Екскурсія науковою бібліотекою

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Екскурсія науковою бібліотекою

6 листопада 2017 року в Науковій бібліотеці в рамках вивчення дисципліни «Вступ до фаху» було проведено заняття для студентів I курсу факультету культурології (групи МС-17). Викладач – кандидат педагогічних наук, професор Ключко Юлія Миколаївна. В ході заняття студенти мали можливість ознайомитись з усіма структурними підрозділами бібліотеки.

Завідуючий інформаційно-бібліографічним відділом Степко Вероніка Віталіївна розповіла про інформаційні ресурси бібліотеки. Зокрема, про довідково-бібліографічний апарат як сукупність традиційних та електронних довідкових і бібліографічних видань; та бібліотечних каталогів (систематичний, алфавітний та електронний), що використовуються при наданні інформаційних послуг. Запросила студентів користуватися сервісом «Віртуальна довідка».

Велику зацікавленість у першокурсників викликав самостійний пошук в електронному каталозі джерел за пошуковими ознаками: автор, назва, предметна та географічна рубрики.

Завідуючий науково-методичним відділом Винокурова Світлана Геннадіївна розповіла про особливості роботи відділу, напрями наукової та методичної діяльності. Оглядово ознайомила з книгами виставки «Видання Наукової бібліотеки КНУКіМ». Звернула увагу майбутніх музеєзнавців на проект «Скарби нації», який спрямований на популяризацію нематеріальної культурної спадщини України. Запросила до співпраці як у подальшому розвитку проекту так й у розвитку бібліотеки взагалі через активне спілкування, висловлення студентського бачення образу бібліотеки.

Працівники відділу обслуговування користувачів ознайомили студентів із періодичними виданнями, що стосуються майбутнього фаху та нагадали про можливості активного використання бібліотечних багатств.

Про технології, які використовує бібліотека для максимального інформаційного забезпечення користувачів, розповів гостям завідуючий відділом Інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення Лук’яненко В’ячеслав Вікторович. Надав практичні поради з їх ефективного використання у навчальному процесі. Звернув увагу на різноманітне наповнення сайту бібліотеки, запропонував відслідковувати новини на сайті та сторінці бібліотеки у фейсбуці, висловлювати свої побажання й пропозиції щодо розвитку бібліотеки.

У відділ книгозберігання зустрів першокурсників завідуючий Якубенко Ярослав Анатолійович. Він зазначив, що відділ – місце де акумулюються основні книжкові фонди, Для зручності обслуговування користувачів з основного фонду виокремлені підфонди періодичних видань, дисертаційних магістерських та дипломних робіт, нотних видань, рідкісних та цінних документів. Оглядово ознайомив з фондами, провівши екскурсію книгосховищем.

Відвідали студенти відділ комплектування та наукового опрацювання документів – місце від якого книга починає свій шлях до читача. Завідуючий сектором наукового опрацювання документів Потернак Юлія Анатоліївна розповіла студентам про особливості роботи відділу, основні моменти в процесі поповнення бібліотечного фонду та каталогізації.

Завідувач сектору культурно-просвітницької діяльності Лєтцева Марина Анатоліївна під час розмови зі студентами окреслила спектр інформаційних ресурсів, послуг, можливостей бібліотеки. Жвавий інтерес викликала пропозиція співпраці в організації різнопланових заходів на допомогу навчанню та змістовному дозвіллю, де студенти зможуть проявити й розвивати свої здібності й таланти.

Попередня публікаціяНаступна публікація

Схожі публікації