I Всеукраїнська конференція Наукової бібліотеки КНУКіМ

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > I Всеукраїнська конференція Наукової бібліотеки КНУКіМ

У Київському національному університеті культури і мистецтв відбулася І Всеукраїнська науково-практична конференція «Інноваційна діяльність – стратегічний напрям розвитку бібліотек вищих навчальних закладів», організована Науковою бібліотекою вишу. Захід пройшов під патронатом Міністерства освіти і науки України та Міністерства культури України.

DSC_0814

Відкрив пленарне засідання проректор КНУКіМ Олександр Іванович Скнарь.

DSC_0839

Із доповідями на конференції виступили: доктор філологічних наук, професор, проректор КНУКіМ А.І. Гурбанська; доктор культурології, професор, завкафедрою історії України і музеєзнавства КНУКіМ О.М. Гончарова; доктор мистецтвознавства, професор, завкафедрою теорії та історії мистецтв КНУКіМ Р.Д. Михайлова; доктор мистецтвознавства, професор, декан Факультету театрального мистецтва Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтв Л.О. Троєльнікова; кандидат культурології, директор Наукової бібліотеки КНУКіМ Ю.І. Горбань.

DSC_0819

DSC_0856

DSC_0859

DSC_0806

DSC_0833

Цікаво і змістовно пройшла робота й обмін досвідом у рамках першої та другої секцій конференції «Культура, освіта і суспільство» та «Бібліотечно-інформаційні інновації: стан і перспективи». Про зміст, завдання та напрямки корпоративної взаємодії, як організаційної платформи сучасних бібліотечних послуг, розповіла доктор соціальних комунікацій, завідувач відділу Національної бібліотеки України ім. В. Вернадського Т.Ю. Гранчак.

DSC_0977

Основні засади інноваційного розвитку Наукової бібліотеки нашого університету висвітлив кандидат культурології, директор наукової бібліотеки Ю. І. Горбань.

Також свої наукові доповіді представили: кандидат історичних наук, доцент Кафедри книгознавства і бібліотекознавства КНУКіМ О.О. Каракоз, директор бібліотеки Київського університету ім. Б. Грінченка В.А. Зотова, провідний бібліотекар Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д. Бортнянського І.В. Сотникова, заввідділом інформаційно-бібліографічної роботи наукової бібліотеки КНУКіМ В.В. Степко.

DSC_0952

DSC_0936

DSC_0992

DSC_1012

Під час роботи третьої секції «Інноваційні технології формування, обробки і зберігання документів» з доповідями виступили канд. історичних наук, ст. наук. співробітник, заввідділу наукового опрацювання документів НБУ ім. В. Вернадського О.О. Сербін, кандидат культурології, ст. викладач Кафедри книгознавства і бібліотекознавства Н.І. Кобижча та ін.

DSC_0974

DSC_0984

Теоретичні і практичні аспекти організації методичної та наукової діяльності розглядалися протягом четвертої секції «Інноваційно-методична та наукова діяльність бібліотек вищих навчальних закладів». Зокрема, з доповідями про практичні результати впровадження нововведень та інноваційні проекти розповіли завідувач сектору методичної роботи НБ КНУКіМ О.О. Скаченко та завідувач науково-методичного відділу наукової бібліотеки І. Л. Маловська.

DSC_0957

DSC_0968

Актуальні питання розвитку вузівських бібліотек порушувалися на засіданні п’ятої секції «Бібліотеки вищих навчальних закладів у системі наукових комунікацій». Зокрема, про головні тенденції аналітичної діяльності бібліотек і роль університетських книгозбірень у системі наукових комунікацій йшлося у виступах канд. історичних наук, директора НБ НУ «Києво-Могилянська академія» Т.О. Ярошенко, канд. педагогічних наук, професора Кафедри книгознавства і бібліотекознавства Г.Є. Шипоти, першого заступника деректора НБ КНУКіМ Л.А. Рибки. Про завдання, нові виклики та значення візуального медіатексту в сучасних Інтернет та ЗМІ розповіла магістрант Київського університету ім. Б. Грінченка О.Б. Сорокіна.
Вітання від Української бібліотечної асоціації з нагоди проведення І Всеукраїнської конференції у науковій бібліотеці КНУКіМ передала канд. історичних наук, директор
НБ НУ «Києво-Могилянська академія» Т. О. Ярошенко.
DSC_2001

DSC_0949

IMG_5480

Упродовж Всеукраїнської наукової конференції також демонструвалася електронна презентація «Наукова бібліотека Київського національного університету культури і мистецтв: від витоків до сьогодення» та діяли книжково-інформаційні виставки: «Наукові праці викладачів Київського національного університету культури і мистецтв»; «Рідкісні та цінні видання з фондів наукової бібліотеки Київського національного університету культури і мистецтв.

DSC_0842

Схожі публікації