«І через 10 років вона буде правдою»

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > «І через 10 років вона буде правдою»

У Науковій бібліотеці КНУКіМ відбулася презентація книги «Слово Майдану» відомого українського письменника Олега Виноградова, на яку із цікавістю завітала студентська молодь.

Про Євромайдан не прийнято мовчати. Українські митці старанно працювали й працюють над тим, аби закарбувати в історії нашої Батьківщини події того часу.

Письменник-фантаст Олег Виноградов – за першою освітою хірург (за фахом пропрацював 16 років). Має також юридичну та економічну освіти. Перші книги писав для дітей. Широку відомість у світі слова здобув після перемоги на Міжнародному літературному конкурсі в Берліні «Краща книга 2013» за роботу «24 h».

Представив гостя та розпочав літературно-мистецьку годину директор Наукової бібліотеки КНУКіМ, кандидат культурології, доцент Юрій Іванович Горбань: «В бібліотеці вже стало традицією проводити презентації книг великих людей. От і сьогодні ми з вами зібралися з такої радісної нагоди. Я хочу запевнити вас, що завдяки Олегу Виноградову, ви відчуєте ту атмосферу, що панувала на Майдані, пройметеся нею. Сподіваюся, що посіяне зерно проросте і ви, творча молодь, візьмете для себе багато чого корисного!»

Олег Виноградов сам був активним учасником Майдану і роботу над книгою «Слово Майдану» почав ще в грудні 2013 року, після початку розстрілів. У виданні зібрані сто оповідань від ста учасників Революції гідності. Спогади про події 2013-2014 років представлені словами зовсім різних за професією, віком, статтю, віросповіданням, баченням ситуації людей. Як каже сам автор: «Це не є моя книга. Точніше, не я її написав. Бо тут немає моєї власної вигадки».

Деякі розповіді, що містяться у книзі, – скромні монологи у 2 абзаци, інші – оповідання, розтягнуті на 5 аркушів, сповнені діалогів, описів та емоцій. Але кожне слово тут – унікальне, від душі й до серця. Письменник, розповідаючи про видання, зауважив: «Багато діалогів йшли крізь сльози, адже це був час, коли за Україну вмирали».

Мету створення гість пояснив просто – зберегти історію: «Зараз ми шукаємо історію свого народу в «Повісті минулих літ» Нестора Літописця, так і наші нащадки знайдуть її на сторінках таких документальних видань, як «Слово Майдану»». Додав Олег Виноградов також і те, що: «Унікальність цієї книги полягає у почуттях, залишених в ній, у правді на її сторінках. Вона і через 10 років буде правдою».

У творі автор дає відповіді на такі запитання: «Хто стояв на Майдані? Чому вони прийшли?» Як пояснює Олег Виноградов: «Зерно нетерпимості, посіяне ще нашими батьками в дитинстві, проростає, і ви не можете бачити несправедливість. На Майдан люди пішли стояти не лише за Україну, а за свою родину, своє внутрішнє «я». Те, що накопичилось за роки брехні».

Студентів гість закликав у своїй сім’ї намагатися упорядковувати все так, як хотілось би влаштувати в країні: «Все починається з родини. Якщо ви будете поважати коханих, дітей, батьків, не дозволите собі навіть обманути, то життя піде на лад».

Протягом заходу Олег Виноградов представив не лише книгу «Слово Майдану», а й інші свої твори: як прозові, так і поетичні. Також він запропонував творчій молоді КНУКіМ послухати його музичні надбання та зачитав уривок з нової книги, що вже незабаром вийде друком.

Для того, щоб розбавити атмосферу, гість влаштував веселий конкурс: присутнім потрібно було намалювати мурашку: добру, але кусючу. Переможцем конкурсу став Михайло Невідомський, студент Кафедри книгознавства і бібліотекознавства, який не лише намалював оригінальний малюнок, а й написав вірша, що вразив самого письменника.

Наприкінці презентації завідувач Кафедри музеєзнавства та пам’яткознавства, доктор культурології, професор Олена Гончарова висловила щирі слова подяки Олегу Виноградову та відзначила високу якість авторського слова: «Слово вічне, незмінне, яке торкається нашої душі. Яке торкається не лише «раціо» – наших думок, а ще й «емоціо» – нашого серця. Про українців здавна кажуть, що ми усе відчуваємо серцем, і я рада, що слова Олега Виноградова, слова щирі, правдиві, змушують думати, переживати. Вони впливають на наше життя, наші переконання та вчинки».

Олег Виноградов подякував усім присутнім та передав Науковій бібліотеці КНУКіМ кілька примірників своїх книжок. Він побажав студентам мистецького університету натхнення, культурного розвитку та наголосив на тому, що: «Культура – це вістря атаки й розвитку суспільства».

Схожі публікації