БІБЛІОТЕКА. НАУКА. КОМУНІКАЦІЯ

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > БІБЛІОТЕКА. НАУКА. КОМУНІКАЦІЯ

Співробітники Наукової бібліотеки КНУКіМ: завідуюча відділом комплектування та наукового опрацювання документів – Алла Чернявська, завідуюча сектором наукового опрацювання документів – Юлія Потернак та головний бібліограф – Інга Стригун взяли участь у Міжнародній науковій конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. 100-річчя Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського».

Організували конференцію-урочистість – Інформаційно-бібліотечна рада НАН України, Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського, Асоціація бібліотек України, Рада директорів наукових бібліотек та інформаційних центрів академії наук – членів Міжнародної асоціації академії наук.

Захід проходив на державному рівні, тож учасників конференції та працівників Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського привітав Президент України Петро Порошенко. Він також зустрівся з науковою молоддю – студентами та аспірантами. Президент ухвалив рішення про утворення в Україні спеціального Фонду з підтримки освітніх та наукових програм для молоді та підписав відповідний Указ. Голова держави наголосив на важливості підтримки талановитої української молоді, яка займається академічною та прикладною наукою.

Висловила слова вітань учасникам і гостям міжнародної конференції Любов Андріївна Дубровіна, генеральний директор Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, доктор історичних наук, професор, член-кореспондент НАН України.

Поздоровлення прозвучали від президії Національної академії наук України та президента НАНУ Бориса Євгеновича Патона, Голови Верховної Ради України Андрія Володимировича Парубія, Міністра культури України Євгена Миколайовича Нищука, президента Національної академії педагогічних наук України Василя Григоровича Кременя, Надзвичайного і Повноважного Посла України в Ліванській Республіці Ігоря Івановича Осташа та багатьох поважних учасників зібрання.

Варто зазначити, що конференція є результатом послідовного і планомірного розвитку бібліотекознавчої науки, де обговорюються актуальні проблеми бібліотечних закладів, принципи і пріоритети їх наукової діяльності, роль професійних організацій та компетентність бібліотечних фахівців у формуванні наукового потенціалу.

Під час роботи першої секції «Наукова бібліотека у цифрову епоху: традиції та інновації» до обговорення впровадження новацій, як важливого чинника в роботі бібліотеки, долучилися працівники книгозбірні Університету культури. Про інновації в діяльності бібліотек закладів вищої освіти на прикладі Наукової бібліотеки КНУКіМ розповіла Юлія Потернак. На ефективності обслуговування користувачів за допомогою використання новітніх інформаційних технологій наголосила Інга Стригун. Досвідом про сучасне опрацювання документного фонду Наукової бібліотеки КНУКіМ поділились Алла Чернявська.

Також упродовж наукового заходу було порушено широке коло важливих питань інформаційно-бібліотечної сфери: про впровадження новацій в діяльність бібліотек, досвід та тенденції інформаційно-бібліографічного обслуговування, трансформацію довідково-бібліографічної діяльності в електронному середовищі, наукометричні інструменти й метрики, використання соціальних мереж і сайтів з метою популяризації роботи бібліотеки, підготовку бібліографічних покажчиків за допомогою нових технологій.

Наприкінці конференції відбулись семінари, зацікавивши всіх актуальністю та різноманітністю тематик: «Біометричні технології та наукометричні дослідження», «Інтеграція друкованих і електронних бібліографічних ресурсів у формуванні репертуару періодики», «Довідково-бібліографічні ресурси: формування, використання, організація доступу», «Документальні історико-культурні фонди; традиції та новації місць зберігання, формування, використання», «Збереження бібліотечних фондів: традиції, інновації, перспективи».

Попередня публікаціяНаступна публікація

Схожі публікації