«Бібліотека. Інновації і сучасні бібліотечно – інформаційні практики»

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > «Бібліотека. Інновації і сучасні бібліотечно – інформаційні практики»
news

Студенти групи КББ-142 Факультету культурології КНУКіМ у рамках вивчення дисципліни «Інноваційно-методична робота в бібліотеці» прослухали курс лекцій кандидата культурології, доцента Кафедри книгознавства і бібліотекознавства, директора Наукової бібліотеки КНУКіМ Юрія Івановича Горбаня.

Проходили заняття з фаху у храмі книги, Науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв.

IMG_0961

IMG_0964

IMG_3505

Бібліотечна інновація – це оригінальна, нестандартна ідея, методика, проект, які виходять за межі існуючих канонів і традиційних форм та відображають новий підхід до змісту і організації бібліотечного обслуговування, до технології управління бібліотекою.

Юрій Іванович зазначив, що у бібліотечній практиці вже чітко вимальовується образ інноваційного менеджменту.

IMG_0939

За його словами, моніторинг, оцінка, трансляція, стимулювання, засвоєння інноваційних методик і технологій, мінімізація ризиків повинні увійти в практику кожного працівника, який хоче бачити свою бібліотеку сучасною.

3

Зі студентами-практиками Юрій Іванович обговорював проблеми діяльності бібліотек в умовах сучасної гуманітарної кризи, чинне законодавство та незбалансованість співпраці методичних центрів з органами місцевого самоврядування і громадськими інституціями в питаннях розвитку інформаційно-бібліографічного забезпечення.

Все це, як підкреслив науковець, допомагає осмислити сучасні трансформації бібліотечно-бібліографічної діяльності в Україні, усвідомити протиріччя між реальною практикою бібліотеки і законодавчою базою.

IMG_3508

Також Юрій Іванович зауважив, що інформатизація бібліотек принципово змінює соціальне замовлення на підготовку бібліотечних кадрів, а система додаткової освіти є важливим інструментом перетворення бібліотекаря-фахівця на бібліотекаря-професіонала.

IMG_0947

Окремо на лекціях порушувались питання видавничої діяльності методичних центрів, під час яких студентська молодь ознайомилася з видавничими проектами Наукової бібліотеки КНУКіМ.

1

Всі студенти були активно задіяні в лекційному процесі, вони з цікавістю моделювали реальні ситуації та осмислювали їх втілення на практиці.

IMG_3494

На думку Юрія Івановича Горбаня, перевага таких лекцій полягає у можливості порівнювати різні точки зору, напрацьовувати навички ведення діалогу та знайти консенсус у питанні інноваційно-методичної діяльності бібліотеки.

4

IMG_0956

IMG_0956

IMG_0956

Попередня публікаціяНаступна публікація

Схожі публікації