Є в Шевченка народження дата – дати смерті в Шевченка немає!

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Є в Шевченка народження дата – дати смерті в Шевченка немає!

До 202-ої річниці від дня народження великого українського генія Тараса Григоровича Шевченка у КНУКіМ провели літературно-мистецьку годину «Т. Г.Шевченко: у слові – вічність!».

Творча молодь Наукової бібліотеки і студенти Факультету культурології КНУКіМ як організатори дійства і великі шанувальники творчості Кобзаря уславлювали пам’ять видатного письменника і митця піснями, уривками з його творів та сучасними поетичними рефлексіями.

Святковий концерт українськими народними піснями відкрив хор Кафедри народнопісенного та хорового мистецтва імені Станіслава Павлюченка (художній керівник і головний диригент – кандидат мистецтвознавства, професор Олена Скопцова).

«Нині Тарас Шевченко став центральною постаттю українського народу, його духовним символом, епіцентром національної честі. Його творчість слугує об’єднанням української нації, утвердженням державності України. Шевченко уособлює собою український національний дух. Він жив і творив для України. Нам є, чим пишатися у минулому і нам є на основі чого проектувати наше самодостатнє майбутнє. Тарас Григорович Шевченко – це геній усіх часів та народів, а його книга «Кобзар» – Біблія українського народу!» – зауважив кандидат культурології, директор Наукової бібліотеки КНУКіМ Юрій Іванович Горбань.

Шевченкове слово звучало у виконанні студентів та гостей університету: Анжеліки Кирієнко, Григорія Бутовича, Назара Каруна та Сергія Люльчука. Поезія Тараса Григоровича Шевченка і сьогодні живить патріотичні почуття сучасної молоді, залишаючись еталоном ставлення до людини, нерозривності національного і загальнолюдського, пошанування національної та людської гідності, що підкреслила чуттєвим виконанням уривку з поеми «І мертвим, і живим, і ненародженим» студентка Факультету культурології Тетяна Михайлова.


Креативність виконавців була на найвищому рівні: твори Кобзаря лунали навіть у реп-версії. Така ідея виникла в одного зі студентів-книгознавців, соліста гурту «Апокриф» – Михайла Невідомського та солістки Альбіни Савойської.

Протягом концерту ведучі Зоряна Криворучко і Ніна Герасимчук, студентки групи КББ-43, розповідали про поета й художника, наголошуючи на важливості його творчості не лише для українців, а й для усього світу.

Як бачимо, актуальність творів Тараса Григоровича сьогодні усе більше зростає – беззаперечне явище, яке під час літературно-мистецької години підтвердила творча молодь Наукової бібліотеки і студенти Факультетів культурології та музичного мистецтва КНУКіМ.

І тепер наш Тарас в кожній хаті.

З нами словом живим розмовляє

Є в Шевченка народження дата –

Дати смерті в Шевченка немає.

Попередня публікаціяНаступна публікація

Схожі публікації