А бандура хай вічно співає…

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > А бандура хай вічно співає…

У Науковій бібліотеці Університету культури презентували книгу «Струни вічності» – збірку творів для бандури, упорядником якої є Володимир Єсипок, народний артист України, голова Національної спілки кобзарів України, професор.

У збірці представлено різнохарактерні твори бандурного мистецтва розподілені за жанрами: солоспіви у супроводі бандури, твори для ансамблів та інструментальна музика. Вперше надруковані композиції Катерини Трачук, Олени Немеш та Володимира Павліковського. Видання розраховане на аматорів та професійних бандуристів.

Презентуючи видання, Володимир Миколайович особливо наголошував на значущості бандури для українського народу, адже бандура – не просто музичний інструмент, це – музичний символ України, а кобзар – вагоме поняття української держави та нації. У всі часи кобзарі формували громадську думку, співали про перемоги та вільний козацький дух.

Валентина Сінельнікова, заступник декана Факультету музичного мистецтва, кандидат історичних наук, звертаючись до учасників концерту та гостей зазначила, що сьогодні в Україні існує величезна потреба у формуванні збірок нотного репертуару для учнів музичних шкіл та студентів університетів. Адже таких книг видається надзвичайно мало, вони не можуть конкурувати за прибутковістю із масовою літературою.

Розпочала концерт-презентацію студентка 3 курсу університету Марія Віксніна, єдина у світі класична торбаністка. Марія представила старовинний музичний інструмент торбан (панська бандура) та виконала твір «У путь» на музику Ф. Шуберта у власному перекладі українською мовою.

Аспірантка Національної музичної академії України Наталія Логощук виконала українську жартівливу пісню «Ой плаче Гриць, плаче» в обробці В. Єсипка та «Пісню про матір» (муз. О. Морозова, сл. Б. Олійника).

Студентка 4 курсу Київського інституту музики ім. Р. М. Глієра Олена Немеш виконала на бандурі композиції «Веселий настрій» (муз. Р. Лісової), «Танго» (муз. К. Гарделя) та власний твір «Свято на Подолі».

Дует бандуристок Університету культури Анна Бондаренко та Оксана Кісь виступили із прем’єрою, виконавши «Думку з України» на музику В. Пресовського.

У виконанні тріо бандуристок Анни Бондаренко, Вікторії Михалко та Оксани Кісь звучали пісні «Мати сіяла сон» (муз. В. Тилика, сл. Б. Олійника) та «Сиділа під грушкой».

Може хтось любить рок – піаніно, рояль,
Я люблю, як бандура в повітрі лунає…
На сучасні пісні одягаю вуаль,
А бандура хай вічно співає…
Віталій Назарук

Схожі публікації