За даними ЮНЕСКО у світі говорять приблизно шістьма тисячами різних мов, проте половині з них загрожує зникнення. Мета свята цього дня – підтримка мовного та культурного різноманіття та багатомовності, про що було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО (26 жовтня–17 листопада 1999 року в Парижі).
Наукова бібліотека запрошує всіх до читального залу (Є. Коновальця, 36) переглянути книжкову виставку, присвячену Святу рідної мови. Виставка представляє частину видань з фонду бібліотеки, присвячених українській мові (мовознавчі дослідження, навчальні посібники, словники тощо).
- Мова є дзеркало думок народу; розумовий склад кожної раси відливається, як стереотип, в її мову, вибивається на ньому, як медаль.
Хуліо Сехадор
- Рідна мова – мати єдності, батько громадянства і сторож держави.
Мікалоюс Даукша
- Нападати на мову народу — це означає нападати на його серце.
Г. Лаубе
- Для пізнання моралі якогось народу намагайся перш за все вивчити його мову.
Піфагор Самоський
- Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб.
Іван Огієнко
- Мова – це не просто спосіб спілкування, а щось більш значуще. Мова – це всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам’ять, найцінніше надбання віків, мова – це ще й музика, мелодика, фарби, буття, сучасна, художня, інтелектуальна і мисленнєва діяльність народу
- Найбільше і найдорожче добро кожного народу – це його мова, та жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає І своє давнє життя і свої сподіванки, розум, досвід, почування.
Панас Мирний
- Мова – духовне багатство народу.
- Мова – це кров, що оббігає тіло нації. Виточи кров – умре нація.
Юліан Дзерович
Олесь Гончар
Василь Сухомлинський