 2018 р.

Схожі публікації