«Бібліотеки – це капітал, який у тиші дарує нам непередбачувані відсотки»
Й.В. Гете.
19–20 травня 2019 р. в м. Києві відбувся міжнародний науково-практичний семінар «Бібліотеки року 2018: освітні студії та промоція читання», організований Українською бібліотечною асоціацією та Goethe-Institut в Україні. Наукову бібліотеку Київського національного університету культури і мистецтв представляли завідувач науково-методичного відділу С. Г. Винокурова та провідний бібліотекар О. Ф. Омельяненко-Набіуліна.
Головні доповідачі – представники бібліотек-переможців національних конкурсів «Бібліотека року 2018» від Німеччини та України, експерти з питань неформальної освіти у бібліотеках. Це були Ханке Зюль (Німечина), керівник центру шкільних бібліотек Франкфуртської міської бібліотеки; Оксана Бруй (Україна), директор НТБ імені Г. І. Денисенка Національного технічного університету України «КПІ імені Ігоря Сікорського» та Олена Кобець (Україна), помічник директора з перспективного розвитку НТБ імені Г. І. Денисенка Національного технічного університету України «КПІ імені Ігоря Сікорського».
Центральні теми обговорення – можливості бібліотеки як відкритої освітньої платформи, освітні послуги, медіаосвіта в бібліотеці, промоція усвідомленого читання.
В ході обміну досвідом учасники ознайомились з кращими практиками залучення до бібліотеки та читання, використання медіазасобів. Цікавими професійними знахідками ділилися представники бібліотек різних систем і відомств (національні, обласні, університетські, шкільні) з різних куточків України. Яскрава мозаїка представлених форм і методів роботи з читачами склалася в єдину картину, яка засвідчила те, що сучасна бібліотека, незалежно від країни, в якій працює, підпорядкування й розміру
- виступає освітнім партнером навчальних закладів, поєднуючи можливості онлайн та офлайн освіти,
- має великий потенціал у формуванні освіченої технологічної нації.
Підсумовуючи роботу семінару учасники дійшли висновку, що умовами реалізації потенціалу бібліотек у їхньому впливі на суспільство є:
- розвиток партнерства з владними та громадськими структурами, навчальними закладами, самими користувачами,
- сучасні стандарти бібліотечної освіти,
- орієнтація бібліотеки на високий рівень сервісності,
- творчість, інноваційність у діяльності.
С.Г. Винокурова та О.Ф. Омельяненко-Набіуліна під час семінару пересвідчились, що наукова бібліотека КНУКіМ діє в руслі сучасних тенденцій і збагатилися досвідом колег, що сприятиме подальшому успішному розвитку бібліотеки та її користувачів.