Перспективи та інновації в бібліотеці ХХІ століття

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Перспективи та інновації в бібліотеці ХХІ століття

23 квітня Наукова бібліотека Київського національного університету культури і мистецтв та Кафедра книгознавства і бібліотекознавства КНУКіМ під патронатом Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури України провели Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Бібліотека ХХІ століття: перспективи та інновації».

У заході взяли участь керівники та фахівці бібліотек, музеїв, представники науково-дослідних установ, науковці, молоді вчені, аспіранти та докторанти вищих навчальних закладів, практичні працівники бібліотечної галузі.

_MG_1162

Пленарне засідання відкрив кандидат культурології, доцент Кафедри книгознавства і бібліотекознавства, директор Наукової бібліотеки КНУКіМ Ю. І. Горбань.

_MG_1154

Він привітав учасників конференції із Всесвітнім днем книги та авторського права, відзначивши вплив розвитку інформаційних технологій на бібліотеку та її функціонування.

З вітальним словом до учасників конференції звернулась доктор психологічних наук, професор, декан Факультету культурології Л. Є. Просандєєва.

_MG_1211

На пленарному засіданні виступили:

доктор культурології, професор КНУКіМ Т. О. Долбенко – «Бібліотека в системі інформаційних комунікацій України»;

_MG_1158

доктор наук із соціальних комунікацій, старший науковий співробітник, завідувач відділу політологічного аналізу Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського Т. Ю. Гранчак – «Специфіка участі національних бібліотек у формуванні національної пам’яті в умовах поширення Інтернет-технологій»;

_MG_1191

кандидат педагогічних наук, професор Кафедри теорії культури КНУКіМ В. М. Медведєва – «Книговидання України і Польщі: спільне і відмінне в контексті гуманітарної кризи»;

_MG_1179

кандидат історичних наук, доцент Кафедри книгознавства і бібліотекознавства КНУКіМ О. О. Каракоз – «Традиційна та електронна книга: проблеми співіснування»;

_MG_1210

доктор мистецтвознавства, професор, завідувач Кафедри теорії та історії мистецтв КНУКіМ Р. Д. Михайлова – «Військова героїка в мистецьких та книжкових пам’ятках Руси-України».

_MG_1180

Після пленарного засідання робота конференції продовжилася в 4 секціях, у рамках яких обговорювалися такі теми:

  • Сучасні підходи формування, опрацювання і зберігання інформаційних ресурсів
  • Інформаційно-аналітична діяльність бібліотек в умовах глобальних інформаційних впливів
  • Бібліотека, архіви, музеї як структурний елемент цивілізаційної культурної спадщини: досвід та перспективи
  • Управління електронними ресурсами в сучасній бібліотеці.

Так із досвідом науково-аналітичної діяльності національних бібліотек у сфері забезпечення національного інформаційного суверенітету (на прикладі Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського) ознайомила завідувач відділу політологічного аналізу Т. Ю. Гранчак.

_MG_1220

В обговоренні актуальних питань розвитку бібліотек як центрів збереження та популяризації документних ресурсів, музеїв як інститутів пам’яті, взяли участь фахівці провідних установ України.

_MG_1229

Зокрема кандидат культурології, доцент Кафедри книгознавства і бібліотекознавства КНУКіМ, директор бібліотеки Ю. І. Горбань акцентував увагу на проблемах збереження рідкісних видань у наукових бібліотеках.

_MG_1289

Під час конференції відбувся круглий стіл «Бібліотечна освіта в контексті сучасних суспільних потреб», де обговорювалися моделі підготовки сучасного бібліотекаря, шляхи формування професійної компетентності та напрямки удосконалення бібліотечно-інформаційної освіти.

Упродовж роботи конференції в холі Наукової бібліотеки експонувалися книжково-інформаційні виставки:

  • Наукові праці викладачів Київського національного університету культури і мистецтв.
  • Рідкісні та цінні видання з фондів Наукової бібліотеки Київського національного університету культури і мистецтв.

Керівники секцій відзвітували про роботу кожної секції та підбили підсумки обговорень перспектив та інновацій у бібліотечній сфері України, ухвалили рекомендації щодо вдосконалення процесів підготовки професійних кадрів із застосуванням сучасних інформаційних технологій.

_MG_1173

Схожі публікації