Радимо прочитати

2015 | 2016 | 2018 | 2019 | 2020

2017

Книги грудня

Флегг Ф. Смажені зелені помідори в кафе “Зупинка” = Fried Green Tomatoes at the Whistle Stop Cafe : роман / Фенні Флегг ; пер. з англ. Д. Петрушенко. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 320 с.

У романі відомої американської письменниці дивовижно поєднуються долі різних людей. У спогадах, газетних статтях та окремих фактах перед читачем постає напрочуд реальна картина життя невеликого містечка у штаті Алабама. Любов і ненависть, расова нетерпимість і взаємоповага, честь і підлість, перемога й поразка, щастя й горе – усе це переплелося в цікавій невимушеній оповіді та ніби залучає читача стати учасником опсаних подій.

Кіз Д. Квіти для Елджернона = Flowers for Algernon : роман / Деніел Кіз ; пер. з англ. В. Шовкуна. – 2-ге вид. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 304 с.

Всесвітній бестселлер, який сколихнув серця мільйонів читачів! Неодноразово екранізований роман, який здобув найпрестижніші літературні премії! Історія, яка зворушує та змушує замислитися… Розумово відсталий Чарлі Гордон погоджується на ризикований науковий експеримент – понад усе він мріє стати розумним. Після надскладної операції на мозку його інтелект дійсно стає блискавичним. Але ніхто не міг передбачити, які наслідки спричинить цей досвід…

Камерон Б. Життя і мета собаки = A Dog’s Purpose : роман / Б. Камерон ; пер. Г. Яновської. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 240 с.

Це історія про пса, який живе вічно, народжуючись знову і знову, пам’ятаючи свої попередні життя, щоб зрозуміти, у чому його призначення. Змінюючи забарвлення шерсті та імена, пес шукатиме того, хто колись став його хлопчиком.


Тарнава А. Бажання поверненню не підлягають : роман : нагородж. спецвідзнакою Міжнар. літ. конкурсу “Коронація слова” / Анна Тарнава. – Київ : Нора-Друк, 2015. – 198 с. – (Читацький клуб).

Успішна кар’єра, подорожі, романтика – це бажання, які досяжні для будь-якої жінки, але часто ми забуваємо про них серед численних щоденних клопотів. Головна героїня Леся піддає сумніву традиційні стереотипи і раптом вирішує спробувати щось ризиковане і несподіване для себе – жити так, як їй хочеться. На своєму шляху вона мусить подолати власні сумніви і страхи, але будучи позитивною людиною з добрим серцем і почуттям гумору, врешті-решт розуміє, що цілком щаслива.

Книги листопада

Талан С. Оголений нерв : роман : від автора, який бачив події на Донбасі на власні очі / Світлана Талан. – 2-ге вид. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 544 с.

Мирне й спокійне життя, міцна родина, вірні друзі… Усе, що здавалося непохитним, перевернулося догори дном. Війна роздирає навпіл усі зв’язки, і рідні люди й вірні друзі стають ворогами… Кілька місяців 2014 року Сєвєродонецьк перебував під владою ополченців. Цей короткий проміжок часу став нездоланним для родини Насті Агафонової, чиї син і дочка опонилися по різні боки барикад… Так само розійдуться й шляхи друзів Геннадія, нерозлучних змалечку хлопців. Бо війна проходить і по родинах, і по душах…

Лис В. Країна гіркої ніжності : вражаюча сімейна сага на тлі української історії : роман / Володимир Лис. – 2-ге вид. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 368 с.

Три покоління однієї родини, три жіночі долі, три щемливі історії, з яких складається вже історія власної країни в жорстокому й несиментальному XX столітті. Даздраперма, дочка радянського чиновника, у 30-ті роки пройшла крізь пекло дитбудинку для дітей ворогів народу, а згодом опинилася у вирі повстанської боротьби на Волині… Її донька Віталія, витончена естетка та прихильниця поезії, понесе свій хрест – кохання до кримінального авторитета та боротьбу із власною пристрастю. І навіть молодша, онука Олеся, не уникне випробувань, коли разом із Майданом до її життя увірвуться кохання та зрада…

Талан С. Розколоте небо : роман : вибір видавця Міжнар. літ. конкурсу романів, кіносценаріїв, п’єс, пісен. лірики та творів для дітей “Коронація слова” / Світлана Талан ; передм. О. Хвостової. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 352 с.

Україна, 1930-ті роки. Варя виросла в заможній родині, у якій вміли та любили працювати, тому й господарство мали міцне. Але прийшли інші, лихі часи. Почалася колективізація, і все, що люди заробили своїм потом, потрібно було віддіти… Хіба ж хто знав, яка страшна біда чекає на ці щедрі землі? Втративши чоловіка, родичів, Варя залишилась сама з маленькими дітьми. Хто зможе їх врятувати?

Доляк Н. Загублений між війнами : роман : вибір видавця Міжнар. літ. конкурсу романів, кіносценаріїв, п’єс, пісен. лірики та творів для дітей “Коронація слова” / Наталка Доляк. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 496 с.

Існують такі особистості, яким життєвої сили бог відміряв на двох (якщо не чотирьох). Саме таким був український письменник і поет Юрій Будяк (Покос). Його дивна доля вражає. Юрій Покос пройшов крізь розрух революції, темряву трьох війн і морок табору, не втративши людської гідності. Мужній воїн, мандрівник, революціонер, сільський вчитель, журналіст, громадський діяч, політичний в’язень, до того ж талановитий літератор – це все про нього! У звичайний людський вік вмістилася надзвичайна доля, і життя дивовижної людини стало ніби дзеркалом несамовитого часу…

Книги жовтня

Гурницька Н. Мелодія кави в тональності сподівання : роман / Наталія Гурницька ; передм. Н. Шевченко. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 256 с.

Анна таки вирвала в долі надію на майбутнє без Адама. Не білий панський будинок, не поважний статус удови заможного шляхтича, не багатство чи впевненість у завтрашньому дні, а дитину від Адама, яку носить під серцем.Чи здужає вона вгамувати біль утрати й навчитися жити без Адама, чи зуміє завершити чоловікові справи та допомогти зрадженій кузині, чи відгукнеться її серце на знову почуту мелодію любові? А що, як у чужій, випадково розгаданій таємниці вона вловить ту саму тональність – сподівання дива?..

Хома А. Лемберг. Під знаменами сонця : драматичний пригодницький роман зі львівським смаком / Анна Хома ; передм. В. Гранецької. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 304 с.

Несподівано для самого себе запеклий львівський злодій Мар’ян Добрянський рятує від бандитів шляхтича Яна Губицького. Вдячний панич запрошує дивного збавителя до свого маєтку. Та чи знає він, що у душі його гостя зачаївся хижий звір, який понад усе жадає помсти? Але доля недарма з’єднала дві дороги, і ось уже жорстокий розбишика та розпещений аристократ мандрують поза законом, намагаючись зрозуміти правду один про одного – і про самих себе. Хто є хто у цій загадковій історії і які таємниці вкривають стіни старого міста?

Роздобудько І. Подвійна гра в чотири руки : роман / Ірен Роздобудько. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 224 с.

Марія Гурчик обожнює дві речі: детективи доктора Шерла та розслідування загадкових злочинів. Ось і цього разу норовлива генеральська дочка не може відмовитись від нової справи!

Корній Д. Крила кольору хмар : роман / Дара Корній, Тала Владмирова ; передм. Т. Белімової. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 320 с.

День і ніч, світло і темрява, життя і смерть… Зеленоока львів’янка Ада – з роду сірих янголів, які існують на межі  між добром і злом. Та настає час, коли потрібно зробити вибір. Вона може урівноважити темні і світлі сили або схилити ваги на чийсь бік… Усе залежить від того, який колір крил вона обере.

Книги вересня

Жадан С. Депеш мод. Ще одна розмова : повість / Сергій Жадан. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 240 с.

Троє друзів вирушають на пошуки четвертого, щоби терміново повідомити йому про загибель вітчима… Хтось може назвати цей роман гімном маргіналів або портретом жорстокого міжчасся дев’яностих. А хтось – літературою про підлітків – з усією їхньою зневірою, несприйняттям світу дорослих, прагненням свободи, відчаєм та беззахисністю, – які на задвірках індустріальних краєвидів шукають себе і власне місце у житті. Та чи знайдуть?

Шкляр В. Ностальгія : роман / Василь Шкляр. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2014. –256 с.

Коли життя дає тріщину і хитається світ – це привід зупинитися й відшукати точку опори в годину зневіри. Він залишає дружину, роботу, місто, змінює середовище, втікаючи від себе колишнього. Та чи можна звільнитися від свого минулого? І яка ціна цього звільнення? Він зустрічає жінку, яка здатна загоїти рану й зцілити його серце. Але чи змжуть вони бути разом?

Карпа І. З роси, з води і з калабані / Ірена Карпа. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 320 с.

Історії дитинства, які дітям читати заборонено! Мемуари зірки, за яку жоден літературний негр не взявся б писати автобіографію! Тож все сама: попри глянцеві обкладинки, попри спалахи софітів Ірена Карпа запрошує вас до свого раю з ковбасами замість райських кущів. Вона тішитиме вас безкомпромісністю дитячих спогадів (З роси…) і бентежитиме картинами підсвідомості, які не навідували навіть Сальвадора Далі (…з води), зваблюватиме приватними розмовами в богемному середовищі (…і з калабані).

Дашвар Л. На запах м’яса : роман / Люко Дашвар. – 2-ге вид. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 368 с.

Що змусило молоду дівчину з великого міста втекти до глухого села й оселитися в занедбаній хатині, а хазяйновитого та заможного майстра на всі штуки перетворило на алкоголіка, який працює за пляшку? Вони стануть одне для одного справжнім еліксиром, що подарує зцілення та забуття. Але чи зможуть вони притлумити той потяг до «м’яса», що йде з самого низу людської натури?

Книги травня

Власідзе Р. Провінційне пекло : п’єси, драматургічна трилогія / Рагулі Власідзе. – Вид. друге, допов. – Івано-Франківськ : Мантикора, 2014. – 608 с.

…Його драми «Провінційне пекло», «Райський пейзаж», «Мертва тиша» постають своєрідною харарактеристикою завершеної епохи, такої, що вже відбулася і лягла на сторінки людської історії. Герої Рагулі Власідзе єдині у своєму бажанні знайти вихід із абсурдних, почасти ними ж спровокованих ситуацій. У їх характерах віднаходимо риси, притаманні дійовим особам грузинського народного театру масок: берикаоба і модерного європейського театру абсурду; постатей масових карнавальних свят кеєноба і архетипи мольєрівських персонажів; трагічну естетику Вільяма Шекспіра і поетику ліричних героїв Галактіона Табідзе.

Грігол Катамадзе

Українські обличчя кіно й театру / упоряд. і ред. Л. Брюховецька. – Київ : Ред. журн. «Кіно-Театр» : Задруга, 2012. – 528 с.

До книги увійшли творчі портрети українських акторів, а також інтерв’ю з ними, що публікувалися в журналі «Кіно-Театр» з 1996 по 2012 роки. Всме це разом розгортається в панораму творчих досягнень мистецтва кіно й театру, в захопливу розповідь про акторську майстерність і магію професії актора.

Книги квітня

Вавричин М. Відтворення України: Історія картографії, краєзнавство, біографістика / Марія Вавричин ; упоряд.: Н. Паславська, Н. Халак. – Львів : ІУАД ім. М. С. Грушевського, 2012. – 552 с.+24 с. іл.+2 карти.

У книзі зібрані статті М. Г. Вавричин – відомої дослідниці в галузі історії картографії українських земель XV–XVII ст. та краєзнавства. Це передовсім дослідження картографічних збірок із львівських колекцій і спадщини французького інженера Гійома Левассера де Боплана, а також історичні нариси про села Лемківщини та Галичини, біографії діячів українського національного відродження, в яких, серед іншого, порушуються питання збереження історичної пам’яті нашого народу.

Уперше публікуються дев’ять рукописних праць авторки, у т. ч. покажчики населених пунктів, заззначених на Генеральній карті України 1648 р. Г. Боплана й ідентифікованих відповідно до сучасного адміністративно-територіального поділу.

Чернецький В. Картографуючи посткомуністичні культури : Росія та Україна в контексті глобалізації : авториз. пер. з англ. / Віталій Чернецький. – Київ : Критика, 2013. – 432 с.

У порівняльній історико-теоретичній розвідці професор славістики і гендерних студій Маямського університету (США), історик літератури та кіно, критик і перекладач Віталій Чернецький, залучаючи до обговорення дискусії про постмодернізм, постколоніалізм і посткомунізм, аналізує на матеріалі пострадянської літератури, а також інших мистецтв (архітектури, живопису, кіно, перформансу тощо) нові явища і тенденції в культурі України та Росії, що постали впродовж останніх десятиріч XX – початку XXI століття, картографує їх і ставить у щільний контекст соціокультурних трансформацій. Культурна глобалізація і «другий світ», соц-арт і магічний реалізм, карнавал і гетеротопії, колізії тілесності та сексуальності, гендерного та національного, жіночого письма та квір-естетики – все це стає об’єктом концептуально проривного дослідження одного з чільних американсько-українських науковців покоління 2000-х.

Книги березня

Водотика Т. Ігри відображень. У пошуках власного образу. Якою бачить Україну світ / Тетяна Водотика, Євген Магда. – Харків : Віват, 2016. – 352 с.

Науково-популярне дослідження висвітлює еволюцію міжнародного іміджу України в історичній ретроспективі, теоретичні та практичні аспекти роботи над ним. За географічним принципом розкрито чинники впливу на спосіб сприйняття України в сучасному світі. Особливу увагу приділено історичному та навіть філософському контекстам функціонування стереотипів про Україну, а також історичному та політичному бекграунду формування її образу в різних країнах.

Капранови бр. Забудь-річка / брати Капранови. – Київ : Нора-Друк, 2016. – 544 с. – (Читацький клуб).

Троє молодих людей завдяки гримасі долі потрапляють на війну під одним іменем – Степан Шагута. Комсомолець воює у дивізії «Галичина», син офіцера УНР – у Червоній армії, а польський жовнір – в УПА.

Багато років по тому випадково зустрічаються двє їхніх нащадків і між ними спалахує кохання. Герої ведуть родинне історичне розслідування трьох доль, які переплуталися і стали фактично однією потрійною долею – долею українця у Другій світовій війні.

Назва роману походить від старого язичницького символу – Забудь-річки, що розділяє світ живих та світ мертвих. Саме така Забудь-річка протікає між поколіннями у кожній українській родині.

Жадан С. Господь симпатизує аутсайдерам. 10 книг віршів : збірка / Сергій Жадан. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 512 с.

Кажуть, Жадан – це взагалі краще, що сталося із сучасною українською літературою. Це унікальне видання: найповніше на цей момент зібрання поетичних творів найпопулярнішого українського поета, чиє імя та творчість уже давно стали практично символом. Від 1995-го до 2014-го: десять поетичних збірок, обєднані в книгу. Ліричні, піднесені, меланхолійні, радісні, щемливі, медиатівні, пронизливі, незнайомі і наново відкриті для себе вірші. Читайте. Смакуйте кожен рядок. Відчувайте себе живим.

Книги лютого

Майдан від першої особи. Мистецтво на барикадах / упоряд.: Т. Ковтунович, Т. Привалко ; Укр. ін-т нац. пам’яті. – Київ : К.І.С., 2016. – 304 с. : іл.

У збірнику подані фрагменти спогадів очевидців протестних акцій, що відбувалися в Україні з 21 листопада 2013 р. до 22 лютого 2014 р. і названі Революцією Гідності. Інтерв’ю зібрані Українським інститутом національної пам’яті у рамках проекту «Майдан: усна історія». До другого випуску збірника увійшли спогади митців, що представляють різні жанри, види та напрями мистецтва. У спогадах творчих людей відображено їхій суб’єктивний досвід пережитого та узагальнені міркування про роль мистецтва у протестних акціях Революції гідності. Видання покликане сприяти збереженню пам’яті про Майдан та його учасників.

Виноградов О. Слово Майдана : публицист. произведение : полиист. исслед. / Олег Виноградов. – Киев : Изд. Корбуш, 2014. – 528 с. : ил. – На укр. и рус. яз.

В книзі зібрано сто оповідань учасників та очевидців подій, що відбулися на Майдані Незалежності в Києві в період з листопада 2013 по лютий 2014 року. Спогади представників майже всіх служб, підрозділів, напрямків та течій Майдану допоможуть читачу дізнатися всю правду про історію Революції Гідності, а також зрозуміти думки, надії та вчинки тих, хто ціною власного життя відстоював честь України та свого народу.

Усна історія російсько-української війни (2014–2015 роки). Вип. 1 / [за ред. В. Мороко] ; Укр. ін-т нац. пам‘яті, Запоріз. нац. ун-т, Запоріз. обл. держ. адмін. – Київ : К.І.С., 2015. – 176 с.

У збірнику наведено результати опитувань учасників війни на Сході України 2014–2015 рр. дослідниками історичного факультету Запорізького національного університету. До першого випуску серії увійшли спогади бійців 79-ї та 55-ї бригад Збройних Сил України, представників запорізької Служби з надзвичайних ситуацій та волонтерів. Інтерв’ю доповнені фотографіями та картами зони бойових дій.

Усна історія російсько-української війни (2014–2016 роки). Вип. 2. 55-а окрема артилерійська бригада / [за ред. Г. Васильчука, В. Мороко] ; Укр. ін-т нац. пам’яті, Запоріз. нац. ун-т, Запоріз. обл. держ. адмін., Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України. – Київ : К.І.С., 2016. – 464 с.

До другого випуску серії увійшли спогади бійців 55-ї окремої бригади Збройних Сил України – найбільшого з’єднання, що базується у місті Запоріжжі. Розкривається специфіка участі у війні артилерійських підрозділів. Інтерв’ю доповнені фотографіями із зони бойових дій.

Книги січня

Щоб не забули. Пам’ять про тоталітаризм в Європі : читанка для учнів ст. кл. сер. шк. у всіх європ. країнах / ред. Джиліан Певез ; Укр. ін-т нац. пам’яті. – Київ : К.І.С., 2015. – 320 с.

Мета проекту – створення читанки, що приверне увагу нинішньої європейської молоді до недавньої історії Європи, силоміць розділеної лише одне покоління тому. З цією метою партнери зібрали 30 дивовижних історій людей з 16 європейських країн, що зазнали тоталітаризму. Це розповіді про сміливців, які протистояли тоталітаризмові та загинули, а також про тих, кому пощастило вижити. Це історії дітей, студентів і дорослих, жінок і чоловіків, людей різних занять. Це історії людей різних віросповідань і культур. Ці розповіді сповнені надзвичайного суму через незмірні страждання, що їх завдали поборники та підсобники тоталітаризму таким же людям, як і вони. Але водночас вони оспівують любов до свободи, людську гідність, непохитність, сміливість, віру та відданість головним людським цінностям.

Війна і міф. Невідома друга світова. 1939–1945 / [за заг. ред. О. Зінченка, В. В’ятровича, М. Майорова] ; Укр. ін-т нац. пам’яті. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 272 с.

За 70 років, що минули від завершення Другої світової війни, чи ми дізналися всю правду про неї? Багато наших знань досі в полоні міфів, табу та пропаганди. У книжці – вибрані 50 сюжетів від 15 авторів. Робота істориків грунтується на довготривалих дослідженнях та опрацюванні розсекречених документів. Її результати свідчать: ці сюжети – міф. Дізнайтеся про них і ви.

Олександровська Б. Герої націй : зб. п’єс / Богдана Олександровська. – Суми : Білий птах, 2016. – 244 с. : іл. – (Сучасна українська драматургія).

Це перша збірка п’єс Богдани Олександровської (сумської журналістки Людмили Говійної). Герої її п’єс – реальні люди в реальних подіях, з фактами, що взяті з журналістського блокнота, і художньо оформлені драматургом. Це книга і записник водночас, де автор закликає читачів долучитися до народного проекту «Герої нації», – самим написати про героїв нації своєї родини.

Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7

Контакти
Email: knukim.library@gmail.com
Тел.: (044) 529–61–38, (044) 529–98–34