Довідково-пошуковий апарат бібліотеки – на допомогу студентам

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Довідково-пошуковий апарат бібліотеки – на допомогу студентам

14 березня 2018 р. до інформаційно-бібліографічного відділу наукової бібліотеки КНУКіМ в рамках вивчення дисципліни «Інформаційно-пошукові системи» (викладач – кандидат культурології Наталія Іванівна Кобижча) завітали студенти I курсу групи ІБАС-57 кафедри соціальних комунікацій та інформаційних наук факультету культурології.

Провела практичне заняття «Система каталогів бібліотеки» завідувач відділу Вероніка Віталіївна Степко. Вона розповіла про довідково-пошуковий апарат як сукупність довідкових і бібліографічних видань та каталогів, призначених для різноаспектного розкриття бібліотечних фондів. Студенти ознайомились з традиційними картковими каталогами: алфавітними (книг, нотних видань, дисертацій та авторефератів дисертацій) та систематичним.

Першокурсники вчилися самостійно знаходити в електронному каталозі потрібну інформацію за такими пошуковими ознаками: автор, назва, персоналії, предметна та географічна рубрики. Також студенти навчилися користуватися електронною бібліотекою.

Зацікавленість студентів викликала розповідь Вероніки Віталіївни про впровадження Універсальної десяткової класифікації в науковій бібліотеці КНУКіМ, структуру та особливості цієї міжнародної класифікації, перехід бібліотеки на систематизацію документів за УДК. Отримані знання стануть в нагоді у подальшому навчанні та розумінні сутності майбутньої професії.

Схожі публікації