День письменника

«Читаючи, людина переживає віки…»

О. Герцен

З нагоди Всесвітнього дня письменника у Науковій бібліотеці КНУКіМ діє книжкова виставка та книжкова інсталяція, присвячена творчим надбанням українських та зарубіжних письменників.

3 березня за рішенням конгресу Міжнародного ПЕН-клубу відзначається Всесвітній день письменника. У 1921 році був створений Pen-клуб, назва якого – абревіатура, утворена першими літерами слів: поети, есеїсти і новелісти, разом ці три букви створюють англійське слово «ручка». Активісти організації, завдяки якій з’явився Всесвітній день письменника, публічно виступали проти придушення свободи слова і цензури вони вважали, що вільна критика – це необхідний елемент процесу економічного і політичного розвитку країни. ПЕН об’єднує 144 національних ПЕН-центри зі 102 країн світу.

Український ПЕН-центр офіційно став членом Міжнародного ПЕН у 1989 році, його очолювали Микола Вінграновський, Євген Сверстюк з 2010 року – Мирослав Маринович.

На книжковій виставці представлені художні твори, які виражають глибину творчості, яка робить кожного письменника неповторним. Запрошуємо всіх бажаючих переглянути матеріали книжкової виставки. Сподіваємось, що кожний з Вас знайде свого письменника.

Схожі публікації