Безмежні «Грані творчості» Наталії Лопухової

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Безмежні «Грані творчості» Наталії Лопухової

У Науковій бібліотеці КНУКіМ відбулося урочисте відкриття виставки «Грані творчості» заслуженого художника України, доцента Кафедри графічного дизайну і реклами Наталії Лопухової та вихованців її мистецької студії «Майстер та її учні».

Розпочалася презентація виставки виступом вокального ансамблю Факультету музичного мистецтва КНУКіМ «Ad libitum» та вітанням Наталії Олександрівни з її 50-річним ювілеєм.

Безліч теплих слів на адресу художниці звучали з вуст декана Факультету дизайну та реклами Вікторії Василівни Соломатової, заступника декана Факультету культурології Олени Олександрівни Каракоз. Колеги побажали Наталії Олександрівні здоров’я, натхнення, щастя і душевної гармонії.

Завідувач Кафедри графічного дизайну і реклами Тетяна Олександрівна Божко приєдналася до слів-вітань та відзначила особливу натхнену сутність Наталії Лопухової: «Є люди, які в житті завжди діють за шаблоном, але Наталія Олександрівна до цих людей не належить. Усе її життя – це справді творчість, несподівані рішення, емоції, які йдуть від щирого серця, це натхнення, яким вона живе.»

Світ перетворюють мрійники, і мені дуже хочеться, щоб наші студенти були неординарними особистостями, які дивують і змінюють світ. Такими, як Наталія Олександрівна!»

Для проведення заходу приміщення бібліотеки було обране не випадково. За словами Наталії Лопухової, атмосфера книгозбірні спонукає до міркувань, допомагає глибше зануритися у сенс картин, надихає на творчість.

Модератором заходу був директор Наукової бібліотеки КНУКіМ Юрій Іванович Горбань, який радо зустрічав і представляв усіх поважних гостей.

Студентські роботи презентовані як плакати музеїв Києва, котрі група ДХМг-15 відвідала під час проходження зимової практики. Із захопленням розповідає про свій графічний витвір учасник виставки – студент цієї групи Іван Гудима. На виставці їх два – плакат музею трипільської культури, виконаний у техніці графіка, та плакат-колаж музею досягнень братів Кличко. Останній був створений Іваном, як уособлення того, що людина, в якої є мрія, може змінити світ та досягти справжніх висот. Хлопець зазначає: «Вони – чемпіони, вони досягнули. Це є історія однієї мрії».

Роботи самої Наталії Лопухової на виставці представлені як з періоду її студентських років, так і сьогочасності. Можна було побачити і станкові акварельні роботи, і приклади книжкової графіки та живопису. Центральними картинами стали нещодавно створені ікони. Вони виконані у техніці левкас на липових дошках із використанням сусального золота, за зразком старовинних ікон часів українського бароко.

Зараз Наталія Олександрівна планує створити проект «Старий Київ». «Я хочу представити старі фотографії 1917 року, але не як звичайний відбиток давнини, а як моє відчуття іншого покоління, може зображення будуть з якимись театральними діями, фрагментами вистав», – ділиться задумами мисткиня.

Художня виставка «Грані творчості» триватиме з 1 по 5 березня. Кожен бажаючий зможе відвідати її, щоб насолодитися справжнім мистецтвом, отримати гарні враження та почерпнути для себе трішки натхнення.

Попередня публікаціяНаступна публікація

Схожі публікації