23 квітня Наукова бібліотека Київського національного університету культури і мистецтв та Кафедра книгознавства і бібліотекознавства КНУКіМ під патронатом Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури України провели Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Бібліотека ХХІ століття: перспективи та інновації».
У заході взяли участь керівники та фахівці бібліотек, музеїв, представники науково-дослідних установ, науковці, молоді вчені, аспіранти та докторанти вищих навчальних закладів, практичні працівники бібліотечної галузі.
Пленарне засідання відкрив кандидат культурології, доцент Кафедри книгознавства і бібліотекознавства, директор Наукової бібліотеки КНУКіМ Ю. І. Горбань.
Він привітав учасників конференції із Всесвітнім днем книги та авторського права, відзначивши вплив розвитку інформаційних технологій на бібліотеку та її функціонування.
З вітальним словом до учасників конференції звернулась доктор психологічних наук, професор, декан Факультету культурології Л. Є. Просандєєва.
На пленарному засіданні виступили:
доктор культурології, професор КНУКіМ Т. О. Долбенко – «Бібліотека в системі інформаційних комунікацій України»;
доктор наук із соціальних комунікацій, старший науковий співробітник, завідувач відділу політологічного аналізу Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського Т. Ю. Гранчак – «Специфіка участі національних бібліотек у формуванні національної пам’яті в умовах поширення Інтернет-технологій»;
кандидат педагогічних наук, професор Кафедри теорії культури КНУКіМ В. М. Медведєва – «Книговидання України і Польщі: спільне і відмінне в контексті гуманітарної кризи»;
кандидат історичних наук, доцент Кафедри книгознавства і бібліотекознавства КНУКіМ О. О. Каракоз – «Традиційна та електронна книга: проблеми співіснування»;
доктор мистецтвознавства, професор, завідувач Кафедри теорії та історії мистецтв КНУКіМ Р. Д. Михайлова – «Військова героїка в мистецьких та книжкових пам’ятках Руси-України».
Після пленарного засідання робота конференції продовжилася в 4 секціях, у рамках яких обговорювалися такі теми:
- Сучасні підходи формування, опрацювання і зберігання інформаційних ресурсів
- Інформаційно-аналітична діяльність бібліотек в умовах глобальних інформаційних впливів
- Бібліотека, архіви, музеї як структурний елемент цивілізаційної культурної спадщини: досвід та перспективи
- Управління електронними ресурсами в сучасній бібліотеці.
Так із досвідом науково-аналітичної діяльності національних бібліотек у сфері забезпечення національного інформаційного суверенітету (на прикладі Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського) ознайомила завідувач відділу політологічного аналізу Т. Ю. Гранчак.
В обговоренні актуальних питань розвитку бібліотек як центрів збереження та популяризації документних ресурсів, музеїв як інститутів пам’яті, взяли участь фахівці провідних установ України.
Зокрема кандидат культурології, доцент Кафедри книгознавства і бібліотекознавства КНУКіМ, директор бібліотеки Ю. І. Горбань акцентував увагу на проблемах збереження рідкісних видань у наукових бібліотеках.
Під час конференції відбувся круглий стіл «Бібліотечна освіта в контексті сучасних суспільних потреб», де обговорювалися моделі підготовки сучасного бібліотекаря, шляхи формування професійної компетентності та напрямки удосконалення бібліотечно-інформаційної освіти.
Упродовж роботи конференції в холі Наукової бібліотеки експонувалися книжково-інформаційні виставки:
- Наукові праці викладачів Київського національного університету культури і мистецтв.
- Рідкісні та цінні видання з фондів Наукової бібліотеки Київського національного університету культури і мистецтв.
Керівники секцій відзвітували про роботу кожної секції та підбили підсумки обговорень перспектив та інновацій у бібліотечній сфері України, ухвалили рекомендації щодо вдосконалення процесів підготовки професійних кадрів із застосуванням сучасних інформаційних технологій.