День поезії

Всесвітній день поезії дає можливість заявити про себе бібліотекам, які відкривають читачам творчість сучасних поетів, відроджують одвічну традицію живого звучного поетичного слова.

З нагоди свята у Науковій бібліотеці КНУКіМ відбулась презентація збірок віршів студентів Факультету культурології – Лілії Борисенко (група КББ-45) та Вадима Остапука (група КББ-54).

Відкрив захід директор наукової бібліотеки, кандидат культурології, доцент кафедри бібліотечної, інформаційної та архівної справи Юрій Іванович Горбань привітав всіх присутніх зі святом та з виходом поетичних збірок, зазначивши: «Поезія допомагає нам жити разом. Вона необхідна для встановлення діалогу між культурами та гармонійної взаємодії між різними суспільствами. Заохочення поетичної творчості, її поширення – це ще один із чинників сприяння культурному різноманіттю, життєво важливе джерело натхнення, відроджуване живою словом поета в багатогранних творчих проявах».

З вітальним словом звернулася до всіх присутніх доктор наук із соціальних комунікацій, завідувач кафедри бібліотечної, інформаційної та архівної справи Тетяна Юріївна Гранчак: «Ми живемо в технократизованому світі, переобтяженому інформацією. Нас оточують програми, стандарти, алгоритми… Щоб залишатися справжніми людьми, ми маємо зберегти в собі здатність відчувати і творити, бачити незвичайне у звичайних речах навколо, цінувати прекрасне. Здатність творити живе в кожному з нас, але не кожен знаходить можливість і час зазирнути в себе самого і розібратись у своїх почуттях і думках. Наші сьогоднішні дебютанти не лише самі змогли зупинитись у неспинному потоці подій і днів і озирнутись, щоб розгледіти щось важливе, але й долучили нас до свого внутрішнього бачення. Я вітаю їх із вдалим дебютом, дякую за чудові поетичні миттєвості і хочу побажати натхнення і подальших творчих успіхів!»

Привітала всіх присутніх заступник декана факультету культурології, кандидат історичних наук, доцент кафедри бібліотечної, інформаційної та архівної справи Олена Олександрівна Каракоз: «Нині поезія стала настільки популярною, що їй на пошану навіть день окремий призначили – 21 березня. Пройдуть роки, і Україна відкриє для себе імена незрівнянного Вадима Остапука, талановиту Лілію Борисенко які писатимуть на вічні теми: кохання та зради, щастя і горя, дружби та ненависті, миру та війни…».

Студентів-поетів вітали друзі та одногрупники, читаючи свої вірші, виконуючи пісні, підтримуючи гучними оплесками.

Працівники наукової бібліотеки до цьогорічного заходу підготували книжкову виставку «Поезія – це музика слів». Всіх шанувальників поезії, запрошуємо ознайомитися з виставкою в читальній залі бібліотеки, яка експонуватиметься до 24 березня.

Молоді поети подякували керівництву університету та факультету за сприяння у виданні збірок.

Захід був цікавим та змістовним, а головне, що всім сподобалось, адже світ поезії прекрасний і незвіданий і кожен, хто потрапляє в нього отримує безодню естетичної насолоди і влаштовує свято своїй душі.

Попередня публікаціяНаступна публікація

Схожі публікації