Радимо прочитати

2015 | 2016 | 2017 | 2019 | 2020

2018

Книги вересня

Василів-Базюк Л. У вирі тоталітарних режимів : іст. повість / Любов Василів-Базюк. – Вид. 3-тє, перероб. і допов. – Чернівці : Букрек, 2018. – 304 с.

Книга написана під впливом реальних подій, пережитих українцями під час панування московського більшовизму, шовіністичного псевдохристиянського польського правління на правічних українських землях та в роки пролиття крові мільйонів людей, заподіяного німецько-гітлерівським режимом.
Герої книги долають усі лихоліття, спричинені цими режимами Усім своїм життям та вчинками вони дають приклад високої духовності, уміння протистояти найважчим випробуванням долі.

Гусарчук Т. Артемій Ведель. Постать митця у контексті епох : до 250-річчя від дня народж. композитора / Тетяна Гусарчук. – Ніжин : Вид. ПП Лисенко М. М., 2017. – 768 с.

Любов, доброта, людяність – цінності, які щоденно втілювали у своєму житті наші великі предки. Найкращі сини нашого народу дбали й про нас, відкриваючи нові обрії своїми думками, зрошуючи наші душі своєю творчістю, надихаючи своїм прикладом. Тож згадаймо сьогодні про них і поміркуймо разом, бо вони – завжди поряд з нами, хоча й далеко попереду.

Могографію присвячено творчості Артемія Веделя – видатного композитора, співака, диригента, скрипаля, педагога. Це унікальна постать в історії української музики, його хорова творчість увійшла до скарбниці національної духовності.

Вечерський В. Курс історії архітектури : метод. посіб. з дисципліни “Всесвітня історія архітектури” для студентів мистецтвознав. спеціалізації вищ. навч. закл. / Віктор Вечерський ; М-во культури і туризму України, Нац. акад. образотвор. мистецтва і архітектури. – Київ : Вид-во Ін-ту проблем сучас. мистецтва, 2006. – 300 с.

Книга є результатом науково-викладацької діяльності автора, котрий протягом 2001–2006 рр. викладав курс всесвітньої історії архітектури в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури. Видання підготовлено на основі авторської навчальної програми, має експериментальний характер і розраховане як на студентів, так і на викладачів, може бут використане при підготовці мистецтвознавців, архітекторів, урбаністів, культурологів, істориків, фахівців з охорони культурної спадщини.

Книги літа

Книга, на відміну від фільму, має властивість трансформуватися разом з нами, даючи нам привід для нових роздумів і несподіваних висновків. Приємно, коли герої улюблених книг постають перед нами на великому екрані: це чудова можливість заново пережити хвилюючі моменти сюжету. Екранізації бестселерів – кращий подарунок не тільки для шанувальників якісної літератури, а й для поціновувачів хороших фільмів. Не менш захоплюючим є особисте знайомство зі світовими бестселерами для порівняння екранізації і першоджерела, більш глибокого розуміння твору та розвитку своєї уяви.

Шановні читачі! Пропонуємо вам дізнатися справжню історію, яка надихнула режисерів і продюсерів!

Кініллі Т. Список Шиндлера : роман / Томас Кініллі ; пер. з англ. Г. Яновської. – 2-ге вид. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2017. – 432 с.

Книга розповідає історію Оскара Шиндлера, члена нацистської партії, який під час Другої світової війни врятував життя майже 1300 євреїв, визволивши їх з концентраційних таборів Польщі та Німеччини. Більше, ніж будь-хто за всю історію найстрашнішої в історії людства війни…

Роман «Список Шиндлера» став володарем Букерівської премії, а 1993-го екранізований Стівеном Спілбергом, здобувши сім «Оскарів» та посівши восьму позицію у списку 100 найкращих американських фільмів за версією Американського інституту кіномистецтва.

Гоукінз П. Дівчина у потягу = The girl on the train : роман / Пола Гоукінз ; пер. з англ. І. Паненко. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 320 с.

Рейчел щодня о 8:04 сідає на той самий потяг і кожен день долає той самий маршрут. День-у-день, через вікно потяга, вона спостерігає за подружньою парою з будинку № 15 та заздрить їхньому щастю. Ще зовсім недавно й вона жила неподалік, на тій самій вулиці, та була одружена з Томом, який покинув її заради своєї коханки – Анни. Одного дня, Рейчел бачить Меган – «щасливу» мешканку будинку № 15 – в обіймах іншого чоловіка. А невдовзі Меган зникає без сліду…

Прем’єра містичного фільму-трилеру, знятого Тейтом Тейлором за однойменним романом Поли Гоукінз, відбулася в 2016 р.

Лігейн Д. Містична річка = Mystic River : роман / Денніс Лігейн ; пер. з англ. В. Шовкуна. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 448 с. : іл.

Денніс Лігейн – автор карколомних детективів, що були відзачені літературними преміями Шеймуса, Ентоні, Баррі, Ніро Вульфа та найпрестижнішою – Едгара Аллана По. Екранізація роману – фільм Клінта Іствуда «Містична річка», який отримав дві премії «Оскар» з шести номінацій.

Троє вірних друзів. Троє одиннадцятирічних розбишак на бостонській вулиці. Зухвалий Джиммі, поміркований Шон і найменший – тишко Дейв, полюбляли випробувати свою відвагу. Та одного дня їхнім пустощам поклали край чоловіки на темній машині, які забрали Дейва з собою. Друзі намагатимуться забути цей день. Та він нагадає про себе. Коли двадцять п’ять років по ому буде жорстоко вбито доньку Джиммі, він і детектив Шон Зрозуміють: якби тоді вони захистили Дейва, усе могло б скластися інакше…

Книги травня

Жадан С. Anarchy in the UKR : роман ; Луганський щоденник : нарис / Сергій Жадан. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 242 с. : іл.

Одного разу герой роману взяв квиток до Сватова та вирушив у мандрівку степами й місцями бойової слави батька Махна, шукаючи відповіді на питання, що не давали спокою. Що є свобода? Чи буває її забагато? Десять років по тому подорож до Донбасу зразка 2014-го стала за основу “Луганського щоденника”. Тільки повітря цього разу вже було сповнене війною. Справжньою, а не згадками про неї… «Свободи не буває забагато. Просто замало буває нашого серця. І нашого розуму».

Роздобудько І. Я знаю, що ти знаєш, що я знаю : роман / Ірен Роздобудько. – Вид. 2-ге. – Київ : Нора-Друк, 2016. – 237 с. : іл. – («Читацький клуб»).

Їх багато по усіх світах – тих, хто шукає кращої долі в чужій країні. Вони усміхаються своїм новим господарям і з надією заглядають їм в очі в очікуванні на приязнь чужої землі. Вони пристосовуються. Вони звикають. Часом – прозріння і повернення. Часом – нова любов. А іноді й смерть.

У невеличкому німецькому містечку за своїми постояльцями – емігрантами з України – спостерігає хазяйка котеджу фрау Шульце. Вона знає про них набагато більше, ніж вони про себе. З них їй треба обрати лише одного – того, хто «розшифрує» для неї таємничого листа.

Лис В. Місяць, обмитий дощем : книга малої прози / Володимир Лис. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 352 с.

Володимир Лис — відомий український журналіст, знаменитий прозаїк і драматург. Його називають справжнім народним письменником і феноменом сучасності. Він є володарем численних престижних літературних премій, серед яких титул «Золотий письменник України», багаторазовий призер «Коронації слова», автор уже легендарного «Століття Якова» — «Найкращого роману десятиріччя», що ліг в основу однієї з найбільш успішних екранізацій останніх років.

Ця збірка різнобарвних, але водночас таких споріднених есеїв і новел про життя — немов букет зібраного восени листя. Серйозні, а інколи й іронічні роздуми про сенс щоденного буття й плин часу, про історичну долю України й таємниці людського серця… Як відпустити минуле та не боятися нових зустрічей? Де черпати наснагу на кожен день? Як розпізнати поворотні моменти і навчитися не шукати підтексту у випадковостях? Треба просто радіти життю і дихати на повні груди! Натхненні історії з добрим гумором, прості, але такі важливі для кожного цінності, звичні й рідні для нас слова…

Кідрук М. Не озирайся і мовчи : роман / Макс Кідрук. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 512 с.

Макс Кідрук — український письменник, мандрівник і популяризатор науки. Автор книжок «Твердиня», «Жорстоке небо», дилогії «Бот», а також роману «Зазирни у мої сни», який увійшов до короткого списку премії «Книга року ВВС 2016».

Уявіть, що на Землі існує місце, яке ніби застигло в часі. Місце, здатне сховати будь-кого, хто прагне втекти від реальності. Уявіть, що для того, аби туди потрапити, достатньо не озиратися й мовчати. Є лише одна проблема: в такому місці часом з’являються речі, страшніші за те, від чого ховаєшся.

Життя сім’ї Грозанів раптово змінюється. Вони переїжджають до нового будинку, і чотирнадцятирічний Марк змушений піти до нової школи. Хлопець начитаний, розумний, але дуже сором’язливий — ідеальний об’єкт для цькування. Щодень більше замикаючись в собі, він мріє про світ, де немає знущань і безпричинної жорстокості. Одного дня Марк знайомиться із Сонею, дівчиною з паралельного класу, яка розповідає йому про існування такого світу і про можливість туди потрапити… просто скориставшись ліфтом у їхньому будинку. Хлопець не розуміє, навіщо Соня вигадує нісенітниці, які легко спростувати, але зрештою вирушає за нею. Він не підозрює, що звичайна мандрівка на десятий поверх загрожує чимось набагато гіршим за руйнування уявлень про реальний світ.

Книги квітня

Корній Д. Зірка для тебе / Дара Корній ; поет. оздоблення Люби Долик. – 3-тє вид. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2016. – 304 с.

Вона – Зоряна, Зірка. Він – Сергій, Лічозір. Ці двоє дивні, і вони не могли не зустрітися, хай навіть ця зустріч принесла обом страждання. Історія їхнього кохання почалась як чудесне визволення зі світу самотності, страху та гріха. Ці двоє пізнали божественну радість і єднання душ. Але невдовзі настануть часи туги, і вони мають подолати їх любов’ю, якої ще не було: ось вона, беріть, володійте, ця зірка – для вас. І коли безтурботні дні зміняться тривожними й гіркими, чи буде достатньо лише кохання, щоб порятувати їх від, здавалось би, невідворотної біди?..

Роздобудько І. Одного разу… : неправильна книга : роман / Ірен Роздобудько ; передм. Л. Ворониної. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 224 с. : іл.

Одного разу ми народжуємося на світ. Починаємо шукати сенс життя. Робимо помилки. Розчаровуємося. Падаємо. Злітаємо. Віримо. Зневірюємося. Шукаємо вчителів – або самі стаємо вчителями. Любимо – або не знаходимо любові. Сперечаємось – або дозволяємо себе переконати. Робимо свій вибір – або пливемо за течією. Віримо, що добро перемагає зло, – або самі стаємо злом. Одного разу нам усім хочеться повірити в диво. Приміряти на себе бодай одну його пір’їнку. Можливо, ця книга – ота пір’їнка.

Ця книжка для тих, хто ні в чому не боїться бути відвертим, для кого будь-яка невдача стає відліком нового життя, для тих, хто вірить у диво і в те, що «низьких стартів» не буває. Вона для молодих – аби вони зрозуміли, що життя прекрасне і… коротке. І йшли по ньому без страху. І для старших, аби вони пригадали своє – таке довге! – життя. І зрозуміли, що воно – прекрасне.

Мориквас Н. Корнелія : роман-есей / Надія Мориквас. – Видавництво Старого Лева, 2015. – 208 с.

Найбільше місця в серці юної красуні Корнелії займає відомий поет-молодомузівець Петро Карманський… Це твір глибокого проникнення письменниці у буття галичан 30–50-х років минулого століття. Серед учасників романного дійства – конкретні і вигадані особи, які, творячи свої біографії і достовірні історії, стали жертвами і героями епохи. Роман-есей є своєрідним пророцтвом, застереженням до трагічних реалій нашого часу.

Талан С. Замкнене коло : роман / Світлана Талан. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2017. – 320 с.

Світлана Талан – кількаразова переможниця міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова», Золотий письменник України. Журнал «Фокус» назвав її ім’я у трійці найпопулярніших українських авторів сьогодення. Відверта, зворушлива розповідь про життя сучасної жінки не залишить байдужим нікого. Навіть у найтемніші часи, у вирі найстрашніших життєвих випробувань героїні Світлани Талан віднаходять надію…

Книги березня

Кіяновська М. 373 / Маріанна Кіяновська. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2014. – 272 с. : іл.

Перша книжка вибраного Маріанни Кіяновської, до якої ввійшли 373 вірші, написані за більш як 20 років, – і водночас цілісна, концептуальна поетична збірка, головним внутрішнім сюжетом якої є любов і подолання смерті. Бо 373, окрім того, що це унікальне просте число, – ще й температура кипіння води за Кельвіном. Вода, навіть ставши парою, не перестає бути водою. І це найважливіша метафора цієї книжки.

Кіяновська М. Листи з Литви / Листи зі Львова / Маріанна Кіяновська, Мар’яна Савка. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 144 с. : іл.

Дві подруги-поетеси упродовж листопада 2015 року надсилали одна одній вірші-листи. Мар’яна Савка писала зі Львова, а Маріанна Кіяновська – з Паланги, з Литви, де перебувала на літературній стипендії. Щодня по віршеві. Фейсбучне товариство стало свідком цього незвичного відкритого листування. На ці вірші-листи чекали, їх обговорювали і поширювали. І листування втілилося у книгу – діалогічну і дуже цілісну. У цих віршах так багато людяності, любові, життєвої зрілості, глибинних одкровень і радості спілкування. Цей нетривалий відтинок часу став свого роду вертикаллю – між минулим, сучасним і майбутнім, до якого можна прислухатися, передчути і відчитати поміж рядками.

Ван С. Лібрето для пустелі : поезія : присвячується пам’яті 1500 вірменських мучеників / Сона Ван ; з вірмен. пер. А. Месропян ; за ред. К. Міхаліциної. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016.– 176 с. : іл.

У книзі тонко переплелися родинні спогади та особистий біль цілого народу, які зазвучали журливим поетичним багатоголоссям. Масові вбивства вірмен уперше в історії були визнані злочином проти людяності, але не зникнуть з пам’яті поколінь, відгукуючись у сьогоденні.
Авторка книги удостоїлась однієї з найпрестижніших нагород Вірменії – медалі «Мовсес Хоренаці» за вагомий внесок у справу збереження вірменської національної пам’яті та ідентичності.

Листи, відправлені вітром / [упоряд. В. Даниленко]. – Львів : Піраміда, 2017. – 187 с. : іл. – (Сучасна азербайджанська поезія).

До збірки увійшли вірші сорока сучасних азербайджанських поетів, які демонструють органічне опєднання класичної східної образної системи, фольклорних традицій та експериментів.
Про що б не писали азербайджанські поети, провідною темою їхньої поетичної уваги є осмислення любові, страждань і пошуків людиною себе та свого місця під сонцем.

Книги лютого

Ткаченко Г. Спалені мрії : роман / Ганна Ткаченко. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 320 с.

Що минулося – те забулося… Війна увірвалася й у життя Мар’яниної родини: чоловік не повернувся з фронту… Самотня жінка мріяла, щоб хоч її діти побачили світле майбутнє. Та не судилося… Фашисти лютували особливо, коли їм чинили опір: зганяли людей мов худобу на бойню, убивали з кулеметів, спалювали живцем! У жахливому полум’ї зникали не лише села, але й надії на світле майбутнє! А партизани не поспішали на допомогу…

Кокотюха А. Чорний ліс : українські хроніки 1943 р. / Андрій Кокотюха. – 2-ге вид. –Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 304 с.

У Чорному лісі на Волині українці воюють відразу на три фронти: з німцями, росіянами та поляками. Головний герой – колишній міліціонер, зек, радянський диверсант – мусить розібратися в тому, хто друг, а хто ворог. У нього нині одна мета – зрозуміти, на чиєму боці правда, і відстоювати її зі зброєю в руках.

Кокотюха А. Багряний рейд : роман / Андрій Кокотюха. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 288 с.

Тільки-но зійшла з української землі німецька навала, як Совіти почали утиски й арешти. Серце Максима Коломійця обливалося кров’ю, коли він бачив, як паплюжать рідний край. Але й у відділі УПА, куди він пішов за покликом сумління, йому не довіряють. Бо він колишній повстанський командир. Він має серед бійців недруга, котрий тільки й чекає від нього помилки. Та саме групу Східняка відряджають у рейд на Лівобережжя, у глибокий тил радянських військ. Бойове завдання Східняка: закріпитися в тилу й організувати повстанський рух на Київщині. Скількох побратимів ховатиме Східняк і хто допоможе йому помститися?

Вовк Ю. Доки смерть не розлучить нас : роман / Юрко Вовк. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 192 с.

Володимир і Марія… Нащадки двох родів землеробів… Побут, століттями й поколіннями вивірений до дрібниць… Але вони змушені прийняти виклик історії – і стати будівничими незалежної України. Визвольна боротьба, підпілля, фашистський полон… Кохання і зради, перемоги і зневіра. Клятва любові до рідної землі – «доки смерть не розлучить нас» – ці самі слова Володимир промовить колись і до Марійки. І назавжди закритий шлях на батьківщину, де на них чекає смерть. Лише вистраждане кохання одне до одного все життя буде доводити: про майбутнє таки варто мріяти…

Книги січня

Львів. Смаколики. Різдво : збірка / уклад. і передм. Н. Нікалео. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 256 с. – Міст. авт.: Дара Корній, Алла Рогашко, Ніка Нікалео, Анна Хома, Вікторія Гранецька, Тетяна Белімова, Любов Долик, Наталя Лапіна, Світлана Горбань, Анастасія Нікуліна.

Ці історії об’єднує свято, як завжди Різдво об’єднувало і рідних, і незнайомих людей. Тих, хто у дитячих спогадах зберіг найдавніші традиції свого народу, сідав з великою родиною за стіл із дванадцятьма стравами, промовляв до Бога слова найщирішої молитви, і тих, кого життя перетворило на обивателів без роду і племені, але не змогло відібрати людяності… Усі мають право на різвяне диво. Воно давно чекає на вас на гомінких львівських площах, маленьких вуличках, у брамах австрійських кам’яниць чи затишних кав’ярнях. Старий годинникар зупинить для вас час, випадковий перехожий підкаже шлях, щоб почалась іще одна історія…

Львів. Вишні. Дощі : збірка : уклад. і передм. Н. Нікалео. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 192 с. – Міст. авт.: Дара Корній, Алла Рогашко, Ніка Нікалео, Анна Хома, Тетяна Белімова, Любов Долик, Наталя Лапіна, Світлана Горбань, Анастасія Нікуліна, Наталка Ліщинська.

Збірка про неймовірне кохання і красу весняного Львова. Коли природа пробуджується після зимового сну, люди переживають разом з нею: повороти долі, несподівані зустрічі, нові відчуття… Дощі розказують старій бруківці підслухані на небі думки та побачені на землі історії про жагучу пристрасть; вони захлинаються від обурення, оповідаючи про зраду й підлість. Знайте, що особливі львівькі вишні-морелі теж мають душу. Вони творять дива, поєднуючи людські долі!

Львів. Кава. Любов : збірка / уклад. і передм. Н. Нікалео. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 272 с. – Міст. авт.: Наталія Гурницька, Галина Вдовиченко, Дара Корній, Вікторія Гранецька, Леся Олендій, Ірина Хомин, Тетяна Белімова, Любов Долик, Ольга Деркачова, Ніка Нікалео.

Щемливі оповідання від найкращих українських авторів! Ця книга – про Львів. Про місто, яке хтось знає і любить, а хтось тільки відкриває для себе. Про вузькі вулички і затишні кав’ярні, про середньовічну бруківку і старовинні споруди… Про любов. Про життя. Про людей, які зустрічаються, розходяться, сподіваються, вірять, кохають, втрачають – і знову знаходять своє кохання…

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7

Контакти
Email: knukim.library@gmail.com
Тел.: (044) 529–61–38, (044) 529–98–34