«Бібліотеки – це капітал, який у тиші дарує нам непередбачувані відсотки»

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > «Бібліотеки – це капітал, який у тиші дарує нам непередбачувані відсотки»

«Бібліотеки – це капітал, який у тиші дарує нам непередбачувані відсотки»

Й.В. Гете.

19–20 травня 2019 р. в м. Києві відбувся міжнародний науково-практичний семінар «Бібліотеки року 2018: освітні студії та промоція читання», організований Українською бібліотечною асоціацією та Goethe-Institut в Україні. Наукову бібліотеку Київського національного університету культури і мистецтв представляли завідувач науково-методичного відділу С. Г. Винокурова та провідний бібліотекар О. Ф. Омельяненко-Набіуліна.

Головні доповідачі – представники бібліотек-переможців національних конкурсів «Бібліотека року 2018» від Німеччини та України, експерти з питань неформальної освіти у бібліотеках. Це були Ханке Зюль (Німечина), керівник центру шкільних бібліотек Франкфуртської міської бібліотеки; Оксана Бруй (Україна), директор НТБ імені Г. І. Денисенка Національного технічного університету України «КПІ імені Ігоря Сікорського» та Олена Кобець (Україна), помічник директора з перспективного розвитку НТБ імені Г. І. Денисенка Національного технічного університету України «КПІ імені Ігоря Сікорського».

Центральні теми обговорення – можливості бібліотеки як відкритої освітньої платформи, освітні послуги, медіаосвіта в бібліотеці, промоція усвідомленого читання.

В ході обміну досвідом учасники ознайомились з кращими практиками залучення до бібліотеки та читання, використання медіазасобів. Цікавими професійними знахідками ділилися представники бібліотек різних систем і відомств (національні, обласні, університетські, шкільні) з різних куточків України. Яскрава мозаїка представлених форм і методів роботи з читачами склалася в єдину картину, яка засвідчила те, що сучасна бібліотека, незалежно від країни, в якій працює, підпорядкування й розміру

  • виступає освітнім партнером навчальних закладів, поєднуючи можливості онлайн та офлайн освіти,
  • має великий потенціал у формуванні освіченої технологічної нації.

Підсумовуючи роботу семінару учасники дійшли висновку, що умовами реалізації потенціалу бібліотек у їхньому впливі на суспільство є:

  • розвиток партнерства з владними та громадськими структурами, навчальними закладами, самими користувачами,
  • сучасні стандарти бібліотечної освіти,
  • орієнтація бібліотеки на високий рівень сервісності,
  • творчість, інноваційність у діяльності.

С.Г. Винокурова та О.Ф. Омельяненко-Набіуліна під час семінару пересвідчились, що наукова бібліотека КНУКіМ діє в руслі сучасних тенденцій і збагатилися досвідом колег, що сприятиме подальшому успішному розвитку бібліотеки та її користувачів.

Попередня публікаціяНаступна публікація

Схожі публікації