Філософська абетка: арт-формат

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Філософська абетка: арт-формат

Кафедра філософії спільно з Кафедрою графічного дизайну і реклами КНУКіМ презентували цікаве видання: «Філософська абетка: арт-формат».

Презентація книги, а також виставка творчих робіт студентів, що увійшли до неї та тих робіт, що були написані вже після її завершення, відбулася в читальній залі Наукової бібліотеки КНУКіМ – потужного інформаційно-комунікативного майданчика університету.

«Бібліотека бере активну участь не лише у популяризації книги серед студентської молоді, але й долучає студентів до культурно-мистецького життя, пропагує творчість як викладачів, так і студентів вузу. Це вже не перша книга Кириленко К.М., яку ми презентуємо в нашій бібліотеці. Ця книга унікальна тим, що є результатом спільної творчості її автора та студентів. Шрифти як очі людини. Очі студентів світяться зі сторінок цієї книги» – зазначив, відкриваючи презентацію, кандидат культурології, доцент, директор бібліотеки Юрій Іванович Горбань.

PhilisophyABC-photo-1

На презентацію завітав проректор КНУКіМ Анатолій Васильович Гуменчук: «В університеті культури навчається найкраща творча молодь України. Викладачі вузу намагаються зорганізувати навчальний процес так, щоб максимально повно розкрити творчий потенціал студентів, щоб їх навчання також було творчістю. Кафедра філософії, як загально університетська, активно співпрацює з випускаючими кафедрами різних факультетів, орієнтуючись у викладанні своїх дисциплін на специфіку професійної підготовки студентів. Навчання в вузі відповідає світовим освітнім тенденціям сучасності: воно є студентоорієнтованим. Дана книга є тому підтвердженням. Від імені ректорату університету хочу побажати Катерині Михайлівні та її студентам нових творчих проектів!».

PhilisophyABC-photo-2

Презентуючи книгу, її автор та упорядник доктор педагогічних наук, доцент, завідувач Кафедри філософії КНУКіМ Кириленко Катерина Михайлівна зазначила, що книга стала результатом унікального творчого проекту, що тривав у КНУКіМ протягом 5 років. В процесі вивчення курсу філософії студенти різних факультетів університету брали участь в інтелектуальному флешмобі на тему: «Найбільш філософська буква української абетки». Студенти писали короткі філософські есе, які супроводжували творчими роботами: малюнками, аплікаціями, витинанками, що виконані у найрізноманітніших техніках.

«На 80-ти сторінках книги 220 малюнків, 216 студентських есе та 197 робіт студентів, 11 із них побажали не називати своїх імен, інші – це студенти різних факультетів університету: кіно- і телебачення, дизайну та реклами, журналістики і міжнародних відносин, готельно-ресторанногоі туристичного бізнесу, хореографічного мистецтва. Придивіться уважніше до робіт, що представлені на сторінках цієї книги. Можливо, вам вдасться побачити майбутнього українського Дюрера чи нового геніального Нарбута! Вони народжуються знову і знову, їх тільки треба розпізнати!», – наголосила Катерина Михайлівна.

PhilisophyABC-photo-3

Дана книга є логічним продовження іншого видання, що нещодавно побачило світ також завдяки творчій співпраці «вчителя» та його «учнів» (http://lib.knukim.edu.ua/filosofska-abetka/). Перша книга є словником філософських термінів, друге видання – це результат творення студентами власних смислів у результаті їх роздумів над філософською проблематикою.

Неповторний дизайн книги належить викладачеві кафедри графічного дизайну та реклами, Голові секції плакату та графічного дизайну Київської організації Національної спілки художників України (КОНСХУ), члену Правління КОНСХУ, Лауреату премії ім. Георгія Нарбута у сфері графічного дизайну Андрію Вікторовичу Буднику.

«Книга, яку ми сьогодні презентуємо, має ще один досить унікальний ракурс. В ній поряд зі студентськими роботами, через які розкривається вся українська абетка, міститься 21 малюнок відомої абетки Георгія Нарбута – українського художника-графіка, ілюстратора, одного з засновників Української Академії Мистецтв. Цього року 9 березня ми святкували 130-річчя від дня його народження. Дотепер більш повного передруку «Української абетки» Нарбута 1917 року в одному виданні не було. Тож маємо нагоду ознайомитися водночас і з роботами відомого українського графіка, і з роботами студентів, значна частина яких – це роботи студентів-графіків».

PhilisophyABC-photo-4

Андрій Вікторович продемонстрував раритетне видання 1915 року «Старинна архитектура Галиціи» з художнім оформленням Георгія Нарбута, по якій навчаються студенти графічного дизайну, коли вивчають дисципліну «Дизайн поліграфічної продукції». Ця книга надрукована у видавництві товариства Р. Голике и А. Вильборг (Петроград), вона містить дизайнерські елементи у виконанні Нарбута.

PhilisophyABC-photo-5

Декан Факультету дизайну і реклами КНУКіМ, керівництво та викладачі якого взяли активну участь у підготовці даного видання, кандидат історичних наук, доцент Вікторія Василівна Соломатова зазначила: «Загальногуманітарні дисципліни творчій молоді мають викладатися творчо, активізуючи той великий потенціал, що мають наші студенти. Значна частина робіт у цій книзі – результат творчого пошуку студентів нашого факультету. У голосуванні за кращі роботи на виставці взяли участь також наші майбутні студенти. Абітурієнти під час відвідин КНУКіМ долучилися до голосування».

PhilisophyABC-photo-6

Від імені студентів, що взяли участь у проекті, виступила студентка 4 курсу групи МВ-32 Факультету журналістики і міжнародних відносин Наталя Каташинська: «Певно, кожен студент випускного курсу, обертаючись на пройдені навчальні роки, може з упевненістю визначити один найбільший недолік української вищої освіти – надмірна кількість загальноосвітніх предметів, часто – зайвих. Проте, жоден зі студентів нашого курсу точно не може сказати такого про пари з дисципліни «Філософія», яку нам на другому курсі викладала Катерина Михайлівна Кириленко. Кожну з них ми відвідували із задоволенням та захопленням, адже вони вирізнялись чимось особливим, творчим, креативним та «живим», відповідно до тематики лекції чи семінару. Дійшовши до теми української філософії, ми отримали завдання – обрати найбільш філософську букву українського алфавіту, намалювати її та пояснити свій вибір. Прийшовши на пару, ми виявили, що літери майже не повторювались, кожен підійшов творчо та неординарно. Ми та наступні покоління завдяки неймовірно цікавій ідеї та вдалому керівництву Катерини Михайлівни, створювали власну філософську абетку. Зараз, гортаючи книгу, відчуваєш себе частиною чогось великого, значного, світлого та прекрасного».

PhilisophyABC-photo-7

В рамках презентації книги відбулося підведення підсумків виставки-конкурсу студентських робіт з дизайну шрифтів «Образ літери». Переможців визначали за результатами трьох різних голосувань. Перше голосування тривало в соцмережах, в якому взяли участь понад 300 студентів. У ньому перемогли: третє місце посіла робота Марини Піддубної (ДХМг-15), на другому місці робота Анастасії Полікарпової (ДХМг-14), перше місце належить Вікторії Губар (ДХМг-16).

PhilisophyABC-photo-8

PhilisophyABC-photo-9

PhilisophyABC-photo-10

Оголосили переможців голосування та вручили їм дипломи переможців і призи від імені авторів книги доцент Кафедри графічного дизайну та реклами Наталя Сергіївна Удріс та студентський декан факультету Софія Коломієць.

PhilisophyABC-photo-11

Голосування тривало в читальній залі бібліотеки, у ньому взяли участь 507 відвідувачів.PhilisophyABC-photo-12

Підсумки голосування оголосив всесвітньо відомий художник-аквалерист, професор університету штату Колорадо (США) Дмитро Ачкасов. На третьому місці робота Катерини Юрченко (ДХМг-12), за неї проголосувало 34 учасники; на другому місці – літера у виконанні Галини Жбанкової (ТБФ-73), вона отримала 40 голосів; на першому місці – робота Ірини Погребняк (ДХМг-13), вона зібрала 43 голоси.PhilisophyABC-photo-13

PhilisophyABC-photo-14

PhilisophyABC-photo-15

Дмитро Ачкасов був головою професійного журі, що також оцінювало роботи студентів, представлені на виставці: «Я вражений глибиною нестандартності учасників конкурсу. Вважаю, що це їх перший успішний крок до вершини особистого п’єдесталу. Нехай кожен відчує тріумф від цього першого кроку!».

PhilisophyABC-photo-16

Професійне журі у складі: професор університету штату Колорадо (США) Дмитро Ачкасов; доктор архітектури, професор, заслужений архітектор України, дійсний член Української академії архітектури та Національного комітету міжнародної ради з охорони пам’яток та історичних місць – ІКОМОС/ЮНЕСКО, член Правління Національної спілки архітекторів України, член Міжнародної федерації житла та містобудування (IFHP) Вадим Абизов; голова секції плакату та графічного дизайну Київської організації НСХУ, член Правління КОНСХУ, лауреат премії ім. Георгія Нарбута у сфері графічного дизайну Андрій Будник, – визначили наступних переможців: третє місце – Діана Мирошниченко (ТБР-13), друге місце – Анастасія Яцуненко (ДХМг-13), перше місце – Наталя Гудименко (ДХМс-23).

PhilisophyABC-photo-17

PhilisophyABC-photo-18

PhilisophyABC-photo-19

Роботи переможців, а також інших учасників виставки, можна побачити в читальній залі бібліотеки. Виставка триває до 21 квітня 2016 р.

Навчальний процес в КНУКіМ відбувається не лише змістовно, але й творчо та інноваційно.

Незаперечне багатство університету – це високий творчий потенціал його студентів, розкрити який намагаються викладачі у процесі вивчення і професійних, і загальногуманітарних дисциплін.

Схожі публікації