Радимо прочитати

Рубрика «Радимо прочитати» знайомить читачів з цікавими та актуальними новими надходженнями до фонду бібліотеки. Насамперед, це художні твори сучасних українських письменників, нон-фікшн, книги з історії України та видання мистецького спрямування (про архітектуру, живопис, музику, кіно, театр).

2015 | 2016 | 2017

2018

Книги вересня

Василів-Базюк Л. У вирі тоталітарних режимів : іст. повість / Любов Василів-Базюк. – Вид. 3-тє, перероб. і допов. – Чернівці : Букрек, 2018. – 304 с.

Книга написана під впливом реальних подій, пережитих українцями під час панування московського більшовизму, шовіністичного псевдохристиянського польського правління на правічних українських землях та в роки пролиття крові мільйонів людей, заподіяного німецько-гітлерівським режимом.
Герої книги долають усі лихоліття, спричинені цими режимами Усім своїм життям та вчинками вони дають приклад високої духовності, уміння протистояти найважчим випробуванням долі.

Гусарчук Т. Артемій Ведель. Постать митця у контексті епох : до 250-річчя від дня народж. композитора / Тетяна Гусарчук. – Ніжин : Вид. ПП Лисенко М. М., 2017. – 768 с.

Любов, доброта, людяність – цінності, які щоденно втілювали у своєму житті наші великі предки. Найкращі сини нашого народу дбали й про нас, відкриваючи нові обрії своїми думками, зрошуючи наші душі своєю творчістю, надихаючи своїм прикладом. Тож згадаймо сьогодні про них і поміркуймо разом, бо вони – завжди поряд з нами, хоча й далеко попереду.

Могографію присвячено творчості Артемія Веделя – видатного композитора, співака, диригента, скрипаля, педагога. Це унікальна постать в історії української музики, його хорова творчість увійшла до скарбниці національної духовності.

Вечерський В. Курс історії архітектури : метод. посіб. з дисципліни “Всесвітня історія архітектури” для студентів мистецтвознав. спеціалізації вищ. навч. закл. / Віктор Вечерський ; М-во культури і туризму України, Нац. акад. образотвор. мистецтва і архітектури. – Київ : Вид-во Ін-ту проблем сучас. мистецтва, 2006. – 300 с.

Книга є результатом науково-викладацької діяльності автора, котрий протягом 2001–2006 рр. викладав курс всесвітньої історії архітектури в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури. Видання підготовлено на основі авторської навчальної програми, має експериментальний характер і розраховане як на студентів, так і на викладачів, може бут використане при підготовці мистецтвознавців, архітекторів, урбаністів, культурологів, істориків, фахівців з охорони культурної спадщини.

Книги літа

Книга, на відміну від фільму, має властивість трансформуватися разом з нами, даючи нам привід для нових роздумів і несподіваних висновків. Приємно, коли герої улюблених книг постають перед нами на великому екрані: це чудова можливість заново пережити хвилюючі моменти сюжету. Екранізації бестселерів – кращий подарунок не тільки для шанувальників якісної літератури, а й для поціновувачів хороших фільмів. Не менш захоплюючим є особисте знайомство зі світовими бестселерами для порівняння екранізації і першоджерела, більш глибокого розуміння твору та розвитку своєї уяви.

Шановні читачі! Пропонуємо вам дізнатися справжню історію, яка надихнула режисерів і продюсерів!

Кініллі Т. Список Шиндлера : роман / Томас Кініллі ; пер. з англ. Г. Яновської. – 2-ге вид. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2017. – 432 с.

Книга розповідає історію Оскара Шиндлера, члена нацистської партії, який під час Другої світової війни врятував життя майже 1300 євреїв, визволивши їх з концентраційних таборів Польщі та Німеччини. Більше, ніж будь-хто за всю історію найстрашнішої в історії людства війни…

Роман «Список Шиндлера» став володарем Букерівської премії, а 1993-го екранізований Стівеном Спілбергом, здобувши сім «Оскарів» та посівши восьму позицію у списку 100 найкращих американських фільмів за версією Американського інституту кіномистецтва.

Гоукінз П. Дівчина у потягу = The girl on the train : роман / Пола Гоукінз ; пер. з англ. І. Паненко. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 320 с.

Рейчел щодня о 8:04 сідає на той самий потяг і кожен день долає той самий маршрут. День-у-день, через вікно потяга, вона спостерігає за подружньою парою з будинку № 15 та заздрить їхньому щастю. Ще зовсім недавно й вона жила неподалік, на тій самій вулиці, та була одружена з Томом, який покинув її заради своєї коханки – Анни. Одного дня, Рейчел бачить Меган – «щасливу» мешканку будинку № 15 – в обіймах іншого чоловіка. А невдовзі Меган зникає без сліду…

Прем’єра містичного фільму-трилеру, знятого Тейтом Тейлором за однойменним романом Поли Гоукінз, відбулася в 2016 р.

Лігейн Д. Містична річка = Mystic River : роман / Денніс Лігейн ; пер. з англ. В. Шовкуна. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 448 с. : іл.

Денніс Лігейн – автор карколомних детективів, що були відзачені літературними преміями Шеймуса, Ентоні, Баррі, Ніро Вульфа та найпрестижнішою – Едгара Аллана По. Екранізація роману – фільм Клінта Іствуда «Містична річка», який отримав дві премії «Оскар» з шести номінацій.

Троє вірних друзів. Троє одиннадцятирічних розбишак на бостонській вулиці. Зухвалий Джиммі, поміркований Шон і найменший – тишко Дейв, полюбляли випробувати свою відвагу. Та одного дня їхнім пустощам поклали край чоловіки на темній машині, які забрали Дейва з собою. Друзі намагатимуться забути цей день. Та він нагадає про себе. Коли двадцять п’ять років по ому буде жорстоко вбито доньку Джиммі, він і детектив Шон Зрозуміють: якби тоді вони захистили Дейва, усе могло б скластися інакше…

Книги травня

Жадан С. Anarchy in the UKR : роман ; Луганський щоденник : нарис / Сергій Жадан. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 242 с. : іл.

Одного разу герой роману взяв квиток до Сватова та вирушив у мандрівку степами й місцями бойової слави батька Махна, шукаючи відповіді на питання, що не давали спокою. Що є свобода? Чи буває її забагато? Десять років по тому подорож до Донбасу зразка 2014-го стала за основу “Луганського щоденника”. Тільки повітря цього разу вже було сповнене війною. Справжньою, а не згадками про неї… «Свободи не буває забагато. Просто замало буває нашого серця. І нашого розуму».

Роздобудько І. Я знаю, що ти знаєш, що я знаю : роман / Ірен Роздобудько. – Вид. 2-ге. – Київ : Нора-Друк, 2016. – 237 с. : іл. – («Читацький клуб»).

Їх багато по усіх світах – тих, хто шукає кращої долі в чужій країні. Вони усміхаються своїм новим господарям і з надією заглядають їм в очі в очікуванні на приязнь чужої землі. Вони пристосовуються. Вони звикають. Часом – прозріння і повернення. Часом – нова любов. А іноді й смерть.

У невеличкому німецькому містечку за своїми постояльцями – емігрантами з України – спостерігає хазяйка котеджу фрау Шульце. Вона знає про них набагато більше, ніж вони про себе. З них їй треба обрати лише одного – того, хто «розшифрує» для неї таємничого листа.

Лис В. Місяць, обмитий дощем : книга малої прози / Володимир Лис. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 352 с.

Володимир Лис — відомий український журналіст, знаменитий прозаїк і драматург. Його називають справжнім народним письменником і феноменом сучасності. Він є володарем численних престижних літературних премій, серед яких титул «Золотий письменник України», багаторазовий призер «Коронації слова», автор уже легендарного «Століття Якова» — «Найкращого роману десятиріччя», що ліг в основу однієї з найбільш успішних екранізацій останніх років.

Ця збірка різнобарвних, але водночас таких споріднених есеїв і новел про життя — немов букет зібраного восени листя. Серйозні, а інколи й іронічні роздуми про сенс щоденного буття й плин часу, про історичну долю України й таємниці людського серця… Як відпустити минуле та не боятися нових зустрічей? Де черпати наснагу на кожен день? Як розпізнати поворотні моменти і навчитися не шукати підтексту у випадковостях? Треба просто радіти життю і дихати на повні груди! Натхненні історії з добрим гумором, прості, але такі важливі для кожного цінності, звичні й рідні для нас слова…

Кідрук М. Не озирайся і мовчи : роман / Макс Кідрук. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 512 с.

Макс Кідрук — український письменник, мандрівник і популяризатор науки. Автор книжок «Твердиня», «Жорстоке небо», дилогії «Бот», а також роману «Зазирни у мої сни», який увійшов до короткого списку премії «Книга року ВВС 2016».

Уявіть, що на Землі існує місце, яке ніби застигло в часі. Місце, здатне сховати будь-кого, хто прагне втекти від реальності. Уявіть, що для того, аби туди потрапити, достатньо не озиратися й мовчати. Є лише одна проблема: в такому місці часом з’являються речі, страшніші за те, від чого ховаєшся.

Життя сім’ї Грозанів раптово змінюється. Вони переїжджають до нового будинку, і чотирнадцятирічний Марк змушений піти до нової школи. Хлопець начитаний, розумний, але дуже сором’язливий — ідеальний об’єкт для цькування. Щодень більше замикаючись в собі, він мріє про світ, де немає знущань і безпричинної жорстокості. Одного дня Марк знайомиться із Сонею, дівчиною з паралельного класу, яка розповідає йому про існування такого світу і про можливість туди потрапити… просто скориставшись ліфтом у їхньому будинку. Хлопець не розуміє, навіщо Соня вигадує нісенітниці, які легко спростувати, але зрештою вирушає за нею. Він не підозрює, що звичайна мандрівка на десятий поверх загрожує чимось набагато гіршим за руйнування уявлень про реальний світ.

Книги квітня

Корній Д. Зірка для тебе / Дара Корній ; поет. оздоблення Люби Долик. – 3-тє вид. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2016. – 304 с.

Вона – Зоряна, Зірка. Він – Сергій, Лічозір. Ці двоє дивні, і вони не могли не зустрітися, хай навіть ця зустріч принесла обом страждання. Історія їхнього кохання почалась як чудесне визволення зі світу самотності, страху та гріха. Ці двоє пізнали божественну радість і єднання душ. Але невдовзі настануть часи туги, і вони мають подолати їх любов’ю, якої ще не було: ось вона, беріть, володійте, ця зірка – для вас. І коли безтурботні дні зміняться тривожними й гіркими, чи буде достатньо лише кохання, щоб порятувати їх від, здавалось би, невідворотної біди?..

Роздобудько І. Одного разу… : неправильна книга : роман / Ірен Роздобудько ; передм. Л. Ворониної. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 224 с. : іл.

Одного разу ми народжуємося на світ. Починаємо шукати сенс життя. Робимо помилки. Розчаровуємося. Падаємо. Злітаємо. Віримо. Зневірюємося. Шукаємо вчителів – або самі стаємо вчителями. Любимо – або не знаходимо любові. Сперечаємось – або дозволяємо себе переконати. Робимо свій вибір – або пливемо за течією. Віримо, що добро перемагає зло, – або самі стаємо злом. Одного разу нам усім хочеться повірити в диво. Приміряти на себе бодай одну його пір’їнку. Можливо, ця книга – ота пір’їнка.

Ця книжка для тих, хто ні в чому не боїться бути відвертим, для кого будь-яка невдача стає відліком нового життя, для тих, хто вірить у диво і в те, що «низьких стартів» не буває. Вона для молодих – аби вони зрозуміли, що життя прекрасне і… коротке. І йшли по ньому без страху. І для старших, аби вони пригадали своє – таке довге! – життя. І зрозуміли, що воно – прекрасне.

Мориквас Н. Корнелія : роман-есей / Надія Мориквас. – Видавництво Старого Лева, 2015. – 208 с.

Найбільше місця в серці юної красуні Корнелії займає відомий поет-молодомузівець Петро Карманський… Це твір глибокого проникнення письменниці у буття галичан 30–50-х років минулого століття. Серед учасників романного дійства – конкретні і вигадані особи, які, творячи свої біографії і достовірні історії, стали жертвами і героями епохи. Роман-есей є своєрідним пророцтвом, застереженням до трагічних реалій нашого часу.

Талан С. Замкнене коло : роман / Світлана Талан. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2017. – 320 с.

Світлана Талан – кількаразова переможниця міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова», Золотий письменник України. Журнал «Фокус» назвав її ім’я у трійці найпопулярніших українських авторів сьогодення. Відверта, зворушлива розповідь про життя сучасної жінки не залишить байдужим нікого. Навіть у найтемніші часи, у вирі найстрашніших життєвих випробувань героїні Світлани Талан віднаходять надію…

Книги березня

Кіяновська М. 373 / Маріанна Кіяновська. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2014. – 272 с. : іл.

Перша книжка вибраного Маріанни Кіяновської, до якої ввійшли 373 вірші, написані за більш як 20 років, – і водночас цілісна, концептуальна поетична збірка, головним внутрішнім сюжетом якої є любов і подолання смерті. Бо 373, окрім того, що це унікальне просте число, – ще й температура кипіння води за Кельвіном. Вода, навіть ставши парою, не перестає бути водою. І це найважливіша метафора цієї книжки.

Кіяновська М. Листи з Литви / Листи зі Львова / Маріанна Кіяновська, Мар’яна Савка. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 144 с. : іл.

Дві подруги-поетеси упродовж листопада 2015 року надсилали одна одній вірші-листи. Мар’яна Савка писала зі Львова, а Маріанна Кіяновська – з Паланги, з Литви, де перебувала на літературній стипендії. Щодня по віршеві. Фейсбучне товариство стало свідком цього незвичного відкритого листування. На ці вірші-листи чекали, їх обговорювали і поширювали. І листування втілилося у книгу – діалогічну і дуже цілісну. У цих віршах так багато людяності, любові, життєвої зрілості, глибинних одкровень і радості спілкування. Цей нетривалий відтинок часу став свого роду вертикаллю – між минулим, сучасним і майбутнім, до якого можна прислухатися, передчути і відчитати поміж рядками.

Ван С. Лібрето для пустелі : поезія : присвячується пам’яті 1500 вірменських мучеників / Сона Ван ; з вірмен. пер. А. Месропян ; за ред. К. Міхаліциної. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016.– 176 с. : іл.

У книзі тонко переплелися родинні спогади та особистий біль цілого народу, які зазвучали журливим поетичним багатоголоссям. Масові вбивства вірмен уперше в історії були визнані злочином проти людяності, але не зникнуть з пам’яті поколінь, відгукуючись у сьогоденні.
Авторка книги удостоїлась однієї з найпрестижніших нагород Вірменії – медалі «Мовсес Хоренаці» за вагомий внесок у справу збереження вірменської національної пам’яті та ідентичності.

Листи, відправлені вітром / [упоряд. В. Даниленко]. – Львів : Піраміда, 2017. – 187 с. : іл. – (Сучасна азербайджанська поезія).

До збірки увійшли вірші сорока сучасних азербайджанських поетів, які демонструють органічне опєднання класичної східної образної системи, фольклорних традицій та експериментів.
Про що б не писали азербайджанські поети, провідною темою їхньої поетичної уваги є осмислення любові, страждань і пошуків людиною себе та свого місця під сонцем.

Книги лютого

Ткаченко Г. Спалені мрії : роман / Ганна Ткаченко. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 320 с.

Що минулося – те забулося… Війна увірвалася й у життя Мар’яниної родини: чоловік не повернувся з фронту… Самотня жінка мріяла, щоб хоч її діти побачили світле майбутнє. Та не судилося… Фашисти лютували особливо, коли їм чинили опір: зганяли людей мов худобу на бойню, убивали з кулеметів, спалювали живцем! У жахливому полум’ї зникали не лише села, але й надії на світле майбутнє! А партизани не поспішали на допомогу…

Кокотюха А. Чорний ліс : українські хроніки 1943 р. / Андрій Кокотюха. – 2-ге вид. –Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 304 с.

У Чорному лісі на Волині українці воюють відразу на три фронти: з німцями, росіянами та поляками. Головний герой – колишній міліціонер, зек, радянський диверсант – мусить розібратися в тому, хто друг, а хто ворог. У нього нині одна мета – зрозуміти, на чиєму боці правда, і відстоювати її зі зброєю в руках.

Кокотюха А. Багряний рейд : роман / Андрій Кокотюха. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 288 с.

Тільки-но зійшла з української землі німецька навала, як Совіти почали утиски й арешти. Серце Максима Коломійця обливалося кров’ю, коли він бачив, як паплюжать рідний край. Але й у відділі УПА, куди він пішов за покликом сумління, йому не довіряють. Бо він колишній повстанський командир. Він має серед бійців недруга, котрий тільки й чекає від нього помилки. Та саме групу Східняка відряджають у рейд на Лівобережжя, у глибокий тил радянських військ. Бойове завдання Східняка: закріпитися в тилу й організувати повстанський рух на Київщині. Скількох побратимів ховатиме Східняк і хто допоможе йому помститися?

Вовк Ю. Доки смерть не розлучить нас : роман / Юрко Вовк. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 192 с.

Володимир і Марія… Нащадки двох родів землеробів… Побут, століттями й поколіннями вивірений до дрібниць… Але вони змушені прийняти виклик історії – і стати будівничими незалежної України. Визвольна боротьба, підпілля, фашистський полон… Кохання і зради, перемоги і зневіра. Клятва любові до рідної землі – «доки смерть не розлучить нас» – ці самі слова Володимир промовить колись і до Марійки. І назавжди закритий шлях на батьківщину, де на них чекає смерть. Лише вистраждане кохання одне до одного все життя буде доводити: про майбутнє таки варто мріяти…

Книги січня

Львів. Смаколики. Різдво : збірка / уклад. і передм. Н. Нікалео. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 256 с. – Міст. авт.: Дара Корній, Алла Рогашко, Ніка Нікалео, Анна Хома, Вікторія Гранецька, Тетяна Белімова, Любов Долик, Наталя Лапіна, Світлана Горбань, Анастасія Нікуліна.

Ці історії об’єднує свято, як завжди Різдво об’єднувало і рідних, і незнайомих людей. Тих, хто у дитячих спогадах зберіг найдавніші традиції свого народу, сідав з великою родиною за стіл із дванадцятьма стравами, промовляв до Бога слова найщирішої молитви, і тих, кого життя перетворило на обивателів без роду і племені, але не змогло відібрати людяності… Усі мають право на різвяне диво. Воно давно чекає на вас на гомінких львівських площах, маленьких вуличках, у брамах австрійських кам’яниць чи затишних кав’ярнях. Старий годинникар зупинить для вас час, випадковий перехожий підкаже шлях, щоб почалась іще одна історія…

Львів. Вишні. Дощі : збірка : уклад. і передм. Н. Нікалео. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 192 с. – Міст. авт.: Дара Корній, Алла Рогашко, Ніка Нікалео, Анна Хома, Тетяна Белімова, Любов Долик, Наталя Лапіна, Світлана Горбань, Анастасія Нікуліна, Наталка Ліщинська.

Збірка про неймовірне кохання і красу весняного Львова. Коли природа пробуджується після зимового сну, люди переживають разом з нею: повороти долі, несподівані зустрічі, нові відчуття… Дощі розказують старій бруківці підслухані на небі думки та побачені на землі історії про жагучу пристрасть; вони захлинаються від обурення, оповідаючи про зраду й підлість. Знайте, що особливі львівькі вишні-морелі теж мають душу. Вони творять дива, поєднуючи людські долі!

Львів. Кава. Любов : збірка / уклад. і передм. Н. Нікалео. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 272 с. – Міст. авт.: Наталія Гурницька, Галина Вдовиченко, Дара Корній, Вікторія Гранецька, Леся Олендій, Ірина Хомин, Тетяна Белімова, Любов Долик, Ольга Деркачова, Ніка Нікалео.

Щемливі оповідання від найкращих українських авторів! Ця книга – про Львів. Про місто, яке хтось знає і любить, а хтось тільки відкриває для себе. Про вузькі вулички і затишні кав’ярні, про середньовічну бруківку і старовинні споруди… Про любов. Про життя. Про людей, які зустрічаються, розходяться, сподіваються, вірять, кохають, втрачають – і знову знаходять своє кохання…

2017

Книги грудня

Флегг Ф. Смажені зелені помідори в кафе “Зупинка” = Fried Green Tomatoes at the Whistle Stop Cafe : роман / Фенні Флегг ; пер. з англ. Д. Петрушенко. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 320 с.

У романі відомої американської письменниці дивовижно поєднуються долі різних людей. У спогадах, газетних статтях та окремих фактах перед читачем постає напрочуд реальна картина життя невеликого містечка у штаті Алабама. Любов і ненависть, расова нетерпимість і взаємоповага, честь і підлість, перемога й поразка, щастя й горе – усе це переплелося в цікавій невимушеній оповіді та ніби залучає читача стати учасником опсаних подій.

Кіз Д. Квіти для Елджернона = Flowers for Algernon : роман / Деніел Кіз ; пер. з англ. В. Шовкуна. – 2-ге вид. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 304 с.

Всесвітній бестселлер, який сколихнув серця мільйонів читачів! Неодноразово екранізований роман, який здобув найпрестижніші літературні премії! Історія, яка зворушує та змушує замислитися… Розумово відсталий Чарлі Гордон погоджується на ризикований науковий експеримент – понад усе він мріє стати розумним. Після надскладної операції на мозку його інтелект дійсно стає блискавичним. Але ніхто не міг передбачити, які наслідки спричинить цей досвід…

Камерон Б. Життя і мета собаки = A Dog’s Purpose : роман / Б. Камерон ; пер. Г. Яновської. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 240 с.

Це історія про пса, який живе вічно, народжуючись знову і знову, пам’ятаючи свої попередні життя, щоб зрозуміти, у чому його призначення. Змінюючи забарвлення шерсті та імена, пес шукатиме того, хто колись став його хлопчиком.


Тарнава А. Бажання поверненню не підлягають : роман : нагородж. спецвідзнакою Міжнар. літ. конкурсу “Коронація слова” / Анна Тарнава. – Київ : Нора-Друк, 2015. – 198 с. – (Читацький клуб).

Успішна кар’єра, подорожі, романтика – це бажання, які досяжні для будь-якої жінки, але часто ми забуваємо про них серед численних щоденних клопотів. Головна героїня Леся піддає сумніву традиційні стереотипи і раптом вирішує спробувати щось ризиковане і несподіване для себе – жити так, як їй хочеться. На своєму шляху вона мусить подолати власні сумніви і страхи, але будучи позитивною людиною з добрим серцем і почуттям гумору, врешті-решт розуміє, що цілком щаслива.

Книги листопада

Талан С. Оголений нерв : роман : від автора, який бачив події на Донбасі на власні очі / Світлана Талан. – 2-ге вид. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 544 с.

Мирне й спокійне життя, міцна родина, вірні друзі… Усе, що здавалося непохитним, перевернулося догори дном. Війна роздирає навпіл усі зв’язки, і рідні люди й вірні друзі стають ворогами… Кілька місяців 2014 року Сєвєродонецьк перебував під владою ополченців. Цей короткий проміжок часу став нездоланним для родини Насті Агафонової, чиї син і дочка опонилися по різні боки барикад… Так само розійдуться й шляхи друзів Геннадія, нерозлучних змалечку хлопців. Бо війна проходить і по родинах, і по душах…

Лис В. Країна гіркої ніжності : вражаюча сімейна сага на тлі української історії : роман / Володимир Лис. – 2-ге вид. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 368 с.

Три покоління однієї родини, три жіночі долі, три щемливі історії, з яких складається вже історія власної країни в жорстокому й несиментальному XX столітті. Даздраперма, дочка радянського чиновника, у 30-ті роки пройшла крізь пекло дитбудинку для дітей ворогів народу, а згодом опинилася у вирі повстанської боротьби на Волині… Її донька Віталія, витончена естетка та прихильниця поезії, понесе свій хрест – кохання до кримінального авторитета та боротьбу із власною пристрастю. І навіть молодша, онука Олеся, не уникне випробувань, коли разом із Майданом до її життя увірвуться кохання та зрада…

Талан С. Розколоте небо : роман : вибір видавця Міжнар. літ. конкурсу романів, кіносценаріїв, п’єс, пісен. лірики та творів для дітей “Коронація слова” / Світлана Талан ; передм. О. Хвостової. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 352 с.

Україна, 1930-ті роки. Варя виросла в заможній родині, у якій вміли та любили працювати, тому й господарство мали міцне. Але прийшли інші, лихі часи. Почалася колективізація, і все, що люди заробили своїм потом, потрібно було віддіти… Хіба ж хто знав, яка страшна біда чекає на ці щедрі землі? Втративши чоловіка, родичів, Варя залишилась сама з маленькими дітьми. Хто зможе їх врятувати?

Доляк Н. Загублений між війнами : роман : вибір видавця Міжнар. літ. конкурсу романів, кіносценаріїв, п’єс, пісен. лірики та творів для дітей “Коронація слова” / Наталка Доляк. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 496 с.

Існують такі особистості, яким життєвої сили бог відміряв на двох (якщо не чотирьох). Саме таким був український письменник і поет Юрій Будяк (Покос). Його дивна доля вражає. Юрій Покос пройшов крізь розрух революції, темряву трьох війн і морок табору, не втративши людської гідності. Мужній воїн, мандрівник, революціонер, сільський вчитель, журналіст, громадський діяч, політичний в’язень, до того ж талановитий літератор – це все про нього! У звичайний людський вік вмістилася надзвичайна доля, і життя дивовижної людини стало ніби дзеркалом несамовитого часу…

Книги жовтня

Гурницька Н. Мелодія кави в тональності сподівання : роман / Наталія Гурницька ; передм. Н. Шевченко. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 256 с.

Анна таки вирвала в долі надію на майбутнє без Адама. Не білий панський будинок, не поважний статус удови заможного шляхтича, не багатство чи впевненість у завтрашньому дні, а дитину від Адама, яку носить під серцем.Чи здужає вона вгамувати біль утрати й навчитися жити без Адама, чи зуміє завершити чоловікові справи та допомогти зрадженій кузині, чи відгукнеться її серце на знову почуту мелодію любові? А що, як у чужій, випадково розгаданій таємниці вона вловить ту саму тональність – сподівання дива?..

Хома А. Лемберг. Під знаменами сонця : драматичний пригодницький роман зі львівським смаком / Анна Хома ; передм. В. Гранецької. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 304 с.

Несподівано для самого себе запеклий львівський злодій Мар’ян Добрянський рятує від бандитів шляхтича Яна Губицького. Вдячний панич запрошує дивного збавителя до свого маєтку. Та чи знає він, що у душі його гостя зачаївся хижий звір, який понад усе жадає помсти? Але доля недарма з’єднала дві дороги, і ось уже жорстокий розбишика та розпещений аристократ мандрують поза законом, намагаючись зрозуміти правду один про одного – і про самих себе. Хто є хто у цій загадковій історії і які таємниці вкривають стіни старого міста?

Роздобудько І. Подвійна гра в чотири руки : роман / Ірен Роздобудько. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 224 с.

Марія Гурчик обожнює дві речі: детективи доктора Шерла та розслідування загадкових злочинів. Ось і цього разу норовлива генеральська дочка не може відмовитись від нової справи!

Корній Д. Крила кольору хмар : роман / Дара Корній, Тала Владмирова ; передм. Т. Белімової. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 320 с.

День і ніч, світло і темрява, життя і смерть… Зеленоока львів’янка Ада – з роду сірих янголів, які існують на межі  між добром і злом. Та настає час, коли потрібно зробити вибір. Вона може урівноважити темні і світлі сили або схилити ваги на чийсь бік… Усе залежить від того, який колір крил вона обере.

Книги вересня

Жадан С. Депеш мод. Ще одна розмова : повість / Сергій Жадан. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 240 с.

Троє друзів вирушають на пошуки четвертого, щоби терміново повідомити йому про загибель вітчима… Хтось може назвати цей роман гімном маргіналів або портретом жорстокого міжчасся дев’яностих. А хтось – літературою про підлітків – з усією їхньою зневірою, несприйняттям світу дорослих, прагненням свободи, відчаєм та беззахисністю, – які на задвірках індустріальних краєвидів шукають себе і власне місце у житті. Та чи знайдуть?

Шкляр В. Ностальгія : роман / Василь Шкляр. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2014. –256 с.

Коли життя дає тріщину і хитається світ – це привід зупинитися й відшукати точку опори в годину зневіри. Він залишає дружину, роботу, місто, змінює середовище, втікаючи від себе колишнього. Та чи можна звільнитися від свого минулого? І яка ціна цього звільнення? Він зустрічає жінку, яка здатна загоїти рану й зцілити його серце. Але чи змжуть вони бути разом?

Карпа І. З роси, з води і з калабані / Ірена Карпа. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 320 с.

Історії дитинства, які дітям читати заборонено! Мемуари зірки, за яку жоден літературний негр не взявся б писати автобіографію! Тож все сама: попри глянцеві обкладинки, попри спалахи софітів Ірена Карпа запрошує вас до свого раю з ковбасами замість райських кущів. Вона тішитиме вас безкомпромісністю дитячих спогадів (З роси…) і бентежитиме картинами підсвідомості, які не навідували навіть Сальвадора Далі (…з води), зваблюватиме приватними розмовами в богемному середовищі (…і з калабані).

Дашвар Л. На запах м’яса : роман / Люко Дашвар. – 2-ге вид. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 368 с.

Що змусило молоду дівчину з великого міста втекти до глухого села й оселитися в занедбаній хатині, а хазяйновитого та заможного майстра на всі штуки перетворило на алкоголіка, який працює за пляшку? Вони стануть одне для одного справжнім еліксиром, що подарує зцілення та забуття. Але чи зможуть вони притлумити той потяг до «м’яса», що йде з самого низу людської натури?

Книги травня

Власідзе Р. Провінційне пекло : п’єси, драматургічна трилогія / Рагулі Власідзе. – Вид. друге, допов. – Івано-Франківськ : Мантикора, 2014. – 608 с.

…Його драми «Провінційне пекло», «Райський пейзаж», «Мертва тиша» постають своєрідною харарактеристикою завершеної епохи, такої, що вже відбулася і лягла на сторінки людської історії. Герої Рагулі Власідзе єдині у своєму бажанні знайти вихід із абсурдних, почасти ними ж спровокованих ситуацій. У їх характерах віднаходимо риси, притаманні дійовим особам грузинського народного театру масок: берикаоба і модерного європейського театру абсурду; постатей масових карнавальних свят кеєноба і архетипи мольєрівських персонажів; трагічну естетику Вільяма Шекспіра і поетику ліричних героїв Галактіона Табідзе.

Грігол Катамадзе

Українські обличчя кіно й театру / упоряд. і ред. Л. Брюховецька. – Київ : Ред. журн. «Кіно-Театр» : Задруга, 2012. – 528 с.

До книги увійшли творчі портрети українських акторів, а також інтерв’ю з ними, що публікувалися в журналі «Кіно-Театр» з 1996 по 2012 роки. Всме це разом розгортається в панораму творчих досягнень мистецтва кіно й театру, в захопливу розповідь про акторську майстерність і магію професії актора.

Книги квітня

Вавричин М. Відтворення України: Історія картографії, краєзнавство, біографістика / Марія Вавричин ; упоряд.: Н. Паславська, Н. Халак. – Львів : ІУАД ім. М. С. Грушевського, 2012. – 552 с.+24 с. іл.+2 карти.

У книзі зібрані статті М. Г. Вавричин – відомої дослідниці в галузі історії картографії українських земель XV–XVII ст. та краєзнавства. Це передовсім дослідження картографічних збірок із львівських колекцій і спадщини французького інженера Гійома Левассера де Боплана, а також історичні нариси про села Лемківщини та Галичини, біографії діячів українського національного відродження, в яких, серед іншого, порушуються питання збереження історичної пам’яті нашого народу.

Уперше публікуються дев’ять рукописних праць авторки, у т. ч. покажчики населених пунктів, заззначених на Генеральній карті України 1648 р. Г. Боплана й ідентифікованих відповідно до сучасного адміністративно-територіального поділу.

Чернецький В. Картографуючи посткомуністичні культури : Росія та Україна в контексті глобалізації : авториз. пер. з англ. / Віталій Чернецький. – Київ : Критика, 2013. – 432 с.

У порівняльній історико-теоретичній розвідці професор славістики і гендерних студій Маямського університету (США), історик літератури та кіно, критик і перекладач Віталій Чернецький, залучаючи до обговорення дискусії про постмодернізм, постколоніалізм і посткомунізм, аналізує на матеріалі пострадянської літератури, а також інших мистецтв (архітектури, живопису, кіно, перформансу тощо) нові явища і тенденції в культурі України та Росії, що постали впродовж останніх десятиріч XX – початку XXI століття, картографує їх і ставить у щільний контекст соціокультурних трансформацій. Культурна глобалізація і «другий світ», соц-арт і магічний реалізм, карнавал і гетеротопії, колізії тілесності та сексуальності, гендерного та національного, жіночого письма та квір-естетики – все це стає об’єктом концептуально проривного дослідження одного з чільних американсько-українських науковців покоління 2000-х.

Книги березня

Водотика Т. Ігри відображень. У пошуках власного образу. Якою бачить Україну світ / Тетяна Водотика, Євген Магда. – Харків : Віват, 2016. – 352 с.

Науково-популярне дослідження висвітлює еволюцію міжнародного іміджу України в історичній ретроспективі, теоретичні та практичні аспекти роботи над ним. За географічним принципом розкрито чинники впливу на спосіб сприйняття України в сучасному світі. Особливу увагу приділено історичному та навіть філософському контекстам функціонування стереотипів про Україну, а також історичному та політичному бекграунду формування її образу в різних країнах.

Капранови бр. Забудь-річка / брати Капранови. – Київ : Нора-Друк, 2016. – 544 с. – (Читацький клуб).

Троє молодих людей завдяки гримасі долі потрапляють на війну під одним іменем – Степан Шагута. Комсомолець воює у дивізії «Галичина», син офіцера УНР – у Червоній армії, а польський жовнір – в УПА.

Багато років по тому випадково зустрічаються двє їхніх нащадків і між ними спалахує кохання. Герої ведуть родинне історичне розслідування трьох доль, які переплуталися і стали фактично однією потрійною долею – долею українця у Другій світовій війні.

Назва роману походить від старого язичницького символу – Забудь-річки, що розділяє світ живих та світ мертвих. Саме така Забудь-річка протікає між поколіннями у кожній українській родині.

Жадан С. Господь симпатизує аутсайдерам. 10 книг віршів : збірка / Сергій Жадан. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 512 с.

Кажуть, Жадан – це взагалі краще, що сталося із сучасною українською літературою. Це унікальне видання: найповніше на цей момент зібрання поетичних творів найпопулярнішого українського поета, чиє імя та творчість уже давно стали практично символом. Від 1995-го до 2014-го: десять поетичних збірок, обєднані в книгу. Ліричні, піднесені, меланхолійні, радісні, щемливі, медиатівні, пронизливі, незнайомі і наново відкриті для себе вірші. Читайте. Смакуйте кожен рядок. Відчувайте себе живим.

Книги лютого

Майдан від першої особи. Мистецтво на барикадах / упоряд.: Т. Ковтунович, Т. Привалко ; Укр. ін-т нац. пам’яті. – Київ : К.І.С., 2016. – 304 с. : іл.

У збірнику подані фрагменти спогадів очевидців протестних акцій, що відбувалися в Україні з 21 листопада 2013 р. до 22 лютого 2014 р. і названі Революцією Гідності. Інтерв’ю зібрані Українським інститутом національної пам’яті у рамках проекту «Майдан: усна історія». До другого випуску збірника увійшли спогади митців, що представляють різні жанри, види та напрями мистецтва. У спогадах творчих людей відображено їхій суб’єктивний досвід пережитого та узагальнені міркування про роль мистецтва у протестних акціях Революції гідності. Видання покликане сприяти збереженню пам’яті про Майдан та його учасників.

Виноградов О. Слово Майдана : публицист. произведение : полиист. исслед. / Олег Виноградов. – Киев : Изд. Корбуш, 2014. – 528 с. : ил. – На укр. и рус. яз.

В книзі зібрано сто оповідань учасників та очевидців подій, що відбулися на Майдані Незалежності в Києві в період з листопада 2013 по лютий 2014 року. Спогади представників майже всіх служб, підрозділів, напрямків та течій Майдану допоможуть читачу дізнатися всю правду про історію Революції Гідності, а також зрозуміти думки, надії та вчинки тих, хто ціною власного життя відстоював честь України та свого народу.

Усна історія російсько-української війни (2014–2015 роки). Вип. 1 / [за ред. В. Мороко] ; Укр. ін-т нац. пам‘яті, Запоріз. нац. ун-т, Запоріз. обл. держ. адмін. – Київ : К.І.С., 2015. – 176 с.

У збірнику наведено результати опитувань учасників війни на Сході України 2014–2015 рр. дослідниками історичного факультету Запорізького національного університету. До першого випуску серії увійшли спогади бійців 79-ї та 55-ї бригад Збройних Сил України, представників запорізької Служби з надзвичайних ситуацій та волонтерів. Інтерв’ю доповнені фотографіями та картами зони бойових дій.

Усна історія російсько-української війни (2014–2016 роки). Вип. 2. 55-а окрема артилерійська бригада / [за ред. Г. Васильчука, В. Мороко] ; Укр. ін-т нац. пам’яті, Запоріз. нац. ун-т, Запоріз. обл. держ. адмін., Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України. – Київ : К.І.С., 2016. – 464 с.

До другого випуску серії увійшли спогади бійців 55-ї окремої бригади Збройних Сил України – найбільшого з’єднання, що базується у місті Запоріжжі. Розкривається специфіка участі у війні артилерійських підрозділів. Інтерв’ю доповнені фотографіями із зони бойових дій.

Книги січня

Щоб не забули. Пам’ять про тоталітаризм в Європі : читанка для учнів ст. кл. сер. шк. у всіх європ. країнах / ред. Джиліан Певез ; Укр. ін-т нац. пам’яті. – Київ : К.І.С., 2015. – 320 с.

Мета проекту – створення читанки, що приверне увагу нинішньої європейської молоді до недавньої історії Європи, силоміць розділеної лише одне покоління тому. З цією метою партнери зібрали 30 дивовижних історій людей з 16 європейських країн, що зазнали тоталітаризму. Це розповіді про сміливців, які протистояли тоталітаризмові та загинули, а також про тих, кому пощастило вижити. Це історії дітей, студентів і дорослих, жінок і чоловіків, людей різних занять. Це історії людей різних віросповідань і культур. Ці розповіді сповнені надзвичайного суму через незмірні страждання, що їх завдали поборники та підсобники тоталітаризму таким же людям, як і вони. Але водночас вони оспівують любов до свободи, людську гідність, непохитність, сміливість, віру та відданість головним людським цінностям.

Війна і міф. Невідома друга світова. 1939–1945 / [за заг. ред. О. Зінченка, В. В’ятровича, М. Майорова] ; Укр. ін-т нац. пам’яті. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 272 с.

За 70 років, що минули від завершення Другої світової війни, чи ми дізналися всю правду про неї? Багато наших знань досі в полоні міфів, табу та пропаганди. У книжці – вибрані 50 сюжетів від 15 авторів. Робота істориків грунтується на довготривалих дослідженнях та опрацюванні розсекречених документів. Її результати свідчать: ці сюжети – міф. Дізнайтеся про них і ви.

Олександровська Б. Герої націй : зб. п’єс / Богдана Олександровська. – Суми : Білий птах, 2016. – 244 с. : іл. – (Сучасна українська драматургія).

Це перша збірка п’єс Богдани Олександровської (сумської журналістки Людмили Говійної). Герої її п’єс – реальні люди в реальних подіях, з фактами, що взяті з журналістського блокнота, і художньо оформлені драматургом. Це книга і записник водночас, де автор закликає читачів долучитися до народного проекту «Герої нації», – самим написати про героїв нації своєї родини.

Сторінки: 1 2 3

Контакти
Email: knukim.library@gmail.com
Тел.: (044) 529–61–38, (044) 529–98–34