Радимо прочитати

Рубрика «Радимо прочитати» знайомить читачів з цікавими та актуальними новими надходженнями до фонду бібліотеки. Насамперед, це художні твори сучасних українських письменників, нон-фікшн, книги з історії України та видання мистецького спрямування (про архітектуру, живопис, музику, кіно, театр).

2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019

2021

Книги травня

Зима Василь. Сільська любов та інші жахіття : роман у новелах / В. Зима. – Київ, 2019. – 320 с.

У селі Дахталія, яке переживає теж саме, що і вся країна,– революцію, війну, зміну влади,– відбуються ще й свої страшні містичні, неймовірні історії. Адже це – місця, де живуть відьми, духи, страшна любов і дивні, незвичайні люди – майже такі, як в інших селах на Вінничині.

Колоритним персонажам цієї книжки доводиться ловити відьму, яка покрала сільських дітей, полювати на ветерана-перевертня, зустрічати у селі президента, розслідувати дивні смерті молодих людей, з острахом переповідати подробиці кривавого вбивства самотніх стариків, які собі на біду підібрали на вулиці побиту дівчину. Тут сталося те, що називається прадавнім українським жахом…

Кубай Юлія. Душа : роман / Ю. Кубай. – Київ, 2021. – 263 с.

Чи може успішний політик, мер міста звернути увагу на хвору дівчину з психіатричної лікарні? Навіщо йому ризикувати кр’єрою за ради невідомого майбутнього? Що буде з людиною, яка загубила свою душу? Чи можна музикою повернути душу?

У романі молодої авторки примхливо переплітаються жорстокість світу політики, хворі марення, невинне кохання і породжені музикою прекрасні картини. І серед цих переплетень лежать ноти, на які озивається душа…

Воробей Петро. Гонитва : 90-річчю ОУН присвяч. : роман / П. П. Воробей. – Чернівці, 2020. – 360 с.

Герой роману – вояк УПА Петро Смоляренко впродовж усього життя прагнув волі. Спочатку для України, за яку з 17-річного віку почав боротьбу в лавах Української повстанської армії, а потім потрапивши до в’язниці, жадав і гнався за нею сам, тричі втікаючи із найстрашніших і найвіддаленіших радянських концтаборів…

Книги квітня

Грін Грем. Кінець роману = The End of the Affair : роман / Г. Грін ; пер. з англ. О. Короля. – Харків, 2020. – 224 с.

Письменник Моріс відчайдушно закоханий в красуню Сару. Але це почуття не має майбутнього: вона заміжня. Чоловік страждає від своєї любові, яка часом межує з ненавистю: він не в змозі примиритися з тим, що між ним і жінкою є третій зайвий – її чоловік Генрі. Сара, хоч і має певні почуття до Моріса, відмовляється покинути чоловіка. Згодом Моріс підозрює, що красуню захопив вже захопив новий обранець, і наймає приватного детектива…

Філліпс Джин. Королівство жахів : роман / Д. Філліпс ; пер. з англ. В. Шовкуна. – Харків, 2020. – 288 с.

Джоан і її чотирирічний син прийшли до зоопарку блище до вечора, коли більшість відвідувачів вже покинула його. Вони щасливі, вони чудово проводять час, і цей день для матері й сина – майже ідеальний. Коли вони вже збираються додому, те, що випадково побачила Джоан змусить її тікати з маленьким сином на руках…

Три години шаленого страху, три години як вічність…

Браун Ден. Джерело = Origin : роман / Д. Браун ; пер. з англ. Г. Яновська. – Харків, 2018. – 526 с.

Ден Браун – неперевершений майстр історичного трилера, автор численних бестселерів. На сьогодні один із найяскравіших та найкращих романів – роман «Джерело» – книжки з приголомшливим сюжетом.

Відомий мільярдер та винахідник Едмонд Кірж, здійснює відкриття, яке здатне не просто похитнути, а спростувати постулати всіх релігій. Але Кірж не встигає представити свою неймовірну теорію – його вбито. Відповіді на питання сховані в матеріалах його лекцій, яка захищена 47-значним паролем… Тепер від професора Ленгдона та директорки музею залежить, чи дізнається світ таємницю свого походження…

Книги березня

Фіалко, Ніна. Кохання з першого погляду : роман / Н. Фіалко. – Харків, 2020. – 352 с.

Ірина і Олексій зустрічалися уже понад рік та мріяли про щасливе майбутнє разом. А потім Ірина отримала записку, в якій хлопець зізнався, що покохав іншу. Одруження Олексія з красунею Юлею стало несподіванкою для всіх, хто їх знав. Та шлюб, окроплений чужими сльозами, не став щасливим. Місцеву «Барбі» не задовольняло життя у маленькому раю, що його намагався створити чоловік. Одного дня Юля разом із сином тікає з іншим чоловіком до Іспанії. Ця зрада розбиває серце Олексія, він пригадує як колись зчинив з Іриною. Чи можна виправити помилки минулого та віднайти щастя?

Корній Дара. Сузір’я Дів : роман / Д. Корній. – Харків, 2019. – 288 с.

Є таке сузір’я, в якому кожна жінка від народження має свою зорю. Є така й у Василини – представниці давнього шляхетного роду Коморовських. Мабуть, ця зоря й оберігає дівчину в складні моменти. А може, її захист – то старовинний оберіг, подарований бабусею Терезою? Чи то сама бабуся, яка душею прилинула до онуки, щоб уберегти її від чогось лихого?

Воллер Роберт Джеймс. Мости округу Медісон = The Bridges of Madison Country [Текст] : роман / Р. Д. Воллер ; пер. з англ. Д. Петрушенко. – Харків, 2016. – 192 с.

Воллер Роберт Джеймс – непересічний письменник, фотограф і музикант. Його роман «Мости округу Медісон» стартував із 7-мільйонним накладом і понад 90 тижнів очолював топ бестселерів поважних американських і європейських видань. Роман було перекладано 36 мовами та екранізовано.

Кожен з нас мріє про випадкову зустріч, яка змусить відчути що ми дійсно живемо. Воллер показує, що така зустріч гарантовано трапиться.

Книги лютого

Шепетіс Рута. Поміж сірих сутінків = Between Shades of Gray : роман / Р. Шепетіс ; пер. Г. Яновської. – Харків, 2019. – 224 с.

П’ятнадцятирічна художниця Ліна мусить розповісти свою історію… Радянська влада, намагаючись зламати волю маленького балтійського народу, проводила чистки серед інтелігенції. Шлях, що розпочався на залізничному вокзалі Каунаса, закінчився на узбережжі моря Лаптєвих – для багатьох назавжди… Ліна малюватиме побачене, щоб зберегти обличчя тих, чия трагічна доля залишиться невідомою на батьківщині

Від юнацького максималізму – до мудрості й терпіння, від беззахисної дівчинки – до тієї, що у крижаному таборі смертників матиме сили рятувати співвітчизників від голоду та цинги… Вона пройде цей шлях з вірою в повернення додому та бажанням розповісти світові правду.

Фолкс Себастьян. Пташиний спів = Birdsong : роман / С. Фолкс ; пер. з англ. Т. Івченко. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. – 592 с.

У кожній пристрасті є щось від приреченості. Але молодий англієць Стівен і француженка Ізабель неначе розчинились у своїх почуттях, забувши про все серед квітучих садів затишного містечка на березі Сомми. Вони втечуть звідси, від чоловіка Ізабель, аби знову повернутися… Ізабель – коли дізнається про свою вагітність, а Стівен – лейтенантом-сапером, щоб вижити у найстрашнішій битві Першої світової. Серед кривавого жахіття війни, серед каліцтв і смертей, він мріятиме про дитину від коханої жінки. І лише через десятки років таємниці його душі розшифрує в солдатському щоденнику та, хто поверне його борг мертвим…

Рослунд Андерс. Брати. Зв’язок з присмаком крові : роман / А. Рослунд, С. Тунберг ; пер. з англ. Д. Петрушенко. – Харків, 2019. – 512 с.

Ця історія шокувала Європу. Троє братів усвідомили: довіряти не можна нікому, лише один одному. Вони молоді, сильні, розумні та безжальні. Вони дістали найсучаснішу зброю, і тепер можуть пограбувати будь-який банк Швеції. Країною прокотилася хвиля паніки, адже злочинці не залишають слідів. Невже серед поліціантів годі й шукати гідного супротивника, хто б зупинив зухвалу банду?

Книги січня

Лис Володимир. Соло для Соломії : роман : від володаря премії “Гранд-коронація слова” за найкращий роман десятиріччя / В. Лис. – Харків, 2019. – 368 с.

Вона йде за покликом серця, помиляється сама й легко пробачає помилки іншим, сходить на самий верх величі людського духу та падає у безодню засудження оточуючих… Карколомні події ХХ століття – війна, примусова колективізація – події, що назавжди змінили не тільки людей, а й Україну. Та у межах історії країни це лише пункт статистичних даних, за яким немає нічого, окрім чисел. А як що до історії однієї людини, жінки, котра прагла звичайного жіночого щастя?

Львів. Пані. Панянки : збірка : Тетяна Белімова, Світлана Горбань, Анастасія Нікуліна, Уляна Дудок, Анна Хома, Наталка Ліщинська, Наталя Лапіна, Любов Долик, Олена Чернінська, Ніка Нікалео / уклад. і передм. Н. Нікалео. – Харків, 2020. – 320 с.

Львів – місто, відоме своєю давньою історією, яка пахне кавою, шоколадом та… вишуканими парфумами львівських пані. Тих надзвичайних жінок, які прославляли свою Батьківщину далеко за її межами. Але, будучи відомими акторками, співачками, мисткинями, кожна з них в душі залишалася звичайною жінкою, що прагне бути коханою та щасливою… Про це мріяла зірка українського театру ХІХ століття Марія Заньковецька, закохана у Миколу Садовського. Ніжністю дихали листи Соломії Крушельницької до Володимира Лісницького. І так само сучасні львів’янки поринають у химерне сплетіння любовних тенет. Адже епохи минущі, а кохання – вічне.

Бут Сергій. Аляска : роман / С. Бут. – Харків, 2019. – 208 с.

Покликаний рятувати людей, він сам потребував допомоги і щонайперше – душевної! Послане кілька тижнів тому випробування виявилося не до снаги молодому чоловікові. Хоч і у крайнощі удавався: і до чарки, і до ворожки, ба навіть до Бога – все намарно. Невидима сила в особі світловолосого переслідувача все гонила по закомірках його і без того скалічену душу. Привид витягував соки, пив кров, мотав нерви і просто зживав Антона з білого світу, роблячи це з особливою вибагливістю…

2020

Книги грудня

Притулок пророцтв

Притулок пророцтв : роман / Д. Кіз ; пер. з англ. С. Берлінець, В. Куча. – Харків, 2019. – 320 с. – (Світовий бестселер).

Насправді зброя не здатна вбити. Поки вона лежить у шухляді чи в арсеналі, це звичайний предмет, такий самий , як ложка або ручка. Зброя – лише інструмент. Знаряддям убивства вона стає тільки тоді, коли опиняється в руках убивці. Рейвен ніколи й нікому не хотіла завдвти шкоди. Але вона – бомба сповільненої дії. Те, що зберігає її пам’ять, здатне занурити світ у кровопролитну війну або врятувати сотні невинних життів. Рейвен – смертельна зброя. Усе залежить від того, до чиїх рук вона потрапить…

Американська пастораль = American Pastoral

Американська пастораль = American Pastoral : роман / Ф. Рот ; пер. з англ. А. Сагана. – Харків, 2018. – 432 с.

США після Другої світової війни. Епоха великих ілюзій та «американської мрії». Швед Левов – чесний і щирий хлопець з родини єврейських емігрантів. Усе його життя – це ідеально розпланований шлях: вступ до коледжу, бейсбольна команда, успішне примноження родинних статків, одруження з красунею, власний мурований будинок, люба дитина. Та несподівано рай перетворюється на пекло, причиною чого стає єдина, найдорожча донька Меррі. Дівчина підліток, фанатично захоплена комуністичними ідеями, скоює кривавий політичний злочин…

Чи зможе Швед Левов повернути втрачене щастя?

Скеля червоного сонця

Скеля червоного сонця : роман / Д. Гнатко. – Харків, 2019. – 336 с.

Заборонений плід завжди солодкий, як і заборонене кохання. Чи ж могла уявити Феодося Тодорович, що її серце охопить така пристрасть до красеня-сотника і що власна сестра стане перешкодою на шляху? Мирослава не хотіла втрачати своє кохання, але й Феодося не збиралася відступати. Того дня, на скелі, її палці сталевим намистом зімкнулися на шиї старшої сестри. Мирослава прорекла, що нащадки Феодосії заплатять за її гріх. Минатимуть роки, змінюватимуться епохи… А жінки з роду Тодоровичів будуть приходить на цю скелю, одна за одною, відчувши все, що відчула тоді Мирослава… Кому вдасться розірвати замкнене коло давнього прокляття?

Книги листопада

Гордієві жінки

Гордієві жінки : роман / Ж. Куява. – Харків, 2019. – 288 с.

Софія, Лія і Мія. Три сестри. Три квітки маку… Багато років вони живуть разом на віддаленому хуторі. Їхніх родичів уже давно немає, але жінки все одно не наважуються позбутися нерішучості та остраху, заборон та упереджень радянського зразка, прищеплених «правильними» предками. Та одного дня таємне стає відомим, усі родинні таємниці виходять назовні, і вітер змін приходить у їхнє життя…

Дві обручки

Дві обручки : роман / Н. І. Фіалко. – Харків, 2019. – 336 с.

Мирослава – західнячка, Арсен зі Східної України. Вони дуже різні, і стосунки їхні складаються непросто, та кохання, що долає всі перепони, поєднало їхні долі. Однак на заваді щастю молодят стало минуле. Бабуся Мирослави Ксеня і досі пам’ятає того енкавеесівця, через якого загинула її подруга Марічка. І ось через стільки років виявляється, що його онук – коханий Мирослави.

Закляті вороги та їхні онуки. І кохання, яке не знає часу і кордонів…

Жорстоке небо

Жорстоке небо : роман / М. Кідрук. – Харків, 2018. – 608 с.

В аеропорту Париж-Північ сталася трагедія – зазнав катастрофи літак, зібраний на українському заводі. Після зіткнення зі снігоочисником, який, здається, раптово опинився на посадковій смузі, вижило лише четверо людей. На місце трагедії вирушає донька конструктора, який спроектував цей літак. Дівчина починає активно розслідувати справу. Але хтось дуже не хоче, щоб вона дізналася правду. Життя Діани та її близьких у небезпеці…

Книги жовтня

Крізь безодню до Світла

Крізь безодню до Світла : роман / А. В. Рогашко. – Харків, 2016. – 208 с.

Кохання прийде до трьох подруг: Віри, Мар’яни та Христини, навесні, з пахощами бузку та гірким присмаком жасминового трунку на вустах. Воно буятиме влітку, даруючи спекотні ночі кохання і раптові грози, а восени збере врожай – втрат і надбань, і усмішок крізь сльози. Кожна з жінок заплатить свою ціну за кохання, і лише тому, що одна людина вважатиме себе сильнішою за долю. Що ж, врешті-решт принесе їм зима – звичний холод самотності чи вистраждане тепло сімейного вогнища?

Пойми и прости

Пойми и прости : роман / Дж. П. Моннингер ; пер. с англ. В. Бондарь. – Харьков, 2017. – 320 с.

Джек і Хезер зустрілися в поїзді на шляху до Амстердама. Хлопець запрошує нову знайому в подорож: Він їздить по місцях, зазначених у щоденнику його діда. Хезер погоджується, про те навіть гадки не має, що ця романтична мандрівка змінить все її життя… Незабаром щаслива пара вирішує перебратися до Нью-Йорка, щоб ніколи не розлучатися, але в Парижі Джек раптово зникає. Дівчина не розуміє, чому коханий її кинув, і мине ще чимало часу, перш ніж вона дізнається правду…

Виноделы

Виноделы = The Winemakers : Терпкий аромат любви : роман / Я. Моран ; пер. с англ. С. Мозговой. – Харьков, 2019. – 368 с.

1956 рік. Каліфорнія. Двадцятирічна Катерина Розетта одержує звістку про несподівану спадщину. Бабуся, про яку дівчина раніше ніколи не чула, заповіла їй виноградники та котедж в Італії. Там, на татовій батьківщині, Катерина дізнається про драматичне минуле своєї родини. Багато років тому її мати покинула Італію, щоб у Каліфорнії здійснити свою мрію і стати знаменитим виноробом. Але стара таємниця, начебто давно забута ось-ось зруйнує все, чим дорожить дівчина. І ставить під загрозу майбутнє з чоловіком, який для неї сенс життя.

Книги вересня

Доця

Доця : роман / Т. Горіха-Зерня. – Київ, 2019. – 288 с.

Ця книга назавжди змінила того, хто її написав, і змінить кожного, хто її прочитає. Бо війна – це коли ти їси землю. І що важливіше, коли годуєш землею. Події роману розгортаються навесні-влітку чотирнадцятого року в Донецьку. Донбас – ще точка обнулення, місце сили, де прозвучали найважливіші запитання. І тільки там заховано потрібні відповіді. Саме тут героїня втратила родину, дім, роботу, ілюзії – і саме тут зібрала уламки життя заново.

Стара холера

Стара холера : роман / В. С. Лис. – Харків, 2018. – 272 с.

Єва була найвродливішою дівчиною в селі, але чоловік, якого вона покохала на все життя, одружився з її сестрою Павлиною. Єва поламала їхній щасливий шлюб… А на старість лишилася самотньою. Як і Адам, що все життя до нестями любив чужу дружину. Друзі Адама, колишні хулігани та відчайдухи, «дідусі-розбійники», вирішують одружити цех двох. Та як звести упертих самітників? Тим часом у великому місті Ліза, онука Павлини, будує своє життя разом із коханим Степаном. Однак, здається, вона втрапила у велику халепу… І тепер спалахне боротьба двох молодих за своє щастя, і несподівано в цю боротьбу втрутяться не такі вже й прості діди з поліського села…

В’язні зеленої дачі : роман / В. С. Лис. – Харків, 2019. – 272 с.

Як же не хотілося молодому економістові Юрку їхати в той невідомий Вербівськ! Та хіба можна відмовити першому секретареві тамтешнього райкому партії? Ще й це дивне попередження від незнайомки… Чому вона сказала, що він потрапить до жорстокої банди? Пророцтво справиться через роки, в незалежній Україні, коли вже солідний бізнесмен Юрій отримає анонімного листа з вимогою відновити сумнозвісну зелену дачу…

Книги серпня

Облиш мене = LeaveMe

Облиш мене = Leave Me : роман / Г. Форман ; пер. з англ. В. Бондар. – Харків, 2019. – 256 с.

Мерібет Клейн – сорок чотири роки. Вона має чоловіка, чотирирічних близнюків та цікаву роботу… Таких, як вона, називають сильними матерями. Та чи багато тих сил?.. Мерібет не одразу зрозуміла, що біль, який вона відчула, – це серцевий напад… Повернувшись додому після складної операції, вона не мала сил на прості повсякденні справи, а родина чекала звичної турботи… Мерібет почувалася зрадженою: після років відданого піклування вона, здавалося, могла б сподіватися бодай на кілька тижнів відпочинку. Але ж ні… І Мерібет тікає…

Аптекар = The Chemist

Аптекар = The Chemist : роман / С. Майєр ; пер. з англ. Ю. Григоренко. – Харків, 2018. – 528 с.

Приємно читати про героїню, головна риса якої – розум. Одна з найкращих секретних агентів, вона працює на владу США, але про це ніхто не знає. У тих хто її найняв, навіть немає назви. Єдина людина, якій вона довіряє, мертва. Незабаром така доля очікує й на неї. Агент знає про всі загрози і розуміє: треба готуватися до найжорстокішого бою. Але несподівана зустріч руйнує її плани…

Книги липня

З непокритою головою  : українська жіноча проза

З непокритою головою : українська жіноча проза / упоряд. В. Агеєва. – Київ : 2019. – 415 с.

У ХХ столітті жінки здебільшого перестали імітувати чоловічі голоси та інтонації, відмовилися від чоловічих псевдонімів і представили свій власний погляд на світ, власну ієрархію цінностей. У цій книжці зібрано новелістику найвідоміших авторок модерністської й постмодерністської доби:

Ольги Кобилянської та Лесі Українки, Ірини Вільде та Ніни Бічуя, Марії Матіос та Оксани Забужко, Євгенії Кононенко та Оксани Луцишиної.

Карбід

Карбід: неймовірні трагікомічні пригоди однієї шляхетної людини і цілої зграї мерзотників, які дерлися через кордон водою, небом і суходолом, аж змусили героя опинитися в підземному царстві тіней : роман / А. Любка. – Чернівці, 2018. – 287 с.

Авантюрний роман письменника карколомний і кумедний, сюжет захоплює, але уважного читача може здивувати інше: за пригодами вигаданих персонажів пізнаються реальні контрабандні схеми, що діяли на українських кордонах. Бандити, людські органи, наркотики – все це описано настільки детально, що будь-який слідчий чи журналіст міг би у кримінальних справах і статтях цитувати цей роман цілими абзацами…

Сказки для взрослых девочек

Сказки для взрослых девочек: сборник / Л. Подгайская. – Харьков : 2020. – 288 с.

Ця книжка містить чотири добрі та зворушливі новели про щастя, яке рано чи пізно знаходить кожну жінку: на автобусній зупинці, в знайомому офісі, на улюбленій стежці в осінньому парку!.. А може, воно завжди було поруч і тихо чекало свого часу? Адже кожна сучасна Попелюшка в душі справжня принцеса, яка втратила свою кришталеву туфельку-мрію серед щоденних турбот, метушні й самотності у великому місті. Та одного разу станеться диво і життя зміниться на краще – просто карета з казковим принцом трішки затрималася в вечірніх заторах…

Книги червня

Не повертайся спиною до звіра : роман / Т. М. Ковтун. – Київ , 2020. – 360 с.

У романі висвітлюється така вічна тема, як стосунки індивідуума і влади. У центрі розповіді – обставини життя Євгена Чубенка, який, ще будучі студентом, набуває газетярського досвіду в одному зі столичних часописів.

Головний герой через свою недосвідченість і надмірну довірливість якоїсь миті перестає відчувати межу між політикою і власною професією, що згодом стає для нього гірким уроком. Читач отримає уявлення про сучасне життя в Україні, хоча деякі персонажі книги – реально діючі політики – вже відходять в історію.

Чорна гвардія : роман : У 2 т. Т. 1 / В. М. Китайгородська. – Чернівці , 2019. – 160 с.

Повернутися з війни, на жаль, не означає, що остання – не закінчилася. Та чи можливо продовжувати мирне, спокійне життя, коли бачив протилежне? Гратися в політичні ігри, коли там і досі гинуть твої друзі? Коритися системі, яка не пожаліла тисячі життів та доль і не шкодуватиме й твою?

Такими запитаннями гризе себе головний герой цієї книги. А разом із ним – тисячі інших солдат, які повернулися з пекла.

Книга-правда. Книга-історія. Книга-біль. Іще один шанс дізнатися, чого насправді вартий наш спокій.

Книги травня

З погляду старого дзигаря : [нариси] / Г. Г. Кияшко. – Київ , 2019. – 148 с.

До нової книжки Григорія Кияшка увійшли нариси та оповідки про колег-письменників, художників, композиторів, а також про цікавих людей інших професій, з якими йому випало зустрічатися на життєвих стежках.

Серед героїв оповідей Іван Марчук і Дмитро Павличко, Олександр Білаш і Борис Олійник, а ще – атмосфера Спілки письменників кінця ХХ – початку ХХІ століття.

Ящірка та її хвіст : оповідання : небанальні історії для душі / Х. Козловська. – 2018. – 92 с.

Це – книжка казок для дорослих. Автоматизм щодення, пошук правди, шлях до мрії, страхи й стереотипи – неповний список проблем, які авторка підіймає у незвичний для сучасної літератури спосіб: наприклад, через образи тварин, які стають алегоріями різних чеснот і недоліків…

Окунаясь в реальность : повесть / О. А. Базалук. – Полтава , 2020. – 342 с.

«Окунаясь в реальность» – це психологічна повість, яка розкриває окремі аспекти взаємовідносин між чоловіком та жінкою. Автор вивчає звичаї сучасного покоління, використовуючи нові прийоми та методи, які додають історіям додаткову ступінь драматизму і правдивості…

Книги квітня

Чоловік, якого я купила : з ранніх творів / А. Ренд .– Харків , 2018. – 476 с.

Айн Ренд (Аліса Зіновіївна Розенбаум) (1905-1982) народилася у Санкт-Петербурзі, там вивчала в університеті філософію і літературу, в 1926 році виїхала на навчання до США, де і залишилася назавжди. Рідкісний дар передбачення у таких галузях, як політика, бізнес, економіка, художня обдарованість і одержимість роботою допомогли їй стати класиком літератури і засновником «філософії об’єктивізму», яка базується на принципах індивідуалізму, та розумного егоїзму. Сьогодні книжки письменниці читає весь світ, а її романи-бестселери друкуються мільйонними накладами.

Ця книга познайомить читачів з творами 1920–1930-х років, котрі не були опубліковані за її життя.

Будь со мной = Never Alone : роман / Э. Хейнс . – Харьков , 2019. – 320 с.

Уперше після смерті чоловіка Сара залишається у своєму фермерському будинку зовсім одна. Діти поїхали вчитися. Але Сара мужньо тримається і не вважає себе самотньою. У неї є дві собаки і найкраща подруга Софі. А відновлення стосунків зі старим знайомим Ейденом дарує Сарі привід знову посміхатися і бути щасливою.

Життя Сари несподівано наповнюється тривогою і підозрами: спочатку загадково зникає Софі, а потім і її дочка Кітті. Сара раптово опиняється в небезпеці і не знає кому довіряти… Але поруч є Ейден. Чи допоможе він коханій? Чи зможе захистити її?

Колискова для чоловіків / К. Джавахішвілі . – Тернопіль , 2019. – 128 с. : іл. – (Сучасна грузинська поезія).

Като – одна з найвідоміших сучасних поетес Грузії. Її вірші, перекладено різними мовами, добре відомі і за кордоном. В Україні із книжкою вперше. Творам Като Джавахішвілі притаманні національний колорит і традиції класичної поетики та повсякденна мова вулиць, соціальна проблематика та ліризм теплих людських почуттів.

Книги березня

Розмаїті історії Малого Міста : оповідання / О. Довгаль. – Дрогобич , 2018. – 188 с.

Нова книжка Оксани Довгаль – то розповіді про неймовірні долі не тільки людей, а й будинків, річок, долин, дерев…і історії – художні. Опис будь-яких фактів чи подій – літературна обробка переказів, споминів чи інших джерел. Чимало героїв оповідань упізнавані, але схожість із ними, як стверджує авторка, майже випадкова…

Держсекретар / С. Фарр. – Київ ; Ірпінь , 2018. – 197 с.

Образ української бюрократії яскраво зображений автором в романі «Держсекретар». Державна служба ліквідована. Її функції перехопило міністерство. А для їх виконання залучило головного героя. І краще б воно цього не робило. Абсурд, нелогічність, безглузде витрачання коштів платників податків – все це стало чудовими декораціями цієї саркастичної історії…

Відродження : поезія / О. Соломка. – Київ , 2019. – 109 с.

«Я піднялася, знову встала
Мої коліна не тремтять…
Мені здається, що я спала
Душа і серце не болять.»

В поезії Оксани Соломки цілий космос емоцій і почуттів…

Читайте та насолоджуйтесь!

Книги лютого

Коло Елу : спец. відзнака від Київ. нац. ун-ту ім. Т. Г. Шевченка Міжнар. літ. конкурсу романів, кіносценаріїв, п’єс, пісен. лірики та творів для дітей “Коронація слова” / А. Цінцірук. – Харків, 2019. – 192 с.

З повагою та острахом притишуючи голос, розповідали дорослі про верболозове коло Елу – такий був перший спогад малої Ганни-Софії. Дивний хлопець, що вмів розмовляти зі звірями та викликати зливу, сплів його для односельців, щоб провіщати майбутнє. Колись коло хитнулося вчергове: вперше – для неї, востаннє – для її матусі. Давно немає вже того хлопчика, а невидиме коло котиться собі далі. Через довоєнну оселю львівського лікаря, її батька, через Другу світову і Афганістан, окупації, арешти і переховування, втрати, розлуки з рідними, заплутані чи прямі, як промінь сонця, долі-стежки її дітей та онуків. Сьогодні, у переддень свого дев’яностоліття, Ганна-Софія вирушить у подорож рідним Львовом на старому трамваї, щоб пригадати все й замкнути ще одне коло життя…

Яблуневі квіти : роман / Ю. Кирик. – Харків, 2019. – 192 с.

Граф Станіслав Скарбек з першого погляду зрозумів – юна Софійка призначена йому долею. Він чекав, доки вона подорослішає, і за першої нагоди попросив її руки. Софійці він здавався принцом, який зійшов зі сторінок казок. Тепер цей принц – її чоловік. Та невдовзі дівчина розуміє, що вона ніколи не стане сенсом його життя. Усі сили й час він віддає своїй заповітній мрії – будівництву у Львові найбільшого в Європі театру. Саме це, а не молода дружина є сенсом його життя. А Софійка так жадає бути коханою і щасливою. Хто ж може здійснити її мрію?…

В’язниця душ : повісті / Б. В. Коломійчук. – Харків, 2019. – 224 с. – (Серія “Ретророман”).

Це третя книга автора, в якій він найкраще проявив себе як майстер детективного жанру. Події у повістях, що увійшли до видання, відбуваються на початку ХХ століття у Львові. В основі сюжету кожної повісті – блискуче розслідування заплутаної справи, яке проводить львівський комісар Адам Вістович. У творах писменника поєднуються захоплюючий сюжет, містика, гумор та правдиві історичні факти.

Книги січня

П’ятикнижжя / Г. Чубай. – Львів, 2019. – 256 с.

Це книга-оприсутнення одного з найтаємничіших українських поетів, зірка якого яскраво спалахнула в похмурі 70-ті. Це книга-діалог Поета з Сучасником поза межами звичного часу, і книга-розмова Грицька Чубая з його близькими друзями – і вірші, і друзі пережили поета не багато років. Ця книга – як лист у пляшці, вкрай важливе послання з минулого в майбутнє тим, хто може його відчитати, тим, хто зуміє проростити у серці проростити живі слова.

Три кольори спокуси : новели, етюди / С. В. Грабар. – К., 2018. – 176 с.

Реальні історії, переосмислені біблійні сюжети – все це чекає на читача в новій книжці Сергія Грабара. Пошук внутрішнього «я», пізнання Бога, кохання, взаємовідносини між людьми, історичні пошуки – основні теми мініатюр Сергія Грабара.

Сопровождающие лица : повесть / Фоззі. – Харків, 2015. – 224 с.

Крим, призабуті 90-ті – час злетів і падінь, шансів і невдач… Аромат соєвого м’яса на сковорідці, драні кросівки, спортивні костюми, наркотики, рекет, мафіозні розбірки, будні кримської міліції, аферисти всіх мастей… Діма Ципердюк, він же Ципа, кидає ятку на базарі та подається в журналісти. Першого дня опинившись у шаленому вирі подій, Ципа виявляє винахідливість, гідну великого комбінатора. І те, що для іншого надзвичайна ситуація, для нього дрібні неприємності і нові можливості…

Сторінки: 1 2 3 4 5 6

Контакти
Email: knukim.library@gmail.com
Тел.: (044) 529–61–38, (044) 529–98–34