Чи знаєте ви філософію?

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Чи знаєте ви філософію?

Кафедра філософії і педагогіки спільно з науковою бібліотекою провели онлайн-вікторину «Чи знаєте ви філософію?» для студентів 2-го курсу факультету дизайну і реклами та факультету сценічного мистецтва. Захід відбувся в рамках святкування Тижня кафедри, присвяченого Всесвітньому дню філософії, що відзначається щорічно у листопаді.

Формат заходу є яскравим прикладом гейміфікації навчального процесу, який активно впроваджується в університеті. Онлайн-вікторина дозволяє перевірити власні знання, здобути нові та дізнатись важливу і корисну інформацію. Цікаві питання до вікторини підготували викладачі кафедри: доктор педагогічних наук, доцент Катерина Кириленко та кандидат філософських наук, доцент Олеся Бенюк. Проведення вікторини стало можливим за активної підтримки і технічної розробки завідувача сектору методичної роботи Наукової бібліотеки Олени Скаченко.

Організатори підготували 18 питань, що стосувались філософії та відомих філософів, творів мистецтва і їх авторів. Завдання учасників вікторини полягало у тому, щоб надати відповідь на питання впродовж 25 секунд, використовуючи власні смартфони. Після кожної відповіді студенти могли побачити правильну відповідь та лідерів гри.

Окрім питань з філософської тематики, були й питання, пов’язані з мистецтвом та іншими сферами життя. Наприклад, потрібно було вгадати, кого з відомих філософів на своїй картині зобразив той чи інший художник. Студенти вгадували портрети Гегеля роботи Якоба Шлезінгера, намагались розпізнати Фрідріха Ніцше на картині Едварда Мунка та згадували, хто з давньогрецьких філософів зображений в центрі відомої фрески Рафаеля Санті «Афінська школа».

Надзвичайно зацікавило учасників питання про давньогрецького філософа Діогена. Всім відомий той факт, що він жив у діжці. Але мало хто знає цікаву легенду, пов’язану з його життям, коли одного разу до місця, де жив Діоген, приїхав відомий полководець Олександр Македонський. Він дуже хотів познайомитись з дивакуватим філософом і, підійшовши до нього, спитав чого хоче Діоген. На що філософ у відповідь попросив Македонського відійти, бо той закривав йому сонце. Ця легенда стала основою для картини італійського художника Джованні Баттіста Тьєполо, на якій учасники вікторини намагались вгадати головних дійових осіб.

Особливо радісно студенти сприймали питання про українських філософів, зокрема, питання про того, хто зображений на купюрі у 500 гривень.

Учасникам у пошуку відповідей на питання вікторини допомагали знання з інших дисциплін, отримані у виші, зокрема, з історії мистецтва та історії культури. Це є яскравим прикладом міждисциплінарного підходу до навчання в університеті та реалізації принципів професійноорієнтованого викладання загальногуманітарних дисциплін.

Частина питань, які висвітлювались на вікторині, вже опубліковувались на офіційній сторінці кафедри філософії і педагогіки в Інстаграм (@kaf_philosophy), тому підписники сторінки впорались швидше за інших.

Перемогу в онлайн-вікторині здобули найкмітливіші та найактивніші учасники. Ті, хто посів перші 4 місця, отримали від кафедри у подарунок книжки (К. Кириленко «Історія філософії», К. Кириленко «Філософія: наука і культура») та шоколадки з логотипом кафедри, а наступні 4 учасники – солодкі шоколадні батончики з гаслом, яке сповідує та реалізує на практиці колектив кафедри – вчитися цікаво!

Попередня публікаціяНаступна публікація

Схожі публікації