27 березня – Міжнародний день театру

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > 27 березня – Міжнародний день театру

З нагоди міжнародного дня театру – професійного свята митців сцени, яке відзначають 27 березня, в Науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв співробітники підготували тематичну виставку «Міжнародний день театру». Театр для мільйонів глядачів – це справжнє багатство, це неповторне обличчя духовності, дзеркало, в якому відображаються характерні особливості життя суспільства, його прагнення та потенціал.

Театральне мистецтво України бере початок з глибокої давнини в народних іграх, танцях, піснях та обрядах. Про історію українського театру можна дізнатися з запропонованих книжок :

Курбас Л. Філософія театру. – Київ : Основи, 2001. – 917 с.

Мар’яненко І. О. Минуле українського театру. Зустрічі, творча праця. – Київ : Мистецтво, 1953. – 183 с.

За роки незалежності українське театральне мистецтво інтенсивно розвивається та інтегрується в європейський культурний простір. Дізнатися про сучасний театр можна з таких книг:

Режисура українського театру: Традиції і сучасність. – Київ : Наук. думка, 1990. – 299 с.

Корнієнко Н. М. Український театр у переддень третього тисячоліття. Пошук: (Картини світу. Ціннісні орієнтації. Мова. Прогноз). – Київ : Факт, 2000. – 160 с.

На виставці експонуються роботи видатного режисера, актора, педагога, засновника Московського художнього театру (МХАТ) Костянтина Сергійовича Станіславського. Серед них:

Станиславский К. С. Работа актера над собой: Ч. 1. : Работа над собой в творческом процессе переживания: Дневник ученика. Москва : Искусство, 1985. – 479 с.

Станиславский К. С. Моя жизнь в искусстве. Москва : Искусство, 1962. – 575 с.

Також на виставці представлені праці викладачів нашого університету:

Барнич М. М. Майстерність актора. Техніка “обману” : навч. посіб.  / М-во культури України, Нац. акад. керів. кадрів культури і мистецтв. Київ : [НАКККіМ], 2015. 216 с.

Пацунов В.П. Театральна вертикаль: крок до образу. Київ, 2003. – 116 с.

Вітаємо всіх фахівців та шанувальників театру з Міжнародним днем театру. Запрошуємо до читальної зали, де книги про чарівне мистецтво театру допоможуть вам відчути свято!

Попередня публікаціяНаступна публікація

Схожі публікації