Бібліотека – книга – екслібрис

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Бібліотека – книга – екслібрис

У Науковій бібліотеці КНУКіМ відкрилася виставка екслібрису.

Представлені роботи – результат практичного заняття за темою «Від екслібрису – книжкового знаку до визначення цінності книги» з дисципліни «Консервація та збереження документів», проведеного кандидатом культурології, доцентом Кафедри інформаційної, бібліотечної та архівної справи, директором бібліотеки Юрієм Івановичем Горбанем.

Відкрив виставку декан Факультету культурології, кандидат культурології, доцент Валерій Володимирович Кушнарьов. Він привітав студентів, які є авторами екслібрисів (гр. КББ-44, КББ-54), та наголосив на креативності молоді і зазначив, що у створених екслібрисах є цікаві, оригінальні та лаконічно оформлені ідеї.

Заступник декана Факультету культурології, кандидат історичних наук, доцент Олена Олександрівна Каракоз схвалила прояв студентів-авторів в художній творчості: «Достойний рівень виконання. Кожна робота несе вміння графічно висловити свою думку».

Студенти жваво включилися в розмову, коментуючи свої роботи та ідеї, які хотіли розкрити за допомогою екслібрисів.

Вікторія Парубаєва: «Перо з ключем уособлює відкриття чогось нового, невідомого, пізнання таємниць світу. Трикутник – символ об’єднання знань, інформації, досвіду».

Леся Тищенко: «Мій екслібрис означає жагу до знань. Скільки на дереві листочків, стільки прочитаних книг. Чим міцніший стовбур, тим більший пласт знань, який ми закладаємо, читаючи різноманітні книги».

Вікторія Сорока: «Зображені на екслібрисі руки тягнуться до знань. А знання – це скарб. Людина, яка володіє ними, володіє світом».

Оксана Даценко: «В екслібрисі дуб – символ довговічності знань. Дівчина з минулого – це прагнення до знань, а дівчинка із сучасності – розвиток».

Екслібрис – це книжковий знак, що фіксує зазвичай ім’я власника бібліотеки і лаконічний малюнок, який образно говорить про історію бібліотеки, профіль її фонду і т. д. Екслібриси можуть відбивати і складні історичні явища, і таємні почуття та думки різних людей. Для ознайомлення із класичними екслібрисами вашій увазі пропонуються копії екслібрисів Альбрехта Дюрера та відомих українських художників (С. Конончук, В. Кричевський, М. Левицький, І. Боднар).

Виставка викликає інтерес і схвальні відгуки студентів та викладачів університету.

Запрошуємо ознайомитися з екслібрисами та авторськими коментарями до Наукової бібліотеки КНУКіМ.

Схожі публікації