Всесвітній день книги

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Всесвітній день книги

NB_bookday

У Науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв відбулося святкування Всесвітнього дня книг і авторського права.

Першим привітав присутніх директор Наукової бібліотеки, кандидат культурології Юрій Іванович Горбань: «Книжкові пам’ятки знайомлять нас із життям, культурою, типографською і видавничою справою тих далеких часів, які залишаються містком з минулого в майбутнє».

DSC_0270

Професор, проректор КНУКіМ Олександр Іванович Скнарь у своєму виступі зосередив увагу на університетській книгозбірні, як хранительці друкованої книги: «Незважаючи на стрімкий розвиток інформаційних технологій, людство віддає перевагу традиційній книзі. Навіть у високотехнологічній Японії, 80% жителів – читачі друкованої книги».

20140423_122454

Антоніна Іванівна Гурбанська, проректор КНУКіМ, доктор філологічних наук, професор, підкреслила важливість культурно-просвітницької функції бібліотеки в житті вишу і процитувала Івана Франка:

«Книги – морська глибина:
Хто в них пірне аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить».

20140423_122946

Із Всесвітнім днем книги гостей заходу також привітала кандидат культурології, доцент Людмила Іванівна Прокопенко, яка відмітила важливість і необхідність подібних заходів для сучасного світу.

DSC_0209

Своїми думками про місце книги в житті людини і суспільства поділилася Олена Олександрівна Каракоз, кандидат історичних наук, доцент: «Менталітет українського народу тісно пов’язаний із книжковою культурою. Національна книга є джерелом інформації, могутнім фактором розвитку духовної культури нашого народу».

DSC_0214

Окрасою дійства стало музичне привітання від студентського академічного хору КНУКіМ «ANIMA» (художній керівник – Н.М. Кречко) та вокального ансамблю «AD LIBITUM» (художній керівник – О.М. Скопцова).

DSC_0227

IMG_6799

У цей день відвідувачі Наукової бібліотеки мали змогу ознайомитися з книжковою виставкою «Рідкісні видання», на якій була представлена частина колекції раритетних і цінних видань із фонду книгозбірні.

DSC_0237

У рамках свята також відбулася презентація каталогу «Рідкісні видання з фонду наукової бібліотеки КНУКіМ, 1842–1941 рр.». Від імені колективу укладачів виступила завідувач інформаційно-бібліографічного відділу бібліотеки Вероніка Віталіївна Степко. Вона розповіла присутнім про підготовку, структуру, науково-допоміжний апарат каталогу, презентувала найбільш вартісні видання з точки зору наукової та пізнавальної цінності, поліграфічного та художнього виконання.

DSC_0218

Гостей вразили цікаві факти з життя авторів цих видань, історії створення та особливостей оформлення раритетів: «Книга у сучасному світі дарує нам аромат давніх часів, в які нам не довелося народитися і жити, розкриває перед нами суть сьогодення і передбачає майбутнє. Слово, як мудро зауважив Ніколай Гумільов, – це Бог. Так віддамо Слову данину! А воно, в силу свого божественного походження, допоможе нам подолати смуту будь-якого часу, щоб зуміти наблизитися до тих суспільних ідеалів, що провіщали великі письменники».

DSC_0291

Завідувач інформаційно-бібліографічного відділу

Наукової бібліотеки КНУКіМ

Вероніка Степко

Схожі публікації