«Домашнє свято бібліографа»

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > «Домашнє свято бібліографа»

Професіоналізація – стала провідною темою фахового майстер-класу «Домашнє свято бібліографа». Участь у заході взяли студенти І і ІІІ курсів Факультету культурології.

Організували свято для молоді викладачі Кафедри соціальних комунікацій та інформаційних наук і співробітники Наукової бібліотеки КНУКіМ: головний бібліотекар Тамара Сизоненко та бібліотекарі Лариса Липовецька і Тетяна Абрамова.

Модератором майстер-класу була Галина Шипота, доцент Кафедри соціальних комунікацій та інформаційних наук, яка у вступному слові зазначила: «Професіонали, які можуть проводити ефективний інформаційний пошук, організовувати інформаційне забезпечення фахівців, створювати інформаційно-бібліографічні ресурси, завжди будуть необхідні суспільству».

Галина Шипота запросила студентів першого і третього курсів до дискусії щодо змістового наповнення професіограми бібліографа. Впровадження інформаційних технологій вимагає нових підходів до визначення необхідного обсягу професійних знань, вмінь та навичок бібліографа.

До слова запросили Тамару Сизоненко, головного бібліотекаря Наукової бібліотеки КНУКіМ. Модератор підкреслила, що Тамара Сизоненко працює в бібліотеці КНУКіМ з 1973 року і має великий досвід виконання бібліографічних довідок. Тамара Василівна поділилася секретами плідної професійної діяльності і сказала, що «на перший план у професіограмі бібліографа поставила б якості характеру, необхідні для успішного фахівця, – сумлінність, доброзичливість і прагнення допомогти читачеві».

Галина Шипота запропонувала студентам в ігровій формі провести пошук й визначити якості характеру професіонала-бібліографа, необхідні для ефективної діяльності та успішної кар’єри.

Співробітники Наукової бібліотеки Лариса Липовецька та Тетяна Абрамова підготували цікавий матеріал про бібліографічні видання бібліотеки і відповіли на питання студентів.

У результаті «мозкового штурму» успішно було подолано ще одну проблему – окреслити перспективи професійної діяльності бібліографа. Жваве обговорення викликала спроба визначити назву професії у майбутньому.

Тепла й невимушена атмосфера сподобалась студентам. Вони щиро подякували модератору свята Галині Шипоті і організаторам майстер-класу. Спільні фото залишаться на добру згадку перших кроків до професії бібліографа.

Попередня публікаціяНаступна публікація

Схожі публікації