«Дерев’яні та муровані храми України»

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > «Дерев’яні та муровані храми України»

Кафедра музеєзнавства і пам’яткознавства Факультету культурології КНУКіМ відзначила Міжнародний день музеїв. З нагоди свята в Науковій бібліотеці КНУКіМ відбулась презентація першого в історії українського музеєзнавства і пам’яткознавства наукового перевидання пам’яткознавчих праць, професора Григорія Павлуцького «Дерев’яні та муровані храми України».

Видання створено відомим харківським видавцем і культурологом Олександром Савчуком за участі викладача Кафедри музеєзнавства і пам’яткознавства, заслуженого працівника культури України Віктора Вечерського. Це була перша в Україні презентація збірки, з якою можна ознайомитись і на «Книжковому арсеналі».

У презентації взяли участь студенти 1-5 курсів Кафедри музеєзнавства і пам’яткознавства, викладачі Факультету культурології, які, крім самого видання, оглянули презентацію та заслухали виступи декана Факультету культурології Валерія Кушнарьова, завідувача Кафедри музеєзнавства та пам’яткознавства Сергія Пустовалова, професора Олени Гончарової, видавця Олександра Савчука, викладачів кафедри, а також Віктора Вечерського.

Учасники відзначили, що сучасні музеєзнавці, пам’яткознавці і культурологи здатні, долаючи різноманітні труднощі, забезпечувати високий науковий і поліграфічний рівень тих фундаментальних видань, які необхідні для повноцінного функціонування національної культури.

Павлуцький Г. Г. Дерев’яні та муровані храми України / Григорій Павлуцький; передм. А. О. Пучков; додатки В. В. Вечерський; переклад О. В. Ушкалова; упоряд. О. О. Савчук. — Харків : Видавець Олександр Савчук, 2017. — 214 с.: [229 іл.] ISBN 978-966-2562-85-9

Збірку складають дві класичні праці Григорія Павлуцького (1861–1924): «Старожитності України. Дерев’яні та муровані храми» (1905 р.) та «Бароко України» (1910 р.).

Пропоновані читачеві видання стали першими пам’яткознавчими дослідженнями української дерев’яної та мурованої архітектури й охопили найвизначніші пам’ятки. Особлива увага приділена архітектурній спадщині Київщини, Поділля та Волині.

Книга оснащена сучасними пам’яткознавчими анотаціями з кольоровими ілюстраціями, а також іменним та предметно-географічним покажчиками.

Схожі публікації