Духовна культура українців у загальнослов’янському контексті

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Духовна культура українців у загальнослов’янському контексті

Бібліотечний MAINSTRIM триває!

26 вересня у читальній залі Наукової бібліотеки КНУКіМ було презентовано монографію Ольги Поріцької – етнолога, кандидата історичних наук, старшого наукового співробітника Українського етнологічного центру ІМФЕ ім. М.Т. Рильського НАН України, професора КНУКіМ.

Відкрив захід кандидат культурології, доцент Кафедри соціальних комунікацій та інформаційних наук, директор Наукової бібліотеки Юрій Горбань, він привітав та подякував автору за змістовну наукову працю зазначивши, що «бібліотечний фонд поповнився цінним виданням, яким можуть користуватися студенти при вивченні історії культури українського народу».

У презентованій книзі досліджуються принципи номінації міфологічних персонажів, здійснюється їх класифікація. Тема видання на перший погляд може здаватися незвичною, дещо несерйозною, казковою. Проте, як зауважила Ольга Поріцька: «За поширенням міфологічних образів можемо відстежувати зв’язки й шляхи міграції народів, а демонологічні уявлення відбивають типологію народного мислення». Досі в багатьох місцевостях люди у побуті зважають на вірування та уявлення, перейняті від своїх пращурів. Дуже багато традицій залишаються дієвими і сьогодні на Поліссі, в Карпатах і на Балканах. Ці регіони можна назвати заповідниками культури.

Привітала авторку з виходом монографії Валентина Сінельнікова, етнолог, кандидат історичних наук, доцент. Вона наголосила, що книга цікава та корисна і етнологам, і філологам, і тим, хто вивчає історію української культури. Погодилася з думкою академіка М. Поповича, висловленої ним в передмові до видання, що «слід підкреслити важливість подібних етнологічних досліджень з погляду розвитку української культури за умов формування національної свідомості».

Іван Сінельніков, завідувач секції музичного фольклору, професор КНУКіМ, відомий фольклорист-музикознавець, заслужений працівник культури України у своєму виступі навів приклади з життя рідного села на Житомирщині, які підтверджують, що давні міфологічні уявлення зберігаються в мисленні й уявленнях людей сучасного інформаційного суспільства, впливаючи на образ дій.

Студентки Тетяна Чухно та Софія Рубан поділились враженнями від книги. У подарунок автору й усім присутнім Софія Рубан виконала народну пісню, яку співали на Поліссі, щоб розігнати хмари.

Авторка подякувала за особливі привітання і акцентувала, що видавши книгу, досягла творчої мети, яку ставила перед собою – якомога повніше зібрати з усіх джерел відомості про персонажів демонології, що доповнюють багатогранну картину духовного життя наших предків.

Ознайомитись із монографією Ольги Поріцької можна у Науковій бібліотеці КНУКіМ.

Схожі публікації