Філософська абетка

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Філософська абетка

У приміщенні читальної зали Наукової бібліотеки КНУКіМ відбулася цікава та феєрична презентація унікального довідникового та навчального видання «Філософська абетка».

IMG_7142

На презентацію завітав Михайло Поплавський, він привітав зі святом народження нової книги всіх присутніх: «Наукова бібліотека КНУКіМ постійно поповнюється новими виданнями та є потужним інформаційним центром університету. Так і сьогодні: тут проходить презентація нової книжки завідувача Кафедри філософії, кандидата філософських наук, доцента Катерини Михайлівни Кириленко. Хочу щиро привітати Катерину Михайлівну з цією подією та побажати натхнення, творчої наснаги й надалі радувати нас своїми науковими працями та навчальними посібниками».

1111

Книга стала результатом творчої співпраці кафедри філософії КНУКіМ (завідувач кафедри – кандидат філософських наук, доцент Кириленко Катерина Михайлівна) та кафедри журналістики (завідувач кафедри – доктор філологічних наук, професор Тимошик Микола Степанович).

Також свої привітання висловила доктор культурології, професор, заслужений працівник культури України Тетяна Олексіївна Долбенко: «Вітаю всіх присутніх з появою хорошої, потрібної книги. Дякую автору, бо непросто жінці, яка завантажена і викладацькою роботою, і керує кафедрою, знайти час для творчості і підготовки друкованого видання. Довідкові видання завжди необхідні і студентам, і науковцям, оскільки при вивченні будь-якого питання, в кожній дискусії для розуміння предмету розмови чи дослідження важливо однакове розуміння кожного терміну чи поняття. «Філософська абетка» – книга гарно структурована, сучасно оформлена, її приємно взяти до рук, зручно користуватися. Бажаю студентам частіше звертатися до словника для з’ясування суті понять, і зрозумівши основу, усвідомлено і творчо підходити до навчання і життя».

IMG_7305

«Скажу вам по великому секрету, – розпочала зустріч завідувач Кафедри філософії Катерина Михайлівна Кириленко, – я дуже люблю користуватися різноманітною довідниковою та енциклопедичною літературою, думаю, навіть у часи Інтернету така література має лишатися на почесному місці і у домашніх, і у навчальних бібліотеках. Нею завжди цікаво, інформативно, корисно та швидко можна скористатися про вивченні будь-якого предмету. Книжка, яку ми сьогодні презентуємо, – креативно-інноваційний навчальний посібник з курсу філософія, побудований у формі словника, автором та упорядником якого я є. Словника не простого: цікаву та креативну форму представлення матеріалу у ньому придумала та зреалізувала наша студентка – видавець, тоді ще бакалавр, а тепер магістр Інна Воєводіна. У цій книзі ви побачите як текст і визначення ключових понять, і графічні символи як візуальні змісти, і «не заповнені, чисті місця». Як писав колись Жан Жак Руссо, «Людина – це чистий аркуш паперу, який потрібно написати». Ці місця – пропозиція для вас – знайти свій новий філософський термін, можливо, із зовсім не філософського вжитку, наповнити його глибоким змістом, і збагатити ним лексикон сучасної філософії. Так колись у ній з’явились із галузі біології термін «ризома», із галузі видавничої справи – «тимпан», значення яких ви зможете тут прочитати».

IMG_7265

Виконати роль ведучого цього свята та презентувати у Науковій бібліотеці КНУКіМ грунтовну добірку довідникової літератури з філософії і культурології довелося саме директору Наукової бібліотеки КНУКіМ, кандидату культурології, доценту Горбаню Юрію Івановичу: «У книжці, яку ми сьогодні презентуємо, дуже цікаво підібраний матеріал – це не лише терміни класичної філософії, це також терміни сучасного філософського дискурсу, який тяжіє до інтеграції з культурно-мистецькою проблематикою, запозичує з неї свій новітній понятійний апарат. Тому ми сьогодні підібрали для вас із книгосховищ нашої бібліотеки довідникову літературу філософського та культурно-мистецького спрямування, у якій ви зможете більш глибоко ознайомитись з матеріалом. А всіх, кого зацікавила «Філософська абетка», – хочу проінформувати, що вона вже є в нашій бібліотеці і ви можете брати її як на абонемент, так і читати в читальній залі».

IMG_7236

Цікаву розповідь про роботу над виданням, а також відео-презентацію власного виробництва, показала аудиторії Інна Воєводіна.

«Книжка, яку ви можете сьогодні бачити, – сказала вона, – зроблена студентом для студента. Вона для тих, хто хоче багато знати, йти у ногу з часом, але не завжди має на це багато часу, бо хоче встигнути зробити ще багато справ. Інформація у ній зібрана та подана як зображення, як клаптик тексту, який можна бачити; текст супроводжують різноманітні графічні символи, що наштовхують на роздуми над ним, полегшують користування подекуди складним для розуміння матеріалом. Мені було дуже цікаво працювати над цією книжкою, сподіваюсь, студентам так само цікаво та корисно буде нею користуватися».

IMG_7158

Дана робота подана на конкурс творчих проектів “Ukrainian design the very best of 2015” у номінації “Студентський дизайн”, і незабаром ми очікуємо на рішення конкурсної комісії.

Доктор історичних наук, професор кафедри книгознавства і бібліотекознавства Тетяна Василівна Новальська привітала автора, студентів і співробітників бібліотеки з появою нового креативно-інноваційного навчального посібника «Філософська абетка», що дозволить поповнити фонди бібліотеки, а студентам допоможе у навчальному процесі. Тетяна Василівна наголосила: «Філософія – це наука, яка розвиває мислення, вчить аналізувати, співставляти, осягати закони природи. Розвиток термінологічної бази будь якої науки піднімає її на новий щабель, тому сьогоднішня презентація дозволить студентам більш чітко мати уявлення про наукові дисципліни культурологічного, мистецтвознавчого, філософського спрямування. Заслуговує на увагу спосіб подання матеріалу, де терміни визначені у стилістиці мінімалізму та в яскравій кольоровій гамі. Позитивним є те, що подано алфавітний покажчик, що спрощує пошук термінів».

IMG_7218

Привітала автора від Факультету культурології кандидат історичних наук, доцент кафедри книгознавства і бібліотекознавства, заступник декана факультету культурології Олена Олександрівна Каракоз, яка зазначила: «Інформація подана у навчальному посібнику у досить креативній інноваційній формі, є корисною не тільки для науковців, але і для студентів. Є справжнім джерелом науки, культури і мистецтва».

IMG_7251

Доктор філософських наук, доцент Олександра Володимирівна Колісник, що викладає філософію студентам Факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу у цьому семестрі, поділилася власними враженнями про видання, з яким буде працювати далі: «Я вдячна шановній Катерині Михайлівні Кириленко за талановиту книгу, яка орієнтована на те, щоб студент від знайомства з філософією, яка є мудрістю Землі, отримав задоволення, відповідь на питання, що його турбують, корисні й практичні орієнтири в інформаційному філософському просторі – і не загубивсь у ньому».

IMG_7269

Заступник завідувача кафедри журналістики, кандидат філологічних наук, доцент Оксана Олександрівна Гарачковська зазначила: «Роботи студентів, які вони протягом навчання у вузі вчаться робити якісно і креативно, не лягають «мертвим пилом» на полиці кафедри. Це завжди цікаві та змістовні роботи, їх з гордістю можна презентувати іншим, вони займають почесні місця у бібліотеці університету. А ще їх завжди з додатковим інтересом беруть до рук студенти – бо робились вони також студентами. І кожен студент у цьому бачить і власні перспективи».

IMG_7244

Студенти факультету готельно-ресторанної справи, що вивчають курс філософії цього семестру, і зможуть бути першими читачами цієї книги, долучилися до виконання творчого проекту, який традиційно ініціює та проводить кафедра філософії під назвою «Сама філософська буква української абетки». Вони намалювали свої роботи, а також написали філософські есе, у яких поділились своїми міркуваннями, роздумами, асоціаціями та розкрили зміст власних малюнків.

IMG_7147

Виставка робіт студентів була представлена в читальній залі, вона поповнила постійно діючу на кафедрі філософії експозицію творчих робіт студентів.

IMG_7185

Скориставшись власними професійними вміннями, які студенти постійно вдосконалюють, майбутні менеджери готельно-ресторанної справи спекли свою філософську абетку – печиво на паличках. Абетку, яку можна, як граніт науки, з’їсти!

IMG_3577

IMG_7149

Ним вони радо пригощали всіх присутніх на презентації.

IMG_7313

IMG_7317

Навчатися в КНУКіМ не тільки цікаво, а ще й дуже смачно!

IMG_7308

Схожі публікації