А без пісні не буває сонця, а без сонця не буває цвіту…

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > А без пісні не буває сонця, а без сонця не буває цвіту…

В Науковій бібліотеці КНУКіМ відбулася презентація збірки вибраних творів Ірини Кириліної, доцента Кафедри джазу та естрадного співу Факультету музичного мистецтва.

0

Ірина Яківна Кириліна – Заслужений діяч мистецтв України, член Національної Спілки композиторів України, видатна композиторка. Це її перше нотне видання, до якого увійшли найкращі пісні мисткині. Воно представляє кращі обробки народних композицій, духовно-патріотичних, дитячих та ліричних пісень, а також методичні рекомендації щодо виконання творів.

01

На презентацію завітали студенти та викладачі Факультету музичного мистецтва КНУКіМ, учасники проекту «Народна Філармонія» та лауреати міжнародних конкурсів Руслана Лоцман, Тетяна Школьна.

Я дуже щаслива, що ми підготували цю збірочку. Це малий відсоток зробленого, але це тільки перший крок, тому що поки готувалась збірка з’явилось багато нових пісень. Та якщо б ми намагались доповнювати збірку щомісяця, паралельно тому як писала Ірина, то ми б не могли її видати, – щиро захоплювалась працелюбністю та завзятістю авторки упорядник збірки, колега, товаришка та однодумець Руслана Лоцман, яка на презентації була модератором заходу.

1

Широка палітра творчості, наполегливість та палка педагогічна завзятість авторки зібрали не просто слухачів, а щирих поціновувачів української пісні.

2

Руслана та Ірина подарували примірники видання Науковій бібліотеці Вишу та Олені Михайлівній Скопцовій, завідувачу Кафедри народнопісенного і хорового мистецтва факультету музичного мистецтва КНУКіМ.

3

3а

Презентація збірки відбувалась у кращих традиціях Факультету музичного мистецтва – слова вдячності та захоплення перемежовувались яскравими експресивними концертними номерами. Своє чудове виконання слухачам подарували: випускниця КНУКіМ – Олекса Прозорова («Лелеча доля»); солістка національного хору ім. Г.Верьовки, солістка тріо «Золоті ключі», народна артистка України – Валентина Ковальська («Пісня про землю»); кандидат мистецтвознавства, солістка Національної філармонії України, старший викладач Кафедри народної художньої творчості та фольклору Тетяна Школьна («Сон-трава»); солістки шоу-гурту «Сонях» – Анна Коротка та Юля Статнікова («Засмутилось кошеня»), Руслана Лоцман («Не рубай ліщину») та ін.

4

5

5а

6

В програмі презентації були продемонстровані слайди з концертів на підтримку бійців АТО (Рівненські полігони), а паралельно показу Руслана Лоцман і Тетяна Школьна виконали пісню на слова Д. Луценка «Народе мій».

7

8

На завершення презентації завідувач Кафедри народної творчості та фольклористики, кандидат історичних наук, доцент Валентина Володимирівна Сінельнікова подякувала керівництву Наукової бібліотеки КНУКіМ та Факультету музичного мистецтва за організацію презентації нотного видання та підтримку української культури:

Я думаю що так як відбуваються презентації на Факультеті музичного мистецтва не відбуваються ніде, тому що нотне видання для музикантів – це видання, яке віками слугуватиме у практичній діяльності. Наші пісні і вся наша творчість народжується з бажання та натхнення і ми надіємось, що ця збірка буде не останньою, а ця ініціатива послугує прикладом для інших викладачів, наших митців, які співпрацюють з нами і вкладають у свою роботу всю міць свого таланту. І якщо в народі співають пісні Ірини Яківної, вважаючи їх народними, то це тільки тому, що вони цього варті.

Збірка відкриває творчу бібліотеку мистецького об’єднання «Народна філармонія». Разом з композитором Іриною Кириліною, провідними артистами естради в рамках проекту «Народна філармонія» було здійснено понад 250 концертів та благодійних акцій на підтримку українських воїнів по військових частинах всіх областей України та в зоні бойових дій.

9

10

Достойні та працьовиті педагоги, які працюють у науково-педагогічному колективі КНУКіМ, особистим прикладом виховують у студентів працелюбність, цілеспрямованість та любов до української культури.

11

Схожі публікації