Кафедра філософії, Науково-дослідний інститут і Наукова бібліотека провели майстер-клас для магістрантів, аспірантів та викладачів Університету культури.

Спікерами на майстер-класі стали:

  • В’ячеслав Лук’яненко – завідувач відділу інформаційних технологій Наукової бібліотеки КНУКіМ з розповіддю про правила перевірки в системі «Unicheck»;
  • Олена Бутник – кандидат з державного управління, доцент Науково-дослідного інституту з темою «Зарубіжна грантова програма: основи успішного аплікаційного процесу».

Відкрила захід завідувач Кафедри філософії, доктор педагогічних наук, доцент Катерина Кириленко. Вона привітала всіх присутніх від імені організаторів та побажала, щоб майстер-клас був інформативним та допоміг молодим науковцям не лише в написанні магістерської роботи або дисертаційного дослідження, а й у подальшій діяльності. Окрім того, Катерина Михайлівна запросила всіх присутніх взяти участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції на тему «Філософія тексту», яку організовує Кафедра філософії спільно з Науково-дослідним інститутом у березні 2019 року. Інформація про конференцію згодом буде розміщена на офіційному сайті університету та у спільнотах соціальних мереж, зокрема у спільності «Наука КНУКіМ» у Facebook.

Майстер-клас розпочав В’ячеслав Лук’яненко, який відзначив особливості роботи сервісу «Unicheck», що перевіряє текстові документи на предмет пошуку текстових запозичень з відкритих джерел в Інтернеті або наявної бази документів. Особливу увагу В’ячеслав приділив правильному оформленню цитувань, тому що найчастіше саме помилки в оформленні посилань та цитат є причиною низького рівня унікальності тексту при перевірці через сервіс «Unicheck». В’ячеслав поділився із присутніми декількома цікавими фактами про те, як правильно оформляти будь-яку наукову роботу та чого не варто робити при написанні тексту, орієнтуючись на перевірку його оригінальності відповідними сервісами.


Наступною виступила Олена Бутник, яка розповіла присутнім про різноманітні грантові програми та специфіку оформлення документів, процедуру їх подачі. Пані Олена пояснила основні різновиди та особливості грантових програм, критерії їх розподілу, що існують, а також назвала основні ресурси, де можна знайти інформацію про різні гранти. Зокрема, одним з найбільш популярних сайтів є grantist.com, на якому зібрана інформація не лише про різноманітні гранти, а й про конференції, стажування, конкурси, літні та зимові школи, що може стати у нагоді кожному науковцю. Значну увагу Олена приділила саме документам, які необхідні для подачі на грантові програми. Як правило, це аплікаційна форма, мотиваційний лист, рекомендації, СV (основні відомості про апліканта, його автобіографія) та відскановані копії документів.

Наприкінці пані Олена поділилась з аудиторією власними лайфхаками про те, на що обов’язково варто звернути увагу при подачі документів. Серед важливих моментів вона зазначила те, що завжди необхідно детально вивчати всі вимоги; у випадку отримання позитивної відповіді від організаторів, потрібно вчасно підтвердити свою участь, щоб не втратити надану можливість; обов’язково треба обговорити розподіл витрат на такі аспекти поїздки, як переліт, проживання, харчування, страховка тощо. Студентам та аспірантам було особливо цікаво почути це з перших вуст, оскільки пані Олена неодноразово брала участь у подібних заходах та виграла декілька грантів на навчання за кордоном.

Директор науково-дослідного інституту, кандидат педагогічних наук, професор Людмила Бойко проінформувала аудиторію про особливості і найближчі перспективи наукової та навчальної роботи аспірантів у КНУКіМ, запропонувала продовжити подальше спілкування з молодими науковцями у форматі «Info Day» та звернулася до присутніх з пропозицією ініціювати теми наступних зібрань.

Майстер-клас пройшов у невимушеній атмосфері спілкування і викликав жваве обговорення серед присутніх, які ділились думками та враженнями й після завершення заходу.

Схожі публікації