«І через 10 років вона буде правдою»

Дата: 04.04.2016 | Рубрика: Новини

У Науковій бібліотеці КНУКіМ відбулася презентація книги «Слово Майдану» відомого українського письменника Олега Виноградова, на яку із цікавістю завітала студентська молодь.

Про Євромайдан не прийнято мовчати. Українські митці старанно працювали й працюють над тим, аби закарбувати в історії нашої Батьківщини події того часу.

mini

Письменник-фантаст Олег Виноградов – за першою освітою хірург (за фахом пропрацював 16 років). Має також юридичну та економічну освіти. Перші книги писав для дітей. Широку відомість у світі слова здобув після перемоги на Міжнародному літературному конкурсі в Берліні «Краща книга 2013» за роботу «24 h».

Представив гостя та розпочав літературно-мистецьку годину директор Наукової бібліотеки КНУКіМ, кандидат культурології, доцент Юрій Іванович Горбань: «В бібліотеці вже стало традицією проводити презентації книг великих людей. От і сьогодні ми з вами зібралися з такої радісної нагоди. Я хочу запевнити вас, що завдяки Олегу Виноградову, ви відчуєте ту атмосферу, що панувала на Майдані, пройметеся нею. Сподіваюся, що посіяне зерно проросте і ви, творча молодь, візьмете для себе багато чого корисного!»

7

Олег Виноградов сам був активним учасником Майдану і роботу над книгою «Слово Майдану» почав ще в грудні 2013 року, після початку розстрілів. У виданні зібрані сто оповідань від ста учасників Революції гідності. Спогади про події 2013-2014 років представлені словами зовсім різних за професією, віком, статтю, віросповіданням, баченням ситуації людей. Як каже сам автор: «Це не є моя книга. Точніше, не я її написав. Бо тут немає моєї власної вигадки».

Деякі розповіді, що містяться у книзі, – скромні монологи у 2 абзаци, інші – оповідання, розтягнуті на 5 аркушів, сповнені діалогів, описів та емоцій. Але кожне слово тут – унікальне, від душі й до серця. Письменник, розповідаючи про видання, зауважив: «Багато діалогів йшли крізь сльози, адже це був час, коли за Україну вмирали».

Мету створення гість пояснив просто – зберегти історію: «Зараз ми шукаємо історію свого народу в «Повісті минулих літ» Нестора Літописця, так і наші нащадки знайдуть її на сторінках таких документальних видань, як «Слово Майдану»». Додав Олег Виноградов також і те, що: «Унікальність цієї книги полягає у почуттях, залишених в ній, у правді на її сторінках. Вона і через 10 років буде правдою».

3

У творі автор дає відповіді на такі запитання: «Хто стояв на Майдані? Чому вони прийшли?» Як пояснює Олег Виноградов: «Зерно нетерпимості, посіяне ще нашими батьками в дитинстві, проростає, і ви не можете бачити несправедливість. На Майдан люди пішли стояти не лише за Україну, а за свою родину, своє внутрішнє «я». Те, що накопичилось за роки брехні».

Студентів гість закликав у своїй сім’ї намагатися упорядковувати все так, як хотілось би влаштувати в країні: «Все починається з родини. Якщо ви будете поважати коханих, дітей, батьків, не дозволите собі навіть обманути, то життя піде на лад».

4

2

Протягом заходу Олег Виноградов представив не лише книгу «Слово Майдану», а й інші свої твори: як прозові, так і поетичні. Також він запропонував творчій молоді КНУКіМ послухати його музичні надбання та зачитав уривок з нової книги, що вже незабаром вийде друком.

Для того, щоб розбавити атмосферу, гість влаштував веселий конкурс: присутнім потрібно було намалювати мурашку: добру, але кусючу. Переможцем конкурсу став Михайло Невідомський, студент Кафедри книгознавства і бібліотекознавства, який не лише намалював оригінальний малюнок, а й написав вірша, що вразив самого письменника.

5

Наприкінці презентації завідувач Кафедри музеєзнавства та пам’яткознавства, доктор культурології, професор Олена Гончарова висловила щирі слова подяки Олегу Виноградову та відзначила високу якість авторського слова: «Слово вічне, незмінне, яке торкається нашої душі. Яке торкається не лише «раціо» – наших думок, а ще й «емоціо» – нашого серця. Про українців здавна кажуть, що ми усе відчуваємо серцем, і я рада, що слова Олега Виноградова, слова щирі, правдиві, змушують думати, переживати. Вони впливають на наше життя, наші переконання та вчинки».

6

Олег Виноградов подякував усім присутнім та передав Науковій бібліотеці КНУКіМ кілька примірників своїх книжок. Він побажав студентам мистецького університету натхнення, культурного розвитку та наголосив на тому, що: «Культура – це вістря атаки й розвитку суспільства».

Контакти
Email: knukim.library@gmail.com
Тел.: (044) 529–61–38, (044) 529–98–34