Інформаційні ігри – 2018: пізнавально, інтелектуально, креативно

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Інформаційні ігри – 2018: пізнавально, інтелектуально, креативно

У межах проведення години куратора в Науковій бібліотеці КНУКіМ відбулись Інформаційні ігри – новий формат бібліотечної роботи.

Першими взяли участь у змаганнях студенти Кафедри музеєзнавства та експертизи історико-культурних цінностей – команда «Унікальні експонати» (куратор – кандидат педагогічних наук, доцент Юлія Миколаївна Ключко) і Кафедри міжнародного туризму – команда «Туристи-активісти» (куратор – кандидат педагогічних наук, доцент Леся Миколаївна Устименко).

Група підтримки (куратор – викладач Наталія Валеріївна Булгакова) активно заохочувала молодь до перемоги та вела пряму відеотрансляцію на сторінках бібліотеки у Facebook й акаунтах учасників в Instagram.

За чесним ходом гри стежили працівники бібліотеки – рахункова комісія.

Атмосфера суперництва та азарту гри «електризувала» усіх присутніх, у читальній залі лунали командні гасла підтримки.

Інформаційні ігри пройшли у форматі брейн-рингу і передбачали інтелектуальні вікторини, ігрові змагання, практичні завдання за тематикою роботи відділів бібліотеки.

Так, студенти мали упорядкувати книги за абеткою назв, зібрати розрізані і змішані назви українських та зарубіжних газет і журналів, знайти у довідниках та енциклопедіях, задані терміни, і пояснити їх вживання своїм друзям-слухачам.

Інтелектуальні вікторини «60 секунд» та «Що ти знаєш про музеї і пам’ятки України та світу?» включали запитання з історії музейної справи, туризмознавства, культури та історії України, музейних колекцій відомих світових музеїв і визначили переможців за найбільшою кількістю правильних відповідей.

Завзято учасники брейн-рингу змагались у командних іграх «Пенальті» та «Аукціон», з’ясовуючи найкращих знавців столиць різних країн світу і найбільш читаючих студентів.

Завершились ігри спільним флешмобом «Захоплені читанням», учасники якого фотографувались із книгою (паперовою чи електронною), яку наразі читають.


Команди весь час ішли пліч-о-пліч і до фіналу наблизилися з невеликим відривом.

За підсумками змагань, золоті медалі отримала команда кмітливих «Туристів-активістів» Кафедри міжнародного туризму, які лише на один бал перегнали «Унікальних експонатів» Кафедри музеєзнавства та експертизи історико-культурних пам’яток.

Отже, Інформаційні ігри у бібліотеці підтвердили відому тезу: «Хто володіє інформацією – той володіє світом». Команда Кафедри міжнародного туризму впевнено пройшла усі конкурсні завдання, продемонструвала знання і кмітливість та відкрила нові інформаційні горизонти.