Радимо прочитати

Рубрика «Радимо прочитати» знайомить читачів з цікавими та актуальними новими надходженнями до фонду бібліотеки. Насамперед, це художні твори сучасних українських письменників, нон-фікшн, книги з історії України та видання мистецького спрямування (про архітектуру, живопис, музику, кіно, театр).

2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020

2021

Книги грудня

Кугут-Ісаєнко Ніна. Квіти на морозі / Н. Кугут-Ісаєнко ; упоряд., авт. передм. М. С. Тимошик. – Київ – 188 с.

До книги увійшли вибрані вірші самобутньої української поетеси з Чернігівщини. Збірка відзначається багатством образів, це власне, те небуденне в буденному, яке здатен бачити далеко не кожен.

Відгуркотів останній грім,
Не чути пісні листопаду.
І грудень сповістив усім,
Що він господар поля й саду.

Бризгаліна Людмила Михайлівна. Намистини життя : поезія / Л. М. Бризгаліна. – Кривий Ріг, 2019. – 119 с.

Поетична збірка вібрала в себе частину творів, що приваблює читача делікатними характеристиками життєвих вчинків, відносинами між рідними, виховання патріатизму до рідної країни,любов до природи.

Скажи, який залишив слід:
Сумління,перемоги світ?
Така вже пам’ять у життя –
Назад немає вороття,
Тому роби добро завжди,
Щоб залишилися сліди.

Дочинець Мирослав Іванович. Лис у винограднику : роман / М. І. Дочинець. – Київ. – 292 с.

Роман про чоловіка незвичайної долі й унікального хисту, який шукає в провінції свої загублені сліди, а знаходить сенс життя, нові цінності й нове кохання. Роман читається на одному подиху, залишаючи відчуття подарованої долею любовної пригоди. Тут є все – шляхетний стиль, тонка дотепність, призабутий романтизм, детективна інтрига.

Книги листопада

Янг Вільям Пол. Хижа = The Shack : коли трагедія відкриває вічність / В. П. Янг ; пер. О. Лавриненко.- Київ, 2019.

Міссі, найменшу доньку Аллена Маккензі, викрадено під час сімейного відпочинку. Докази її брутального вбивства виявлено в занедбаній хижі. Чотири роки потому, сповнений великим сумом Мак одержує листа від Бога, який запрошує його на вихідні до хижі. Те, що він там знайде, змінить його назавжди.

У часи зневіри «Хижа» дає відповідь на вічне питання: де Бог у світі невимовного болю? Відповіді, які одержав Мак, вас здивують і, можливо, змінять так, як змінили його. Ви просто не зможете не порадити прочитати цю книгу своїм знайомим!

Дегтяренко Ярослава. Ярино, вогнику мій : роман / Я. Дегтяренко. – Харків, 2020. – 400 с.

Ярина мріяла про весілля з молодим козаком Данилом Лозицьким. Та закоханих розділила доля: Ярина потрапила до татарського улусу, ставши невільницею. Мурза Аяз-бей, давній ворог Данила, закохується в цю горду русинку і ладен на все заради неї. Ярина теж має почуття до Аяз-бея… На жаль, Ярину продають до Бахчисарайського гарему. Довкола дивовижної рабині, яку нарікають Вогником, плетуться інтриги, а в кожному закутку палацу чатує смертельна небезпека. Аяз-бей та Данило обидва прагнуть звільнити Ярину, але вогонь її кохання зігріє серце лише одного з них.

Косян, Марія. Коли в місті N. дощить : роман / М. Косян. – Київ, 2020. – 364 с

Це перший роман-антиутопія молодої письменниці Марії Косян, який охоплює події від ХХІІІ до ХХІV століть.

Після Великої Атомної війни рештки землян збудували єдине місто-державу Мегаполіс і розділилися на дев’ять каст.

Випускниця Академії Ліка випадково стає свідком убивства свого батька, одного з найвизначніших Учених, і відразу стає жертвою переслідування, але порятунок приходить несподівано – від Знехтуваних – відступників, що колись порушили жорстокі правила й були ізольовані в гетто.

Чи вдасться героям змінити панівний лад до того, як їх поглине система?…

Книги жовтня

Мамонтенко Анастасія. Самотність, відчута вустами : новели, образки, візії, ремінісценції / А. Мамонтенко. – Київ, 2019. – 96 с.

Це книга молодої талановитої авторки, яка живе та працює в Одесі. Письменниця пише філософську прозу про своїх однолітків, усвідомлює складність існування людини в реальному світі, де поряд уживається «високе» та «низьке», «прекрасне» та «бридке», вміє радіти життю, стверджуючи, що душа кожної людини – вічна!

Тюдор С. Дж. Крейдяна людина : роман / С. Дж. Тюдор ; пер. с англ. Н. Гоїн. – Харків, 2020. – 288 с.

Тюдор – сучасна британська письменниця, роман якої підкорив десятки країн і продовжує завойовувати популярність. «Крейдяна людина» – обов’язковий для читання психологічний трилер. Захопливий та сміливий сюжет. Історія, що змусить читачів гадати про розв’язку і з нетерпінням чекати приголомшливого фіналу…

Джордано Паоло. Самотність простих чисел : роман / П. Джордано ; з італ. пер. А. Маслюх. – Львів, 2021. – 312 с.

Роман відомого італійського письменника про любов і про самотність; про батьків і дітей; про відгомін давніх трагедій; про прірви у житті і про мости через ті прірви; про страхи – глибинні і поверхові; про втечу від примар минулого та про саму можливість від них утекти…

Роздобудько Ирэн. Пуговицы : романы / И. Роздобудько. – Харьков, 2020. – 384 с.

Життя часто не вкладається у схему банального любовного трикутника. Тай сама любов, якщо вона справжня, не живе в повітряних замках, а ходить босоніж по землі – по камінню і битому склу, знаходячи правильну дорогу за вирваними по-живому гудзиками-шансами.

Майбутній сценарист Денис Северин, відомий режисер Єлизавета Тенецька та її дочка – талановита художниця Ліка – пройдуть не простий шлях від руйнівної пристрасті до любові, яка дарує можливість жити для інших, не зраджуючи себе, чути і бути почутими та творити, змінюючи світ на краще.

Книги вересня

Локгарт Емілі. Щира шахрайка = Genuine Fraud : роман / Е. Локгарт ; пер. з англ. Ю. Підгорної. – Харків, 2020. – 224 с.

Емілі Локгар – відома американська письменниця, фіналістка Національної книжкової премії і премії Національної бібліотечної асоціації за найкращу книжку для молоді.

Джул – вісімнадцятирічна сирота, яка бажає бути схожою на супергероїв із улюблених коміксів: вона навчилася майстерно копіювати чужі голоси, вправно битися й наслідувати зовнішність інших людей, точнісінько перевтілюватись у них. Несподівано Джул знайомиться із заможним подружжям, яке просить дівчину відшукати їхню доньку-багатійку, що покинула навчання і десь відпочиває. Джул та Імоджен стають подругами, і перша починає буквально перетворюватися на Іммі. У своєму бажанні бути кимось іншим дівчина заходить надто далеко. Тепер вона назавжди ризикує втратити се бе. А може вона цього й прагне?..

Кіз Деніел. Таємнича історія Біллі Міллігана : роман / Д. Кіз ; пер. з англ. О. Стусенко. – Харків, 2021. – 512 с.

Історія, яка грунтується на реальних подіях!

Копи вламуються в будинок. Біллі прокидається від бряскоту наручників та фрази «ти можеш зберігати мовчання». Його звинувачують у згвалтуванні трйох жінок. Цього не було! Він нічого не пам’ятає! Але поліція має докази. За мить Біллі вже прямує до тюремної камери…

Річ у тім, що у свідомості Біллі Міллігана мешкають двадцять чотири особистості. Психіатри ще не стикалися з такою хворобою, про те їм належить з’ясувати: хлопець дійсно страждає на неймовірний психічний розлад чи він просто гарний актор.

Геддон Марк. Загадковий нічний інцидент із собакою = The Curios Incident of the Dog in the Night-Time : роман / М. Геддон ; пер. А. Рогози. – Харків, 2020. – 224 с.

Роман британського письменника. Ілюстратора та сценариста Марка Геддона – це особлива книжка про особливу дитину, увійшов у десятку найкращих книг для молодих читачів.

Світ п’ятнадцятирічного хлопчика із синдромом Аспергера, обмежений власним будинком, школою для дітей з особливими потребами та найближчими сусідами. Найбільше у світі йому подобається математика, собаки та зоряне небо. Він підфарбовує червоним різнокольорову їжу і не зносить обіймів навіть власних батьків, бо буд-які доторки викликають у Крістофера справжні страждання. Але, розпочавши розслідування вбивства сусідського пуделя, він відважиться на мандрівку, що переверне його та його батьків…

Книги серпня

Гілберт Елізабет. Їсти, молитися, кохати : історія жінки, яка рік мандрувала Італією, Індією та Індонезією, шукаючи все на світі : роман / Е. Гілберт ; з англ. пер. Я. Винницька. – Львів, 2020. – 416 с.

Це книга-сповідь, книга-квест, головний приз якого – ви самі. Книга-подруга, яку треба читати з олівцем. Цікава жіноча проза, яка стає універсальною, бо говорить про високе без пафосу, про глибоке без повчань, про складне – просто і весело. Якщо бажаєте дізнатись, чого ж таки хоче жінка і як досягнути просвітлення, поїдаючи італійську піцу, ця елегантна шаманська подорож – саме для вас…

Нил Китти. Грехи отца = Sins of the Father : роман / К. Нил ; пер. с англ. В. Бондарь. – Харьков, 2021. – 336 с.

Прекрасна юна Ема зіткнулася з великими проблемами і відповідальністю, адже після смерті матері їй доводиться тягнути на собі всю сім’ю: вісім молодших братів і сестер та батька, який щовечора влаштовує в будинку п’яні скандали. Вихід із безнадійного становища є, але Ема може знищити своє особисте майбутнє. Біль і пристрасть, зрада і справжня дружба, жорстокість і запаморочливе кохання. Дівчина знаходить в собі сили почати жити за власними правилами, але чи правильний цей шлях?

Кобен Гарлан. Твоя перша остання брехня = Fool Me Once [Текст] : роман / Г. Кобен ; пер. з англ. О. Оксенич. – Харків, 2020. – 320 с.

Гарлан Кобен – один із найуспішніших сучасних американських майстрів детектива й трилера.

За штурвалом свого «чорного яструба» у небі Багдада пілот Майя Стерн не раз вступала у двобій зі смертю й перемагала. Прикривати інших – це те що вона вміла найкраще. Та, здається, смерть вирішила взяти реванш на рідній землі… Чотири місяці тому було жорстоко вбито Майїну сестру, а тепер просто на її очах застрелено коханого чоловіка. Щоб там не думали слідчі, Майя знає: вона – єдине що поєднує ці дві смерті. Та одного дня, перевіряючи відеозапис із прихованої камери, жінка побачить, як з маленькою донечкою бавиться… її померлий чоловік. Що це – правда, у яку неможливо повірити? Ілюзія, створена знесиленим розумом? Або чиясь небезпечна гра, у якій Майя мусить зробити крок і не схибити? Маленький крок, котрий допоможе поглянути на минуле під іншим кутом – і побачити неймовірну правду…

Книги липня

Белімова Тетяна. Яйце райце або Мільйон на мрію : роман-шоу / Т. Белімова, А. Процайло. – Київ, 2021. – 280 с.

Сховані скарби гетьмана Полуботка вперто шукають собі власників. Серед них – унікальний діамант, що своєю формою нагадує казкове яйце-райце і який має на людину магічний вплив. Адже цей коштовний камінь «малих губить, а великих возвеличує…».

Черговий владний господар «блудного» каменя після низки життєвих катаклізмів здогадується, що причиною його невдач є безцінний діамант. Просто так позбутися коштовності власникові не дає жадібність. Тому він вирішує обдурити долю й діамант дивом-дивним «очистити» – розіграти на шоу. Отож гра розпочалася!

Жадан Сергій. Інтернат : роман / С. В. Жадан. – Чернівці, 2020. – 336 с.

Одного разу, прокинувшись, ти бачиш за вікном вогонь. Ти його не розпалював. Але гасити його доведеться й тобі…

…Січень 2015 року. Донбас. Паша, вчитель однієї зі шкіл, спостерігає, як лінія фронту неухильно наближається до його дому. Стається так, що він змушений цю лінію перетнути. Щоби потім повернутись назад. І для цього йому щонайменше потрібно визначитись, на чиєму боці його дім…

Малаш Олександра Василівна. Любові багато не буває : роман / О. В. Малаш. – Київ, 2021. – 272 с.

Кожен мусить пройти шлях Любові, аби спізнати справжній сенс життя. Що краще – мати гроші на порятунок недужої дитини, чи пробудити сумління в людях? Чи завжди добрий намір веде до здійснення твоєї мрії? Чи кожному дано перемогти невиліковну хворобу силою каяття та віри? І взагалі – що таке любов, як її виміряти та визначити межі?

Ми шукаємо вдень із ліхтарем себе та одне одного, раз у раз збиваємося з дороги, часом у розпачі падаємо на узбіччя. Але ніколи не перестаємо любити. Бо Любові багато не буває…

Книги червня

Гримич Марина. Клавка : роман / М. Гримич. – Київ, 2019. – 336 с.

Дія роману відбувається у Спілці письменників України і в київському письменницькому будинку у 1947 році, коли відбувся сумнозвісний Пленум, відомий в історії розгромом української літератури.

Клавка, секретарка Спілки письменників, знає про письменників усе, а драматичні події відбуваються на її очах. Паралельно в її досить одноманітному житті старої дівки відбуваються кардинальні зміни: вона опиняється в центрі любовного трикутника…

Косач Юрій Миколайович. Володарка Понтиди : роман мого прадіда / Ю. М. Косач. – Київ, 2021. – 432 с.

Роман Юрія Косача (племінника Лесі Українки) – перлина української прози. Вишукана мова, динамічний сюжет, романтичний, благородний герой, що стає жертвою любовної жаги до княжни Тараканової, яка, претендувала на російський престол, видаючи себе за доньку імператриці Єлизавети Петрівни і Олексія Розумовського, російські шпики, що розшукували авантюристку по всій Європі, історичні декорації доби рококо перетворюють роман у знахідку для справжніх літературних гурманів.

Смаль Юлія. Хто повірить Елеонорі Чайці? : повість / Ю. Смаль. – Київ, 2020. – 144 с.

Ця книжка про вчительку – розумну, добру, справжню вчительку, яку люблять діти і яка любить дітей. І такі вчителі справді живуть посеред нас, тільки ми їх, напевно, не помічаємо…

А найголовніше, що ця розповідь – про любов.

Книги травня

Зима Василь. Сільська любов та інші жахіття : роман у новелах / В. Зима. – Київ, 2019. – 320 с.

У селі Дахталія, яке переживає теж саме, що і вся країна,– революцію, війну, зміну влади,– відбуються ще й свої страшні містичні, неймовірні історії. Адже це – місця, де живуть відьми, духи, страшна любов і дивні, незвичайні люди – майже такі, як в інших селах на Вінничині.

Колоритним персонажам цієї книжки доводиться ловити відьму, яка покрала сільських дітей, полювати на ветерана-перевертня, зустрічати у селі президента, розслідувати дивні смерті молодих людей, з острахом переповідати подробиці кривавого вбивства самотніх стариків, які собі на біду підібрали на вулиці побиту дівчину. Тут сталося те, що називається прадавнім українським жахом…

Кубай Юлія. Душа : роман / Ю. Кубай. – Київ, 2021. – 263 с.

Чи може успішний політик, мер міста звернути увагу на хвору дівчину з психіатричної лікарні? Навіщо йому ризикувати кр’єрою за ради невідомого майбутнього? Що буде з людиною, яка загубила свою душу? Чи можна музикою повернути душу?

У романі молодої авторки примхливо переплітаються жорстокість світу політики, хворі марення, невинне кохання і породжені музикою прекрасні картини. І серед цих переплетень лежать ноти, на які озивається душа…

Воробей Петро. Гонитва : 90-річчю ОУН присвяч. : роман / П. П. Воробей. – Чернівці, 2020. – 360 с.

Герой роману – вояк УПА Петро Смоляренко впродовж усього життя прагнув волі. Спочатку для України, за яку з 17-річного віку почав боротьбу в лавах Української повстанської армії, а потім потрапивши до в’язниці, жадав і гнався за нею сам, тричі втікаючи із найстрашніших і найвіддаленіших радянських концтаборів…

Книги квітня

Грін Грем. Кінець роману = The End of the Affair : роман / Г. Грін ; пер. з англ. О. Короля. – Харків, 2020. – 224 с.

Письменник Моріс відчайдушно закоханий в красуню Сару. Але це почуття не має майбутнього: вона заміжня. Чоловік страждає від своєї любові, яка часом межує з ненавистю: він не в змозі примиритися з тим, що між ним і жінкою є третій зайвий – її чоловік Генрі. Сара, хоч і має певні почуття до Моріса, відмовляється покинути чоловіка. Згодом Моріс підозрює, що красуню захопив вже захопив новий обранець, і наймає приватного детектива…

Філліпс Джин. Королівство жахів : роман / Д. Філліпс ; пер. з англ. В. Шовкуна. – Харків, 2020. – 288 с.

Джоан і її чотирирічний син прийшли до зоопарку блище до вечора, коли більшість відвідувачів вже покинула його. Вони щасливі, вони чудово проводять час, і цей день для матері й сина – майже ідеальний. Коли вони вже збираються додому, те, що випадково побачила Джоан змусить її тікати з маленьким сином на руках…

Три години шаленого страху, три години як вічність…

Браун Ден. Джерело = Origin : роман / Д. Браун ; пер. з англ. Г. Яновська. – Харків, 2018. – 526 с.

Ден Браун – неперевершений майстр історичного трилера, автор численних бестселерів. На сьогодні один із найяскравіших та найкращих романів – роман «Джерело» – книжки з приголомшливим сюжетом.

Відомий мільярдер та винахідник Едмонд Кірж, здійснює відкриття, яке здатне не просто похитнути, а спростувати постулати всіх релігій. Але Кірж не встигає представити свою неймовірну теорію – його вбито. Відповіді на питання сховані в матеріалах його лекцій, яка захищена 47-значним паролем… Тепер від професора Ленгдона та директорки музею залежить, чи дізнається світ таємницю свого походження…

Книги березня

Фіалко, Ніна. Кохання з першого погляду : роман / Н. Фіалко. – Харків, 2020. – 352 с.

Ірина і Олексій зустрічалися уже понад рік та мріяли про щасливе майбутнє разом. А потім Ірина отримала записку, в якій хлопець зізнався, що покохав іншу. Одруження Олексія з красунею Юлею стало несподіванкою для всіх, хто їх знав. Та шлюб, окроплений чужими сльозами, не став щасливим. Місцеву «Барбі» не задовольняло життя у маленькому раю, що його намагався створити чоловік. Одного дня Юля разом із сином тікає з іншим чоловіком до Іспанії. Ця зрада розбиває серце Олексія, він пригадує як колись зчинив з Іриною. Чи можна виправити помилки минулого та віднайти щастя?

Корній Дара. Сузір’я Дів : роман / Д. Корній. – Харків, 2019. – 288 с.

Є таке сузір’я, в якому кожна жінка від народження має свою зорю. Є така й у Василини – представниці давнього шляхетного роду Коморовських. Мабуть, ця зоря й оберігає дівчину в складні моменти. А може, її захист – то старовинний оберіг, подарований бабусею Терезою? Чи то сама бабуся, яка душею прилинула до онуки, щоб уберегти її від чогось лихого?

Воллер Роберт Джеймс. Мости округу Медісон = The Bridges of Madison Country [Текст] : роман / Р. Д. Воллер ; пер. з англ. Д. Петрушенко. – Харків, 2016. – 192 с.

Воллер Роберт Джеймс – непересічний письменник, фотограф і музикант. Його роман «Мости округу Медісон» стартував із 7-мільйонним накладом і понад 90 тижнів очолював топ бестселерів поважних американських і європейських видань. Роман було перекладано 36 мовами та екранізовано.

Кожен з нас мріє про випадкову зустріч, яка змусить відчути що ми дійсно живемо. Воллер показує, що така зустріч гарантовано трапиться.

Книги лютого

Шепетіс Рута. Поміж сірих сутінків = Between Shades of Gray : роман / Р. Шепетіс ; пер. Г. Яновської. – Харків, 2019. – 224 с.

П’ятнадцятирічна художниця Ліна мусить розповісти свою історію… Радянська влада, намагаючись зламати волю маленького балтійського народу, проводила чистки серед інтелігенції. Шлях, що розпочався на залізничному вокзалі Каунаса, закінчився на узбережжі моря Лаптєвих – для багатьох назавжди… Ліна малюватиме побачене, щоб зберегти обличчя тих, чия трагічна доля залишиться невідомою на батьківщині

Від юнацького максималізму – до мудрості й терпіння, від беззахисної дівчинки – до тієї, що у крижаному таборі смертників матиме сили рятувати співвітчизників від голоду та цинги… Вона пройде цей шлях з вірою в повернення додому та бажанням розповісти світові правду.

Фолкс Себастьян. Пташиний спів = Birdsong : роман / С. Фолкс ; пер. з англ. Т. Івченко. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. – 592 с.

У кожній пристрасті є щось від приреченості. Але молодий англієць Стівен і француженка Ізабель неначе розчинились у своїх почуттях, забувши про все серед квітучих садів затишного містечка на березі Сомми. Вони втечуть звідси, від чоловіка Ізабель, аби знову повернутися… Ізабель – коли дізнається про свою вагітність, а Стівен – лейтенантом-сапером, щоб вижити у найстрашнішій битві Першої світової. Серед кривавого жахіття війни, серед каліцтв і смертей, він мріятиме про дитину від коханої жінки. І лише через десятки років таємниці його душі розшифрує в солдатському щоденнику та, хто поверне його борг мертвим…

Рослунд Андерс. Брати. Зв’язок з присмаком крові : роман / А. Рослунд, С. Тунберг ; пер. з англ. Д. Петрушенко. – Харків, 2019. – 512 с.

Ця історія шокувала Європу. Троє братів усвідомили: довіряти не можна нікому, лише один одному. Вони молоді, сильні, розумні та безжальні. Вони дістали найсучаснішу зброю, і тепер можуть пограбувати будь-який банк Швеції. Країною прокотилася хвиля паніки, адже злочинці не залишають слідів. Невже серед поліціантів годі й шукати гідного супротивника, хто б зупинив зухвалу банду?

Книги січня

Лис Володимир. Соло для Соломії : роман : від володаря премії “Гранд-коронація слова” за найкращий роман десятиріччя / В. Лис. – Харків, 2019. – 368 с.

Вона йде за покликом серця, помиляється сама й легко пробачає помилки іншим, сходить на самий верх величі людського духу та падає у безодню засудження оточуючих… Карколомні події ХХ століття – війна, примусова колективізація – події, що назавжди змінили не тільки людей, а й Україну. Та у межах історії країни це лише пункт статистичних даних, за яким немає нічого, окрім чисел. А як що до історії однієї людини, жінки, котра прагла звичайного жіночого щастя?

Львів. Пані. Панянки : збірка : Тетяна Белімова, Світлана Горбань, Анастасія Нікуліна, Уляна Дудок, Анна Хома, Наталка Ліщинська, Наталя Лапіна, Любов Долик, Олена Чернінська, Ніка Нікалео / уклад. і передм. Н. Нікалео. – Харків, 2020. – 320 с.

Львів – місто, відоме своєю давньою історією, яка пахне кавою, шоколадом та… вишуканими парфумами львівських пані. Тих надзвичайних жінок, які прославляли свою Батьківщину далеко за її межами. Але, будучи відомими акторками, співачками, мисткинями, кожна з них в душі залишалася звичайною жінкою, що прагне бути коханою та щасливою… Про це мріяла зірка українського театру ХІХ століття Марія Заньковецька, закохана у Миколу Садовського. Ніжністю дихали листи Соломії Крушельницької до Володимира Лісницького. І так само сучасні львів’янки поринають у химерне сплетіння любовних тенет. Адже епохи минущі, а кохання – вічне.

Бут Сергій. Аляска : роман / С. Бут. – Харків, 2019. – 208 с.

Покликаний рятувати людей, він сам потребував допомоги і щонайперше – душевної! Послане кілька тижнів тому випробування виявилося не до снаги молодому чоловікові. Хоч і у крайнощі удавався: і до чарки, і до ворожки, ба навіть до Бога – все намарно. Невидима сила в особі світловолосого переслідувача все гонила по закомірках його і без того скалічену душу. Привид витягував соки, пив кров, мотав нерви і просто зживав Антона з білого світу, роблячи це з особливою вибагливістю…