Каталог українських видавництв

«Академія»

Видавничий центр «Академія» і видавництво «Академвидав» — українські книжкові видавництва. Основні дисципліни — літературознавство, мовознавство, філософія, логіка, етика, релігієзнавство, політологія, психологія, соціологія, історія, педагогіка, ділові комунікації, економіка, менеджмент, географія, екологія, математика, хімія та ін.

Перейти на сайт видавництва

«Апріорі»

Книжкова діяльність видавництва охоплює усі вікові групи читачів. Засновником, директором та основним ідейним натхненником видавництва є український письменник Юрій Николишин.

Перейти на сайт видавництва

«Арт Економі»

Українське видавництво, засноване в Києві у 1991 році. Діяльність зосереджена на виданні посібників, підручників, навчальної, науково-популярної та художньої літератури, зокрема коштом авторів. Особливу увагу видавництво зосереджує на авторській книзі, мемуарах, спогадах, художній прозі та ліриці, що в майбутньому увійдуть до родинної бібліотеки.

Перейти на сайт видавництва

«Балтія-Друк»

Видавництво з 1997 року розпочало свою роботу виробництвом листівок, з 2000-го успішно розвиває напрямок туристичних путівників по Україні, а з 2001 року – подарункових альбомів та книг.

Основна тематика видань стосується національного культурного надбання, історії, мистецтва, а також традицій та звичаїв українського народу. Враховуючи величезний попит на нашу продукцію як серед української аудиторії, так і за кордоном, ми видаємо літературу 10-ма іноземними мовами.

Перейти на сайт видавництва

«Видавництво Верховної Ради України»

Видавництво є видавцем періодичних видань: офіційного щотижневого нормативного бюлетеня «Відомості Верховної Ради України» та додатку до нього «Відомості Верховної Ради України» (зі змінами) та серія «Закони України».

Перейти на сайт видавництва

«Видавництво Старого Лева»

Видавництво створює книги для всієї родини. Тож усі, від наймолодшого до найстаршого, знайдуть у «Видавництві Старого Лева» щось собі до душі: картонки, казки, віршики для малят, повісті для школярів, підліткову серію, нон-фікшн для різного віку, вишукану поезію, цікаві романи, неймовірної краси атласи та альбоми і навіть розмальовки-антистрес.

Перейти на сайт видавництва

«Видавництво Українського католицького університету»

Спеціалізується на виданні наукової, науково-популярної та публіцистичної літератури гуманітарного профілю (богослов’я, історія, філософія тощо), публікуючи як праці українських авторів, так і переклади з класичних та сучасних мов.

Перейти на сайт видавництва

«Видавництво 21»

Видавництво спеціалізується як на художній, так і на нон-фікшн літературі сучасних українських та європейських авторів, видає також наукові і науково-популярні книги. Серед видань і мемуарно-табірна література європейських авторів. Художні тексти, що виходять у «Видавництві 21», охоплюють різні жанри, напрями та стилі: від центральноєвропейського роману, роману пам’яті, автобіографічної прози до детективу з елементами трилеру та психоделіки.

Перейти на сайт видавництва

«Віват»

Видавництво пропонує шанувальникам книги найширший вибір літератури за жанрами дитячої та підліткової книги, научно-популярного і художнього жанру.

Серед видань – кращі твори вітчизняних авторів і світові бестселери, професійно перекладені українською.

Перейти на сайт видавництва

«Гельветика»

Видавничий дім на сьогодні є одним із провідних міжнародних наукових видавництв у Східній Європі. У фокусі – вітчизняна та зарубіжна наукова періодика. Є видавцем найбільшої в Україні кількості наукових журналів – понад 200. Видавництвом постійно започатковуються різноманітні науково-видавничі проєкти із закордонними університетами та видавництвами.

Перейти на сайт видавництва

«Дух і літера»

Українське гуманітарне видавництво, що спеціалізується на виданні перекладної літератури та оригінального українського нон-фікшн. За 30 років видали близько 600 книг з філософії, історії, культурології, соціальних наук, християнства та юдаїки. Видавнича та суспільна діяльність надихається низкою тем, що їх вважаємо фундаментальними для сучасної України: становлення ідентичності та громадянського суспільства, цінність критичного мислення, робота пам’яті та примирення, діалог культур, роль християнства в сучасному світі, дослідження історії та культури українського єврейства тощо.

Перейти на сайт видавництва

«Знання»

Видавництво спеціалізується на виданні переважно підручників і навчальних посібників для вищих навчальних закладів. Щороку видавництво видає більше 100 нових видань. Працює за напрямами: економічні науки, менеджмент та маркетинг, соціально-гуманітарні науки, технічні науки і технології.

Перейти на сайт видавництва

«Каравела»

Видавництво працює на книговидавничому ринку України понад 15 років. Спеціалізується на виданні підручників і навчальних посібників для ВНЗ з економічних, гуманітарних, природничих та технічних наук (історія, соціологія, політологія, філософія, педагогіка, психологія, право, екологія, хімія, інформатика, інженерна та комп’ютерна графіка, електротехніка, електроніка, економіка, менеджмент та ін.).

Перейти на сайт видавництва

«Києво-Могилянська академія»

Видавничий дім заснований у 1996 році з метою видання наукової, науково-популярної літератури, підручників, навчальної літератури для широких кіл читацької громадськості.

За час існування видавництва було видано понад 800 назв книжок, зокрема, з історії, філософії, мово- й літературознавства, економіки, права, соціології, природничих і точних наук.

Видавничий дім приділяє велику увагу публікації перекладної художньої, наукової та навчальної літератури (серед опублікованих книг є переклади з англійської, німецької, французької, польської мов).

Перейти на сайт видавництва

«Клуб сімейного дозвілля»

В асортименті видавництва приблизно 600 найменувань на рік художньої, прикладної та дитячої літератури.

Серед проєктів видавництва — книжки зіркових українських авторів: Сергія Плохія, Андрія Кокотюхи, Надії Гуменюк, Симони Вілар, Олени Печорної, Дарини Гнатко, Олександра Фоззі Сидоренка. А також твори лауреата Шевченківської премії Василя Шкляра, Золотих авторок України Люко Дашвар, Світлани Талан, Наталії Гурницької, письменника-новатора Макса Кідрука та інших.

Перейти на сайт видавництва

«КМ-Букс»

Шлях «КМ-Букс» на видавничому ринку України розпочався у 2015 році.

В асортименті «Видавничої групи КМ-Букс» є безліч найменувань книжкової продукції на будь-який смак і вік — класична й новітня художня література, нон-фікшн, книги про бізнес, освітньо-розвивальні, науково-популярні та подарункові видання тощо, і щомісяця наше портфоліо поповнюється якісними новинками, з яких 90 % виходять українською мовою.

Перейти на сайт видавництва

«Кліо»

Спеціалізується на створенні книг з вітчизняної та зарубіжної гуманітаристики та прагне створювати книжки, які задовольняють інтелектуальні та духовні запити найвибагливіших читачів.

Серед наших авторів знані в Україні та світі науковці та громадські діячі, письменники — Ален Безансон, Даніель Бовуа, Станіслав Кульчицький, Джеймс Мейс, Юрій Мицик, Ян Моріс, Сергій Плохій, Олександр Реєнт, Тетяна Таїрова-Яковлєва, Тарас Чухліб, Валерій Шевчук, Лариса Якубова, Іван Дзюба, Тарас Марусик, Лариса Масенко, Василь Овсієнко, Євген Сверстюк, Дмитро Степовик та інші.

Перейти на сайт видавництва

«Комора»

Спеціалізація видавництва ─ українська та світова художня література і «нон-фікшин», сучасна й класична. Свою головну місію видавництво вбачає в тому, щоб відкривати українській публіці безумовно вартісні, в тому числі й не «розкручені» ще в нас належно імена, явища й тренди ─ і тим сприяти зростанню національних читацьких стандартів до рівня так званих «очитаних країн» (most literate countries).

Перейти на сайт видавництва

«Кондор»

Компанія була заснована у 2001 році. Протягом цього часу не одне покоління студентів, учнів професійно-технічних закладів, коледжів, а також школярів та абітурієнтів підкорюють наукові вершини за нашими підручниками та навчальними посібниками. Тематика літератури: економіка промисловості і сільського господарства, фінанси та банківська справа, юриспруденція, культура і мистецтво, туризм, медична та технічна література.

Перейти на сайт видавництва

«Лабораторія»

Українське видавництво актуального нонфікшну і художньої літератури.

Видає якісну та актуальну літературу, яка є важливою саме сьогодні, проте не втратить своєї цінності й через багато років. Для українського читача відбираються справді потрібні і корисні книги. Кожен знайде тут щось на свій смак — біографії та мемуари відомих людей, світоглядні видання, цікавий наукпоп, репортажі, воєнні щоденники або художню літературу.

Перейти на сайт видавництва

«Ліра-К»

Видавництво, книготоргівля, книгорозповсюдження, виготовленни бібтехніки, комплектування бібліотек, бібліотечна техніка. Напрями: бібліотечна техніка, монографії, збірники наукових праць, ботаніка, екологія, комп’ютерні науки, будівництво.

Перейти на сайт видавництва

«Літопис»

Видавництво спеціалізується на знаній у світі інтелектуальній літературі різного спрямування, знайомить українського читача з вершинами світової гуманістичної думки.

Перейти на сайт видавництва

«Либідь»

Одне з найстаріших видавництв України. Близько 180 років наполегливої творчої праці на книжковій ниві – це свідчення відданого служіння вітчизняній освіті й науці, утвердження та розвитку найкращих традицій університетського книговидання.

Перейти на сайт видавництва

«Львівська політехніка»

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка» – сучасний видавничо-поліграфічний комплекс. Від 1999 року – щорічний активний учасник Форуму видавців у Львові.

Видає навчальну, наукову, довідкову, навчально-методичну літературу.

Перейти на сайт видавництва

«Магнолія»

Львівська видавнича фірма «Магнолія-2006» увійшла в книжковий світ України лише декілька років тому. Та сьогодні її видавничу продукцію, яка виробляється на власному сучасному поліграфічному устаткуванні, можна побачити в бібліотечних фондах майже всіх вищих закладів освіти України I, II, III, IV рівнів акредитації. Це, в основному, підручники і навчальні посібники, написані рідною мовою. Тематики: навчальна література з суспільно-гуманітарного, економічного, природничо-технічного та медичного напрямків.

Перейти на сайт видавництва

«Мелосвіт»

Нотне видавництво, засноване у 2000 році командою музикантів–однодумців

За 20 років видано вже майже 300 нотних та книжкових видань – ноти класичних композиторів, сучасних українських композиторів, авторів нових навчальних посібників та цікавих книжок.

Перейти на сайт видавництва

«Мистецтво»

Державне спеціалізоване видавництво спеціалізується на випуску художніх та фотоальбомів високої якості. Літератури з питань мистецтвознавства, естетики, театру, кіно, історії та культурології, державотворчої, краєзнавчої тематики.

Перейти на сайт видавництва

«Моя книжкова полиця»

Незалежна книжкова компанія, яка створює та продає книжки з 2014 року.

Основний напрям — дитячі книжки.

Перейти на сайт видавництва

«Музична Україна»

Державне спеціалізоване видавництво створене з метою задоволення попиту організацій, художніх колективів, учбових закладів, творчих союзів, різних категорій населення на нотну, музикознавчу літературу та іншу друкарську продукцію, періодичні і неперіодичні видання.

Видає ноти: музичний фольклор, вокальну, вокально-симфонічну і симфонічну (партитури і клавіри), камерно-інструментальну, сценічну музику, музику для дітей, твори для клавішних, струнних, духових, ударних інструментів, навчальні посібники; книги: наукову, науково-популярну, довідкову, методичну, дитячу, художню, мемуарну, учбову літературу.

Перейти на сайт видавництва

«Навчальна книга – Богдан»

Спеціалізується на виданні художньої, дитячої, довідкової літератури та різногалузевих підручників і навчальних посібників.

Значну частину редакційного портфеля видавництва як за тематикою, так і за кількістю назв виданих книг становить навчальна література.

Перейти на сайт видавництва

«Наукова думка»

Найголовніший напрям діяльності — випуск фундаментальних та узагальнювальних наукових монографій українських учених.

Видання творів історико-культурної спадщини українського народу становить ще один напрям діяльності видавництва. Серед цих видань «Словник української мови» Бориса Грінченка (у 4-х томах), збірник документів і матеріалів «Центральна Рада», одинадцятитомна фундаментальна праця М. Грушевського «Історія України-Руси»

Перейти на сайт видавництва

«Наш Формат»

Провідне українське видавництво нонфікшн-літератури та єдиний з топ-5 мультибрендовий інтернет-магазин, що продає виключно україномовні книжки.

Перейти на сайт видавництва

«Нова Книга»

Тематика видань:

 • медицина: лікувальна справа, стоматологія, фармація;
 • іноземні мови: фахове вивчення мов, переклад, словники, книги для читання;
 • технічні науки;
 • сільське господарство;
 • харчова і переробна промисловість;
 • культура та мистецтво.

Перейти на сайт видавництва

«Новий Світ-2000»

Видавництво спеціалізується виключно на підготовці та виданні навчальних підручників та посібників, словників та довідників для студентів технікумів, коледжей, інститутів, університетів.

Тематична направленість: навчальна література з філософії, соціології, економіки, політології, права, історії, техніки та інформатики.

Перейти на сайт видавництва

«Нора-друк»

Основний напрям роботи – видання україномовної української сучасної літератури та перекладів українською мовою творів відомих закордонних авторів.

Перейти на сайт видавництва

«Портал»

Пропонує унікальні дитячі книжки українських авторів про історію та культуру України.

Перейти на сайт видавництва

«Право»

Видавництво здійснює підготовку та видання наукової, навчальної, довідкової літератури з правової тематики та забезпечує юридичною літературою навчальні заклади та наукові установи, правоохоронні та судові органи, а також практикуючих юристів, які працюють в установах і організаціях та на підприємствах різних форм власності.

Перейти на сайт видавництва

«Просвіта»

Основна тематика видань – українська духовність, українська мова, культура, історія. Жанрова розмаїтість – публіцистика, наукові, науково-популярні видання, художня проза, поезія, книжки для дітей.

Перейти на сайт видавництва

«Родовід»

Родовід видає мистецькі альбоми, каталоги, монографії українською, англійською, французькою, іншими мовами.

Тематика видань – від найдавнішого мистецтва («Давня скульптура Криму», «Давня скульптура і пластика України») до найвищих вершин в українському малярстві XX століття («Олександр Архиперко», «Українські мистці Парижа. 1900-1939», «Козак Мамай», «Харківська пейзажна школа», «Катерина Білокур», Нарбут, Тетяна Яблонська, ін.) – і до сучасного мистецтва та фотографії.

Перейти на сайт видавництва

«Смолоскип»

Видавництво було створено на еміграції. Після здобуття Україною незалежності воно перенесло свою діяльність в Україну. У США «Смолоскип» видавав дисидентську і правозахисну літературу, а також твори українських письменників, репресованих сталінським режимом. В Україні «Смолоскип» видає дебютні книжки наймолодших авторів, ставлячи собі за мету створювати і розширювати середовище української творчої молоді.

Перейти на сайт видавництва

«Темпора»

Видавництво було засноване 2001 року й спочатку спеціалізувалося на історичній літературі й мемуаристиці. Зараз до сфери зацікавлень входять сучасна українська й зарубіжна проза, постмодерна література, художній репортаж, різнотематичний нон-фікшн і науково-популярні книжки.

Перейти на сайт видавництва

«Фабула»

Представляє читачеві лише найкращі твори найбільш титулованих вітчизняних і зарубіжних авторів — лауреатів Нобелівської, Букерівської, Гонкурівської, Пулітцерівської та Готорнденської премій, Національної книжкової премії США. Серед них — інтелектуальні, політичні, історико-пригодницькі, готичні та кримінальні бестселери, байопіки, драми, фантасмагорії та вигадливі «лавсторі». Більшість із них практично не відомі українському читачеві.

Перейти на сайт видавництва

«Фоліо»

Одне з найбільших видавництв в Україні. Існує на книжковому ринку більш як 30 років, є лідером з видання української та перекладної, класичної та сучасної якісної художньої літератури українською та російською мовами.

Розробили та підготували до друку понад 100 книжкових серій різних жанрів та тематик. Це твори авторів України, США, Німеччини, Англії, Китаю, Португалії, Франції, Іспанії, Італії, Хорватії, Норвегії, Швейцарії, Бельгії, Польщі, Туреччини, Словенії, Фінляндії, Японії та інших країн.

Перейти на сайт видавництва

«Форум Видавців»

Неприбуткова громадська організація «Форум Видавців» уже 27 рік поспіль забезпечує всебічну промоцію читання і популяризує книговидання в Україні, а також репрезентує українську книгу у світі. Інституційна діяльність організації сприяє культурній дипломатії та міждисциплінарному діалогу в українському та міжнаціональному вимірах.

Перейти на сайт видавництва

«Центр навчальної і практичної літератури»

Інтернет-книгарня, яка пропонує різнопланову літературу багатьох видавництв України:

 • кодекси, закони, науково-практичні коментарі законодавства та збірники юридичних документів;
 • психологічна література;
 • книги для нотаріусів;
 • підручники на навчальні посібники для вищих навчальних закладів;
 • класична та сучасна художня література українських та світових авторів.

Перейти на сайт видавництва

«Чумацький Шлях»

Видавничий дім «Чумацький Шлях» був заснований у 1999 році і спеціалізується на виданні словників і підручників іноземних мов (англійська, німецька, арабська, російська, польська, чеська, словенська, латинська, українська мови).

Видавництво швидко зайняло міцні позиції на українському ринку в області довідкової та навчальної літератури з іноземних мов, завдяки випуску унікальних словників і підручників, а також співпраці з видатними лексикографами і мовознавцями, серед яких Бали Н. І, Churakova Л. П., Мюллер Ст., Новак І. та ін.

Перейти на сайт видавництва

«Yakaboo Publishing»

Yakaboo – національна книжкова платформа.

Понад 300 тисяч книжок 71 мовою у паперовому, електронному або аудіо форматах. Співпрацює з понад 500 українськими та закордонними видавництвами.

Перейти на сайт видавництва