Бібліографічний покажчик в системі інформаційного забезпечення наукових досліджень

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Бібліографічний покажчик в системі інформаційного забезпечення наукових досліджень

Днями в рамках міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація» відбувся семінар «Бібліографічний покажчик у системі науково-інформаційного обслуговування користувачів», який організувала Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського (НБУВ). В семінарі взяли участь співробітники Наукової бібліотеки КНУКіМ: зав. інформаційно-бібліографічного відділу Вероніка Степко, зав. сектору методичної роботи Олена Скаченко, провідні бібліографи Олена Омельяненко-Набіуліна та Олена Вапельник.

(1)

Відкрила семінар керівник Центру науково-бібліографічної інформації НБУВ Т.В. Добко доповіддю «Бібліографічний покажчик у системі довідково-бібліографічного обслуговування користувачів». У своєму виступі Тетяна Василівна зауважила, що довідково-бібліографічна діяльність трансформується під впливом зовнішнього інформаційно-комунікативного середовища, наголосила на збільшенні користувачів інформації, а також на посиленні навігаторської функції бібліографів. «В умовах обмеженого кадрового забезпечення доцільно розвивати створення консолідованого Інтернет-порталу з використанням вікі-технологій, який включатиме інформацію про бібліографічні посібники, реферативні видання з усіх галузей знання, зарубіжні спеціалізовані БД», – зазначила Т. В. Добко.

(2)

Директор Інституту енциклопедичних досліджень М. Г. Железняк в своїй доповіді «Бібліографічне забезпечення українських енциклопедичних видань» підкреслив важливість професійного підходу до складання бібліографії в довідкових виданнях, зокрема, в «Енциклопедії сучасної України».

Також учасники семінару заслухали наступні доповіді:

  • Бібліографічні ресурси Шевченкіани: формування та використання у системі науково-інформаційного обслуговування користувачів (Новосьолова Л. С., наук. співроб. НБУВ)
  • Часописи української діаспори: бібліографічний зріз (Козак С. Б., ред. газ. «Літературна Україна»)
  • Бібліографічний покажчик «Книга в Україні. 1861–1917: джерелознавчий аспект (Лиханова І. Г., наук. співроб. НБУВ)
  • УРЖ «Джерело» в інформаційному забезпеченні наукових досліджень (Зайченко Н. Я., зав. від. НБУВ)
  • Бібліографічні покажчики ДНАББ імені В. Г. Заболотного як підґрунтя наукових досліджень користувачів (Смирнова С. М., бібліограф ДНАББ)
  • Бібліографічна Шевченкіана НБУВ як джерело вивчення історії та побутування української книги (Войченко І. Д., наук. співроб. НБУВ)
  • Бібліографічний покажчик «Обмінний фонд НБУ ім. В. І. Вернадського» як засіб взаємодії бібліотек у документообміні інформаційними ресурсами (Пестрецова Л. А., наук. співроб. НБУВ)
  • Використання соціальних медіа для популяризації довідково-бібліографічних видань (Штих П. М., провід. бібліограф НБУВ)
  • Співпраця реферативної служби НБУВ з видавничими установами (Зінькова Т. В. , провід. бібліограф НБУВ).

(3)

Олена Скаченко та Вероніка Степко презентували видання бібліотеки КНУКіМ, які викликали жвавий інтерес і захоплення присутніх високим рівнем виконання та оформлення. Бібліографічні покажчики було передано до фонду національної книгозбірні.

(4)

(5)

Схожі публікації