Бібліотека: нові концепції та сервіси

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Бібліотека: нові концепції та сервіси

«Місією бібліотекарів є вдосконалення суспільства
шляхом сприяння створенню знань у їх громадян»
David Lankes

24–25 жовтня 2019 р. у  Галереї мистецтв за ініциативи Деснянської ЦБС, у співпраці з Українською бібліотечною асоціацією, та за фінансового сприяння Міністерства культури Данії та Міністерства закордонних справ Данії  відбувся міжнародний семінар «Бібліотека: нові концепції та сервіси», ключовий меседжер семінару  – це гасло «Змінитись або померти».

Семінар відвідали співробітники публічних, шкільних, та університетських бібліотек України, зокрема і співробітники наукової бібліотеки Київського національного університету культури і мистецтв Софія Безрукова та Лілія Борисенко.

Доповідачами семінару були представники бібліотек та бібліотечних асоціацій Данії та  Польщі, експерти з питань стратегічного розвитку та нових концептів бібліотек, новацій у бібліотечних приміщеннях та актуальних бібліотечних сервісів:

Кірстен Боелт, директор центральної бібліотеки м. Ольберг (Данія) та Якоб Леккер директор бібліотеки в м. Гладсаксі (Данія), ознайомили учасників семінару з концепцією нових сервісів та послуг публічних бібліотек Данії та трансформаційними процесами, що в них відбуваються.

Хенрік Холендер екс-директор бібліотеки Варшавського університету наголосив на тому, що в останні роки у Польщі проведено низку змін, які вплинули на процеси змін у бібліотеках.

Про зміни бібліотек у західному світі глобалізації, діджіталізація та чотири данські моделі як інструмент для змін публічних бібліотек розповів Йенс Торхауг.

У рамках дводенного семінару спікери розглянули актуальні питання розвитку бібліотек в умовах глобалізації та цифровізації. Поділилися власним досвідом, окреслили роль бібліотек та бібліотечних фахівців в умовах трансформації суспільства.

Цікавим та корисним для присутніх була робота в групах з метою набуття навичок у розробці та впровадженні отриманого теоретичного досвіду в практичну діяльність бібліотек України в сучасних умовах.

Всі учасники міжнародного семінару отримали сертифікати.

Схожі публікації