«Державна інформаційна політика у галузі культури»

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > «Державна інформаційна політика у галузі культури»

На Кафедрі соціальних комунікацій та інформаційних наук КНУКіМ відбувся круглий стіл на тему «Державна інформаційна політика у галузі культури», який був присвячений актуальній проблемі збереження української культури, популяризації сучасної та автентичної української культури у світі.

Студенти першого курсу Факультету культурології, спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» (групи ІБАС-37, ІБАС-47, ІБАС-57) взяли участь в обговоренні питань значення державної інформаційної політики у розвитку української культури та ролі культури у державотворчих процесах української держави.

Модератором круглого столу була Галина Шипота, доцент Кафедри соціальних комунікацій та інформаційних наук, яка у вступному слові зазначила: «Країна чекає на державну стратегію інтеграції. Формування національної єдності, об’єднання країни, необхідне і можливе  на основі української культури, як сучасної інноваційної, так й автентичної».

«Бібліотеки, – підкреслила доповідач, – мають усі можливості для розкриття усього різноманіття української культури».

До слова запросили Олену Скаченко, завідувача сектором методичної роботи Наукової бібліотеки КНУКіМ. Співавтор персонального бібліографічного покажчика «Ткач Микола Михайлович» розповіла про значення бібліографічних ресурсів у популяризації наукової спадщини дослідників української культури та мистецтва. Співробітники бібліотеки університету прагнуть розкрити творчий та науковий доробок науково-педагогічних співробітників КНУКіМ. Так, у бібліографічному покажчику «Ткач Микола Михайлович», який має сім частин, міститься опис 787 праць Миколи Ткача.

Олена Скаченко інформувала, також, про інноваційний вид рекомендаційної бібліографії, створений у бібліотеці – бібліотрансформер «Не осквернись, душе моя, у слові…». О. Скаченко розповіла, як за допомогою хмарних технологій, співробітники наукової бібліотеки КНУКіМ створюють інноваційні інтерактивні інформаційні ресурси, які розкривають унікальну українську культуру і мистецтво.

Знаковими були слова автора багатьох інформаційних ресурсів про те, що «запровадження електронних технологій у діяльності бібліотек,  відповідно до стратегії державної інформаційної політики, сприяють створенню різноманітних інноваційних продуктів присвячених українській науці, культурі, мистецтву».

Під час круглого столу було проведено презентацію нового інформаційного продукту Наукової бібліотеки КНУКіМ – журналу «Україна патріотична».

Заступник декана Факультету культурології Олена Каракоз запросила студентів до активної участі у розвитку даного інформаційного ресурсу. «Україна патріотична» це платформа для обговорення важливих професійних тем, можливість заявити про власну громадянську позицію», – підкреслила О. Каракоз.

Виступи студентів були цікавими та щирими. Ірина Нечас (студентка групи ІБАС-57) звернула увагу слухачів на те, що державна інформаційна політика визначає культурний розвиток України і має бути зорієнтованою на зростаючі культурні потреби населення. Уляна Матвіїв (група ІБАС-57) відмітила значення бібліотек для збереження культурної спадщини України.

Вадим Даценко (група ІБАС-47) аргументовано довів значення програм державної підтримки видання української книжкової продукції для формування національної свідомості та патріотизму у сучасної молоді.

На завершенні круглого столу звучали слова подяки від студентів за цікаву і відверту розмову, так Есміра Гасанова (група ІБАС-57) сказала, що «Ця зустріч дуже сподобалась мені, вона вкотре довела, що державна інформаційна політика у галузі культури може безпосередньо впливати на нашу інформаційну безпеку, а культура України потребує нашого захисту».

Анастасія Приходько (група ІБАС-57) подякувала за такий важливий для сьогодення захід і зазначила, що «державна інформаційна політика у галузі культури має стати допомогою в об’єднанні усіх нас розвитку нашої країни».

Схожі публікації