Радимо прочитати

2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2020

2019

Книги грудня

Заборонений. Історія життя і боротьби Василя Стуса : роман / С. Дзюба, А. Кірсанов. – Харків , 2019. – 176 с.

Колишній аспірантці, яка працювала над дисертацією про життя і творчість видатного поета Василя Стуса, а нині за волею обставин стала медсестрою, запропонували доглядати помираючу від важкої хвороби жінку. Як виявилося важкохвора у минулому була полковником КДБ і багато разів зустрічалася із Стусом, особливо в останні дні його життя.

У романі надзвичайно насичено змальовано життя поета на його рідній Донеччині, в оточені друзів, педагогів і літераторів, і в концтаборі – де утримували в’язнів совісті, ставлячи їм у провину їхні переконання.

Стус усе життя мріяв перестати бути забороненим на Батьківщині. А про те відмовився бути «дозволеним».

Ось відкрита долоня : збірка / Г. Вдовиченко. – Харків , 2019. – 208 с.

Оповідання – наче маленькі епізоди, щоденні події, з яких складається життя… Чоловіки й жінки, чужі та найрідніші, старші люди і малі діти… Їхні стосунки. Найважливіше в буденному. Вони підтримуватимуть одне одного, ділитимуться відкриттями й порадами, які варто почути у швидкоплинному повсякденні. Долатимуть шляхи одне до одного, знаходитимуться після багатьох років розлуки.

Вчитимуться розуміти одне одного. Любити. Проживати життя, у якому слова набули нових значень.

Білий слон : роман / М. Римар. – Київ, 2019. – 156 с.

У романі «Білий слон» читачу відкривається чарівний світ Карпат з його неповторною природою, міфологією, енергетикою. Легенди, замовляння передано гуцульською говіркою, що дозволяє ще краще його відчути. Цей роман – запрошення зазирнути до глибин національного духу, у слід за головним героєм та іншими персонажами віднайти себе справжнього.

Книги листопада

Малороска / Н. Ф. Фесенко. – Кіровоград, 2019. – 84 с.

Завжди актуальні людські проблеми й моральні виклики постають перед ліричними героями, виписаними з проникливої жіночої позиції.

Сповідальна проза Наталі Фесенко зображає широкий часово-просторовий спектр подій – це і страшні роки Голодомору, і яскраве дитинство простого сільського життя, і урбаністичний Харків сучасних днів…

Книга цікава своїм фактичним відображенням плину історії з позиції життєвих перипетій звичайних людей з незвичайними долями.

Обличчям до стіни : роман/ В. М. Китайгородська. – Чернівці, 2018. – 304 с.

Роман української письменниці створений наживо на основі першоджерел – життя мисткині, її родини, оточення, власне її народу на межах і готарах кількох суспільних формацій – уламках імперії, перебудови, незалежності, революції, майданів, війни внутрішньої і зовнішньої.

Це – роман-епопея, роман-епоха, роман-фреска із мереживом сотні доль, об’єднаних однією сюжетною лінією – виживання в умовах нескінченного полювання на українців.

De Profundis : роман / Л. Базь. – Київ, 2018. – 272 с.

Авторка фентезійних романів та оповідань, перекладачка, літературознавиця. Володарка ІІІ премії конкурсу «Смолоскип» за роман «De Profundis».

Сюжет у творі не «провисає» і розгортається динамічно, через що читач не знудиться. Ще однією сильною стороною роману є те, що дія відбувається у віртуальному світі, стилізованому під світ комп’ютерних ігор. Цей прийом поширених у закордонній фантастиці, а в українській – зустрічається переважно у фантастиці для дітей. Тим ціннішим є досвід його застосуванням у романі Любові Базь.

Нерозгаданий постскриптум : романи / Т. В. Пишнюк. – Чернівці, 2019. – 488 с.

Авторка цієї книжки в минулому студентка Київського інституту культури та мистецтв фаху режисури. Наразі Тетяна Пишнюк відома сучасна письменниця, яка зачаровує своєю прозою. У даній книзі вміщено два її романи, в яких йдеться про драматичні історії життя двох жінок, яких доля занесла в далекі краї. Мисткиня заглиблюється в таємниці жіночих душ своїх героїнь, подаючи їхні уявлення про шлях до щастя…

Книги жовтня

Тричі продана: роман / П. І. Наніїв. – Харків, 2018. – 336 с.

Вона була тричі продана. Рідною матір’ю-грекинею. Польським послом. До безтями закоханим чоловіком. Неймовірно красива, надзвичайно зваблива винуватиця найпишніших європейських балів і неоднозначних політичних рішень. Вона була в обіймах королів і вельмож, але жодного разу так і не покохала по-справжньому. Звичайна невільниця, що стала однією з найупливовіших жінок Польщі. Продана, зраджена, але не зламана. Софія Потоцька – жінка-легенда, що здолала шлях від невільничого ринку до графських замків і королівських покоїв…

Храм на сльозі:п’єси ; Силует митця в баченні сучасників / В. О. Шулаков. – Київ : ПУЛЬСАРИ, 2019. – 480 с. – (Бібліотека Шевченківського комітету.

Відомий режисер, педагог, музикант у цій книжці представлений як драматург і художник. Друкується його ще непоставлена комедія «Ханум і Кабато», класичні п’єси у новому тлумаченні, самобутні графічні малюнки, а також спогади друзів і соратників.

Творчій манері режисера була властива свіжість тлумачень, оригінальна поетика, яскрава сценічна мова. Шулаков відновив і ствердив на кону сценічний жанр меніпеї, збагативши новітній театр України абсолютними бестселерами.

Матусин оберіг [Текст]: роман / С. Талан. – Харків, 2019. – 288 с.

Олеся рано стала сиротою. Листи – ось і все, що лишилося їй від мами. Дівчинка живе лише цими листами. Тільки вони і подруга Карина допомагають Олесі пережити труднощі: пияцтво батька, жорстокість мачухи, ненависть зведеного брата. Одного разу Олеся приїздить із Кариною до Сєвєродонецька і там зустрічає Ігоря. Два серця єднаються в танці кохання. Але настає буремний 2014 рік, Ігор йде добровольцем в АТО…Чи зустрінуться закохані знову? На них чикає випробування часом та відстанню. Та справжнє кохання здатне подолати все…

Сім акордів: п’єси / Т. П. Іващенко. – Київ : Дніпро, 2019. – 288 с.

Головна тема п’єс, представлених у першій книзі драматурга боротьба добра і зла, величного і нікчемного, майбутнього і минулого. Її герої різнопланові – одні шукають істину у любові, самовідданій праці на благо інших, інші – у бездумних розвагах і наркотиках. Сюжети драматичних творів вкотре підтверджують незмінний закон життя: кожен пожинає те, що посіяв…

Книги вересня

Кулакова П. Дівчина, яку ми вбили : роман / Поліна Кулакова; передм.Т. Гальянової. – Вінниця.: Дім Химер, 2019. – 160 с.

1999 piк, Івано-Франківськ. Їx було п’ятеро хлопців-підлітків — безтурботних, зухвалих, сповнених надій на нове життя. I була вона — красуня Ліда у блакитній літній сукенці, котру жоден з них уже ніколи не забуде. Тому що провина не згорить у вогнищі, як блакитний нейлон…

За сімнадцять років після Ліди вони знову зберуться разом, аби поновити шкільну дружбу й пробачити давні кривди. Знову розкладугь багаття. I та мертва дівчина, можливо, теж нічого не забуде. Адже тепер їхня черга стрибати крізь вогонь.

Поліна Кулакова – молода прикарпатська письменниця, яка працює в жанрі детективного трилера. Її дебютний роман «Я пам’ятатиму твоє обличчя» вийшов друком 2014 року. Наступна книга «Корсо», номінована на премію «ЛітАкцент – 2017», також здобула палку прихильність читачів. «Дівчина, яку ми вбили» – третій, ще більш приголомшливий роман Поліни Кулакової.

Гуменюк Н. Танець білої тополі: роман / Надія Гуменюк. — Харків , 2019. — 304 с.

Вероніка Величко – вихованка дитячого будинку – побачила на старій післявоєнній фотографії…саму себе. Як опинилося це фото у дивній кімнаті без вікон, де порядкує старий чоловік, та які несподівані знахідки чекають на Ніку попереду?

Дівчину з міста, яка пам’ятає справжню любов i ласку лише від єдиної людини – няні з дитячого будинку, зраджену, обкрадену та зневірену, доля приведе до білої тополi на гopi біля села, яке вона так довго розшукувала. Наче у снах дитинства навіялось дівчині це дерево… Старий сільський костоправ Левко, якого в дитинстві від каліцтва врятував мандрівний лікар, і його єдина на все життя кохана Вишенька – панна з багатого маєтку… Хто вони одне одному, ці люди з різних епох? І чи перетнулися їх шляхи, якби не та біла тополя на горі, посаджена двома закоханими багато років тому?

Дацюк Г. I. Янголи Небесної Чоти / Г. I. Дацюк. – Чернівці : Букрек, 2019. – 320 с

Розмови у прямому ефipi людей, яких ми називаємо моральними авторитетами суспільства та ще недавно були гостями передач на Радіо Культура, але це миттєвості, до яких згодом не повертаються. Оприлюднені ж у книжці інтерв’ю дають можливість ще й ще раз звертатися до слова письменника Анатолія Дімарова, художника Миколи Стороженка, філософа Євгена Сверстюка, співака Степана Фіцича. Ixнi голоси звучать уже в небесах. Але видрукуване радіослово дає нам змогу почути цих людей на землі i подякувати за незабутнi зустрічі, що випромінювали любов. Частина книжки присвячена митцям, які стали героями i героїнями Революції гiдності й сьогодні стоять на кордоні української культури.

Гуморески Бориса Геруса

Автор збірок Герус Борис Володимирович за покликанням гуморист. У 2012 році у світ вийшла його перша збірка гуморесок «Сміх від душі». Збірка «Я син твій, моя Україно» (патріотичні мотиви про Україну, її долю, про героїчних синів і дочок) побачила світ у 2017 році. Автор є неодноразовим лауреатом, дипломантом Всеукраїнських фестивалів гумору та сатири.

«Торба сміху», це друга гумористична збірка Бориса Геруса.

У творах відображені елементи з побуту повсякденного життя простих людей, цікавих життєвих історій, які стосуються різних вікових груп. 3біркa буде до душі будь-якій людині незалежно від віку, статі та роду занять.

«Сміх на втіху» – третя збірка гумористичних творів Бориса Геруса продовжує заряджати читача позитивними емоціями, гарним настроєм, щирою посмішкою.

Цi твори позбавлять вас від негативних впливів, знімуть напругу, налаштують вас на позитивну енергетику, дадуть наснагу творити добро й допоможуть відчути себе романтиком.

«Cмix – це безцінний провірений часом cnociб профілактики i лікування любого хворобливого стану. Це природній антидот любої недуги. Своєю вібрацією смix вбиває вci хвороботворні мікроорганізми, зцілює організм, заряджає його життєздатною силою.

Насолоджуйтесь cміxoм та смійтеся на здоров’я.»

Автор Борис Герус.

Книги липня

Листи з того світу : роман : 16+ / С. Бут. – Харків, 2018. – 304 с.

Личаківський цвинтар. Скорботний кам’яний янгол склав долоні в молитві… Мабуть, він змусив Андрія заглянути в цей старий склеп. А ще привернули увагу дати життя та смерті. Двоє немовлят… Що з ними трапилося? На порозі гробівця Андрій знаходить дивну бляшану коробку, а в ній – пожовклий від часу лист. Ця можливість зазирнути в минуле – наче вісточка зі світу померлих… Із листа Андрій дізнається про злочин, який було скоєно півстоліття тому, і вирішує довідатися правду. Він має розгадати цю загадку! Але куди заведе його лабіринт таємниць, страхів і потрясінь?..

Месопотамія : збірка / С. Жадан. – Харків, 2017. – 288 с.

Сергій Жадан – український поет, прозаїк, есеїст, перекладач, громадський діяч. Його літературні твори здобули численні національні та міжнародні нагороди і були перекладені багатьма мовами.

Що таке Месопотамія – це кожен розуміє по-своєму. Наприклад, вона може бути осілим між двома замуленими річками пагорбом Харкова. Або будь-яким іншим межиріччям. Із притаманним йому межимов’ям, межикультур’ям, межидержав’ям та рештою трагікомічних випробувань, що підстерігають нас між народженням і смертю. Одне слово, не схоже, щоб за останні 5-6 тисяч років щось на цьому світі суттєво змінилося. Нам залишається повторювати ті самі месопотамські подвиги й гріхи. Жадану залишається складати про них вірші і прозу. Бо хто ще між Доном і Сяном уміє так щемно писати про те, що стається з усіма скрізь і завжди?

Місячне насіння : зб. оповідань / Д. Корній. – Київ, 2017. – 296 с. – (Серія “Мала проза великої України”).

Це перша окрема збірка оповідань сучасної української письменниці, котра є автором десяти романів та двох книжок для дітей. Попри те, що Дару Корній читачі вже давно і небезпідставно вважають метром українського сучасного фентезі, її оповідання теж мають багато прихильників. Адже вони про нас із вами, про життя, про любов і зраду, мудрість і марнославство, про високе і нице, тобто – про важливе у будь-які часи… А ще вони про Майдан, про мир та війну, про кохання, яке інколи є довшим за життя…

Судьбы и фурии : роман / Л. Грофф ; пер. с англ. М. Чайковской. – Харьков, 2018. – 416 с.

Це найбільш відомий сучасний роман про стосунки між чоловіками та жінками і про те, що об’єднує їх у шлюбі. Життя драматурга Ланселота – з юнацькими трагедіями, коханням з першого погляду, богемною круговертю, стрімким злетом на крилах успіху й вірною дружиною Матильдою, яка прожила життя в тіні блискучого чоловіка, – виявляється лише виставою, у якій самозакоханий геній – іграшка в руках жінки-ляльковода. Але Матильда, яка має багато похмурих таємниць, невідомих її чоловікові, любить цю іграшку й живе заради неї.

Хто ж править світом? Долі, що прядуть нитку призначення? Мстиві Фурії? Успішні чоловіки? Або непримітні домогосподарки?..

Книги червня

Щось таке як любов / З. Казанжи ; пер. з рос. О. Думанської. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. – 255 с.

Жінки з нової книжки Зої Казанжи мешкають поряд з нами. Вони закохуються і розчаровуються, наражаються на сучасні проблеми й утікають від минулих, цілуються при місячному сяйві й плачуть у подушку, слухаються своїх мам і повстають проти їхнього деспотизму.

При жінках – чоловіки. Теж різні: рішучі й боязкі, хитрі й простодушні, занедбані обставинами й успішні, егоїсти й щиросердні. Авторка обирає життєві сюжети у яких кожен персонаж зазнає неухильних ран, проте знаходить як їх лікувати – любов’ю.

Безбарвний Цкуру Тадзакі та роки його прощі: роман / Х. Муракамі ; пер. з яп. О. Забуранної. – Харків, 2017. – 304 с.

Харукі Муракамі – найвідоміший сучасний японський письменник. Його твори видано мільйонними накладами у 50 країнах світу. Сьогодні, відзначений великою кількістю літературних нагород, письменник входить до сотні найвпливовіших людей світу за версією журналу «Time».

Роман «Безбарвний Цкуру Тадзакі та роки його прощі» критики вважають одним з найкращих у його творчості, цей роман-«виховання» лише за перший місяць продажів у Японії розійшовся накладом у мільйон примірників і одразу став світовим бестселером.

Мерщій тікай і довго не вертайся : роман / Ф. Варгас ; пер. з фр. К. Грицайчук. – Харків, 2017. – 336 с.

Фред Варгас – королева сучасного французького детективу! Твори авторки вирізняють три складові: нетипові обставини, цікаві персонажі та неочікувана розв’язка. Саме таким є гостросюжетний детектив «Мерщій тікай і довго не вертайся».

У Парижі на дверях квартир з’являються дивні малюнки – перевернуті четвірки. Можливо це витівки підлітків, але тутешня мешканка Маріз вбачає в цих знаках приховану загрозу. Комісар Адамберг поділяє її занепокоєння. Особливо після того, як в одній з позначених квартир знаходять мертвого чоловіка. Жертву задушили, але вбивця чомусь вимазав тіло вугіллям. Навіщо це йому? І хто наступна жертва? Відповіді на ці запитання шукає комісар Адамберг…

Книги травня

І прибуде суддя : роман / Володимир Лис. – Харків, 2018.– 240 с.

Знайомство з містечком Стара Вишня для молодого випускника юрфаку Георгія виявилося моторошним. На його руках померла провідниця потяга Людмила. Незабаром знаходять задушеною дівчину Нілу. Георгій відчуває: в Старій Вишні коїться щось дивне й жахливе. Останньою краплиною стає раптове самогубство судді, після чого містечко поринає в темну круговерть…

Але виявляється, що саме Георгій має стати наступником загиблого. Він одержимий жагою справедливості, бажанням нещадно карати винних та нарешті розплутати всі темні історії.

Спустошення : роман / Л. Дереш. – Львів , 2017. – 376 с.

Спекотний серпневий день. Троє чоловіків опиняються на одній лінії подій. Кожен здійснює відчайдушну спробу змінити власний сценарій, сценарій людей навколо, сценарій історії. Відомий журналіст Федір Могила влаштовується помічником серйозного інвестора, який бажає вкрай швидко сформувати ринок психотехнологій. Вони вступають в альянс із колишнім працівником закритих лабораторій, професором Гуровим, щоб здійснити інноваційний прорив. Однак кожен із учасників цього союзу, як виявляється, має приховані мотиви…

Новий роман Любка Дереша «Спустошення» – про межу, з-за якої не повертаються.

Гніздо горлиці : роман / Л. Олендій. – Харків, 2017. – 240 с.

Подейкують, горлиці будують свої гнізда лише там, де живуть щасливі люди… Дарина пишалася своєю родиною, красунею донькою, яка навчалася в університеті. У минулому залишились два роки заробітчанських поневірянь в Італії заради майбутнього сім’ї…

Скільки пригод вестимуть героїню роману до мудрості, якої годі й шукати за горами та морями? Мудрості, яка звила гніздо під дахівкою її старої буковинської садиби.

Коли приходить темрява : роман / К. Циганчук. – Харків, 2018. – 256 с.

Усе більш жорстокими і цинічними стають вбивства, які скоює загадковий рівненський маніяк… Назар, перший, хто опинився на місті злочину, тепер постійно відчуває на собі чийсь холодний погляд. Так, наче дивиться темрява… Хтось стежить за квартирою його коханої та її молодшої сестри, а слідчий безсилий щось вдіяти. Це змушує Назара з дівчиною стати до справи. Єдине, що відомо: вбивця звужує коло, наближаючись до хлопця. Він той, хто зовсім поруч… Інтуїція ще ніколи не підводила Назара. Маленьке зусилля – і він зазирне в очі вбивці…

Книги квітня

Європейський бестселер ХХІ століття

Мадзантіні Маргарет

Не йди : роман / М. Мадзантіні ; пер. з італ. В. Степанова. – Харків, 2018. – 304 с.

Тімотео був бездоганним чоловіком, турботливим батьком і хірургом з чудовою репутацією. Він мав усе, про що можна мріяти: щасливу сім’ю, гарну доньку, віллу на березі моря. Проте одна ніч, яку Тео провів у барі, назавжди змінює його життя. Він закохується в емігрантку, з якою не має нічого спільного, крім хмелю в голові.

Кохання, зрада, пристрасть – три гострі кути цього роману. Та коли доля забирає в Тімотео кохану жінку, він розуміє, що втратив дещо більше…

Стокетт Кетрін

Прислуга = The Help : роман / К. Стокетт ; пер. з англ. Н. Хаєцької. – Харків : 2018. – 496 с.

Авторка цього роману народилася та виросла в штаті Міссісіпі. Після закінчення університету переїхала до Нью-Йорка. «Прислуга» – її перший твір, який опубліковано у 40 країнах, що приніс їй світову славу.

Служниця Ейбілін втратила свого єдиного сина, але виростила сімнадцять білих дітей. Служниця Мінні через свій нестримний характер не може довго втриматись у жодному домі та повсякчас шукає нових господарів. Скітер зовсім недавно закінчила університет, мріє про письменницьку кар’єру і хоче розказати світові про страшну расову несправедливість, що панує на Півдні Америки. Ці жінки – дуже різні і за віком, і за характером. Їх об’єднує непереборне бажання змін. Попри свій статус вони прагнуть справедливості та кращого життя. Доля, здається, сама пише їхню книгу…

Любителям фантастики

Сапковський Анджей

Відьмак. Останнє бажання = Wiedzmin. Ostatnie Zyczenie : роман / А. Сапковський ; пер. з пол. С. Легези. – Харків, 2018. – 288 с.

Магія Анджея Сапковського – у його вмінні з ліризмом і сарказмом створити уявний світ, кожен з мешканців якого, кожне місце і кожна подія настільки нагадують нам світ реальний, сучасний, що відірватися від книжки неможливо.

Біловолосий відьмак Геральд із Рівії, один з небагатьох представників колись численного цеху захисників людської раси від породжень не людського зла, який має і власний кодекс, у якому вбивство – це лише крайня міра, а життя розумне, чим би воно не було. Саме цим він наживає собі нових ворогів, але й знаходить друзів, які колись змінять його долю…

Кунц Дин

Эшли Бэлл = Ashley Bell : роман / Д. Кунц ; пер. с англ. О. Буйвола. – Харьков ; Белгород, 2018. – 480 с.

Американський письменник із світовим ім’ям Дін Кунц – неперевершений майстер психологічного трилера.

Дізнавшись, що їй відведено всього рік життя, двадцятидвохрічна письменниця-початківець Бібі Блер відповіла: «Побачимо!» І одного прегарного ранку прокинулася здоровою, шокувавши кращих лікарів… А довідавшись ціну свого дивовижного зцілення, не вагаючись, погодилася протистояти долі. Щоб перемогти, вона повинна встигнути врятувати якусь Ешлі Белл. Але хто вона така й яка невідома смертельна небезпека їй загрожує?

Книги березня

Дарина Гнатко (Юлія Іргізова) – сучасна українська письменниця, дипломант літературного конкурсу «Коронація слова» – народилася та зросла у мальовничому місті Кременчуці, що в Полтавській області.

Виховували дівчинку мама і бабуся, яка і повідала Дарині історію її роду, об’єктивно виклавши події минулих років: про безчинства і вбивства, які вершили комуністи. Саме реальні події надихнули дівчину до створення літературних творів. Всі ці перекази пізніше вона вплела в сюжети своїх книг.

Письменниця дуже полюбляє історію та історичні романи. А історія українського народу – то така багата нива – такі події відбувалися на українській землі, що хочеться писати й писати про напрочуд сильний та волелюбний народ.

Гнатко Дарина. Проклята краса : роман / Д. Гнатко. – Харків : 2016. – 240 с.

Полтавщина. 30-ті роки ХХ століття.

Природа наділила просту сільську дівчину Ганнусю неабиякою красою. Товста чорна коса, світло-блакитні очі в темних віях, дзвінкий сміх… Парубки втрачають голову та ладні на все, щоб оволодіти нею. Однак серед залицяльників юної красуні є й одружені чоловіки… Ганнуся стає винуватицею руйнування чужої родини, а згодом і власної… Чи був у неї вибір?

Дуже не проста історія життя сільської красуні на тлі найдраматичніших подій української минувшину: голодомор, сталінські репресії.

Гнатко, Дарина. Катерина : роман / Д. Гнатко. – Харків, 2016. – 256 с.

Бідна кріпачка Катерина змалечку не знала любові, бо ще в три рочки залишилася без мами. Відтоді в хаті панувала зла мачуха Килина, яка зненавиділа дівчинку з першого погляду. Вона хоче видати пасербицю заміж за огидного сотника Яковенка, який обіцяє щедру винагороду за дівчину.

Катерина в розпачі… Звідки чекати порятунку? Однак життя дівчини назавжди змінює зустріч із графом Гнатовським! Вона вперше в житті закохується, і пан відповідає взаємністю.
Простолюдинка стає дружиною графа! Та чи зможуть бути щасливими колишня наймичка та нащадок знатного роду?

Гнатко, Дарина. Душа окаянна : роман / Д. Гнатко. – Харків, 2017. – 288 с.

Початок ХVІІІ століття. Українські землі стогнуть під владою російського імператора Петра Першого…

Лютий і жадібний піп Сава Красногляд змусить свою непокірну доньку Марту позбутися ненародженої дитини від молодого наймита та віддасть за дружину старому батуринському полковнику. Марта поклялась зраджувати нелюба з кожним зустрічним та вмить забула про все, побачивши Андрія, полковникового сина. Та старий Мирон не забажає дати дружині волю заради сина. Разом із військом гетьмана Мазепи вони йтимуть від перемог до нищівної поразки у Полтавській битві. І єдине, що пам’ятатиме Марта,– вона мусить урятувати свого Андрія…

Гнатко Дарина. Мазуревичі. Історія одного роду [Текст] : роман / Д. Гнатко. – Харків, 2018. – 336 с.

Книга «Мазуревичі. Історія одного роду» – грандіозна родинна сага. На прикладі п’яти поколінь одного роду письменниця показала, як страждають діти та онуки через помилки та необачність своїх пращурів.

Рід Мазуревичів споконвіку був знаний своєю жорстокістю. Усупереч волі батьків юна Марфа вийшла заміж за Уласа Мазуревича, та щастя з ним не пізнала. Усі надії покладала на сина Тихона, але він удався у своїх жорстоких предків, перетворивши на пекло життя не тільки числених коханок, а і своєї дружини, багатої спадкоємиці Софії Льохвицької. Їхня спільна донька Ярина ненавидить батька-тирана. Вона покохала Степана, батько якого загинув від рук Тихона. Тепер Ярина понад усе хоче розірвати коло страждань та спокутувати гріхи роду Мазуревичів. Але ціна може виявитися зависокою для неї…

Книги лютого

Стівен Кінг – один із найпопулярніших сучасних письменників, автор понад 50 книжок, кожна з яких стала світовим бестселером. У короля жахів, як справедливо називають Кінга, величезна кількість палких шанувальників, він нагороджений званням Великого Магістра, премією World Fantasy Award, медаллю «За визначний внесок в американську літературу»…

Річард Чізмар – дворазовий лауреат премії World Fantasy Award, чотириразовий володар премії Міжнародної гільдії жахів.

Кінг Стівен. Пульт Гвенді : роман / С. Кінг, Р. Чізмар ; пер. з англ. Б. Превіра. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 160 с.

Юна Гвенді потерпає від зайвої ваги. Щодня вздовж урвища вона видирається на гору Сходами самогубців, щоб схуднути та відсапуючись, бачить внизу дітлахів на ігровому майданчику. Та одного разу звичну картину порушить незнайомець у чорному капелюсі. Він подарує дівчинці загадковий пристрій, який після натискання кнопки видає шоколадне звірятко, що вгамовує голод, і срібні монетки, за які колекціонери ладні віддати цілі статки. Та є інші кнопки цього пульта, які Гвенді не наважується використати. А раптом?…

Бестселер, який не втрачає своєї популярності.

Кінг Стівен. Зелена миля : роман / С. Кінг ; пер. з англ. О. Любенко. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 432 с.

Пол Еджкомб – колишній наглядач федеральної в’язниці, а нині – мешканець будинку для літніх людей. Більш ніж півстоліття тому, він скоїв те, чого досі не може собі вибачити. І тягар минулого знову й знову повертає його до 1932 року. Тоді до блоку Е, в якому утримували засуджених до смертної кари злочинців, прибули «новенькі». Серед тих, на кого чекала сумнозвісна Зелена миля – останній шлях, що проходить засуджений до місця страти, – був Джон Коффі. Його визнали винним у зґвалтуванні та вбивстві двох сестер-близнючок. Поволі Пол усвідомив, що цей незграбний велетень, який скидався на сумирну дитину, не може бути монстром-убивцею. Але як врятувати того, хто вже ступив на Зелену милю?…

Френсіс Скотт Фіцджеральд – американський письменник і сценарист, автор багатьох романів та оповідань про покоління «епохи джазу», один із найгеніальніших митців ХХ століття, яскравий представник так званого «втраченого покоління» поруч з Ремарком та Гемінгвеєм.

Фіцджеральд Френсіс Скотт. Я віддав би життя за тебе : збірка / Ф. С. Фіцджеральд ; ред. Енн Маргарет Данієл ; пер. з англ. О. Короля. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 448 с.

«Я віддав би життя за тебе» збірка оповідань, які автор написав протягом 1930-х років і раніше. Вони побачили світ тільки через 80 років після написання. На той час, коли письменник створив оповідання, журнали й видавництва відмовлялися друкувати їх. Причиною були занадто провокаційні, суперечливі та відверті теми. Фіцджеральду пропонували переробити сюжети, аби твори могли продаватися. Та він вирішив, що в такому разі нехай краще вони залишаються неопублікованими, ніж зрадить себе і свій талант.

Оповідання збірки, написані в характерній авторській манері, є тими штрихами, які зображують повну картину сміливої та безкомпромісної історії творчості Френсіса Скотта Фіцджеральда.

Ондатже Майкл. Англійський пацієнт : роман / М. Ондатже ; пер. з англ. Є. Даскал. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 304 с.

Це найвідоміший роман канадського письменника Майкла Ондатже – є одночасно і щемливою історією трагічного кохання на тлі Другої світової війни, і книхкою, яка приголомшує глибиною філософських роздумів. Нагороджений Букерівською премією, а також найвищою літературною відзнакою Канади – Премією генерал-губернатора – роман був з успіхом екранізований та отримав дев’ять «Оскарів» із дванадцяти номінацій від Американської кіно академії.

У напівзруйнованій віллі неподалік Флоренції доля зведе чотирьох: колишнього крадія, а тепер героя війни Караваджо, сапера Кіпа, канадську сестру милосердя Хану та її безіменного, обгорілого до кісток останнього підопічного – англійського пацієнта.

Після усіх побачених жахіть і смертей, після душевних мук і тортур, пережитих за цю війну, вони не втратили здатності кохати. Можливо, саме кохання і пам’ять про нього дають їм сили жити далі…

Книги січня

Українська драматургія

Гончаров, Олег Васильович. Сім кроків до театру : зб. п’єс / О. В. Гончаров. – Київ : Фенікс, 2018. – 333 с.

«Сім кроків до театру» перша збірка п’єс Олега Гончарова такого формату, котра відкриває серію книг цього автора. Збірка презентує цілий спектр жанрів, з якими працює автор, що засвідчує його намагання якомога ширше розкрити можливості сучасної української драматургії. Більшість п’єс збірки у свій час було поставлено не тільки в Україні, але й за кордоном.

– «Сім кроків до Голгофи-2»
– «Зоряна»
– «Точка кипіння крові»
– «Vita varia est» («Життя мінливе»)
– «Вниз по голці»
– «Фаворит його Нікчемності»
– «Про що говорять коти»

Це сміливий інтелектуальний виклик театрам, режисерам, акторам, глядачам, читачам, дослідникам.

Калашников, Вадим Федорович. Повнота любові. П’єси. Матеріали. Документи / В. Ф. Калашников ; худож. оформ. І. В. Житньої. – Київ : Стелла Гранд, 2018. – 210 с., [6] арк. іл. : іл., дод.

Збірку Вадима Калашникова складають п’єси, в основу яких лягла лірика Лесі Українки, Павла Загребельного, Павла Тичини та Бориса Олійника. Їх виконували на сцені артисти Київського театру поезії та театру-студії «Маска». У додатках подано статті й рецензії на вистави, а також деякі документи й матеріали, що характеризують творче життя тодішньої України.

Книга буде корисна молодим режисерам, керівникам театрів поезії, студентам творчих спеціальностей, театрознавцям та історикам театру.

Винниченко, Володимир Кирилович. Чорна Пантера і Білий Медвідь: драми / В. К. Винниченко. – Київ : Знання, 2018. – 256 с.

До пропонованої збірки увійшли відомі драматичні твори Володимира Винниченка (1880—1951) “Чорна Пантера і Білий Медвідь”, “Брехня”, “Гріх”, “Між двох сил”, що знаменують нову еру в історії української літератури в суголоссі з новітніми ідеями сучасної європейської культури. Перед читачем постають майстерно вибудувані конфлікти, у яких головні персонажі випробовуються на моральну витривалість. Чи може людина бути “чесною із собою” в ситуаціях, коли, здається, від неї нічого не залежить? Як розв’язати суперечність між обов’язком і почуттям, між розумом і серцем, між свідомістю та інстинктом? Де межі моральної відповідальності людини, що “захворіла” на політику? Ці п’єси мали величезний успіх в Україні й за кордоном і залишаються актуальними й сьогодні.

Популярний цикл від Дари Корній «Зворотній бік»

Корній Дара. Зворотний бік світів : роман / Д. Корній. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 320 с.

Світло не може існувати без темряви, а інколи вони навіть закохуються одне в одного; Птаха — світла безсмертна, Стриб — темний. А от Мальва ще не визначилася, ба більше — дівчина донедавна й гадки не мала про своє покликання і про те, чия кров тече в її жилах. До сімнадцяти років Птаха берегла Мальву як зіницю ока, та вже час її квіточці розпускати пелюстки — чорні чи білі, новонароджена безсмертна обиратиме сама!

Корній Дара. Зворотній бік темряви : роман / Д. Корній ; худож. О. Семякін. – 2-ге вид., стер. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 320 с.

Юна Мальва, тільки-но здобувши статус безсмертної, змушена йти у світ темних, і невідомо, чи витримає вона гідно це випробування. Знання безсмертної зростають з кожним днем, і темний бік приваблює своєю силою й обіцянками цілковитої влади, адже Мальвин батько Стрибог — наймогутніший темний. Але на світлому боці в неї залишилися близькі люди й коханий… Від того, чи витримає Мальва випробування, залежить доля багатьох світів, однак не варто недооцінювати підступність темної сили…

Корній Дара. Зворотній бік сутіні : роман / Д. Корній ; передм. Т. Белімової. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 288 с.

Завжди обирає серце.
Здавна між темними та світлими немає миру. Стриб покинув рід батька, володаря Тьми, заради світлої жінки. Та вона пішла. А ось його доньку. Мальву, полюбила як рідну. Минули роки. Мальва повинна зробити вибір, на чиєму боці їй залишитися. Та світ змінюється…
Третя книжка казкового циклу Дари Корній дає відповіді на одні запитання та загадки й натомість висуває інші: роман не завершує пригод нещодавньої безсмертної Мальви, а це означає, що подорож незнаними світами триватиме й далі!

Кокотюха Андрій. Справа отамана Зеленого. Українські хроніки 1919 року : роман : від володаря Гран-прі конкурсу “Коронація слова” / А. Кокотюха. – 2-ге вид. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 304 с. : іл.

Андрій Кокотюха – відомий письменник, сценарист, журналіст. «Справа отамана зеленого» – 47-ма книга автора, в якій він знов звертається до героїчної історико-патріотичної тематики.
1919 року земля України стала полем битви між різними владами — «червоними», «білими», «зеленими»… Артем Шеремет — звичайний київський лікар, людина аж ніяк не войовнича. Але буремні події божевільного часу змушують його, так чи інакше, взяти в них участь — трагічні обставини приводять його до армії отамана Зеленого. Запекла боротьба, смертельна небезпека, зрада та надія, кохання і втрата — не омине ніщо…

Шкляр Василь. Самотній вовк (Елементал) : роман / В. Шкляр. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 224 с

«Самотній вовк» (під попередньою назвою «Елементал» удостоєний гран-прі «Коронації слова») — найдинамічніший роман Василя Шкляра, написаний на основі реальних подій. Українець, вояк Французького іноземного легіону, отримує надважливе завдання — вивезти з окупованої Чечні дочку генерала, на яку полюють російські спецслужби. Легіонер охоче вирушає в «гарячку точку» не лише завдяки фантастичній винагороді — до Чечні втекла його дівчина разом з тамтешнім командиром кримінального угруповання. Воїн-одинак розпочинає вкрай небезпечний двобій з московськими людоловами… Але чим насправді було це завдання і яка роль належала дочці генерала? Відповідь на це запитання приголомшить найпроникливішого читача.

Шкляр Василь. Троща : роман / Василь Шкляр. — Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2018. — 416 с.

Для нього, відчайдушного вояка УПА, війна вже минула, проте боротьба триває у невгамовному серці. «Свої» і «чужі», дружба та розбрат, кохання і зрада, помилування й помста… Усе переплелося й відгукнулося болем, коли через багато років він натрапив на свіжу могилу давно загиблого побратима. Минуле накочується з новою силою, щоб він постав перед розгадкою таємниці, перш ніж розпочати нове життя. Доля всміхається йому очима коханої жінки, але не приносить душевного спокою. Він — воїн, і ця битва — на все життя…

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7

Контакти
Email: knukim.library@gmail.com
Тел.: (044) 529–61–38, (044) 529–98–34