Інформаційні технології та інновації у бібліотеках ВНЗ

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Інформаційні технології та інновації у бібліотеках ВНЗ

24 квітня в рамках Всеукраїнської науково-практичної конференції «Бібліотека ХХІ століття: перспективи та інновації», у читальній залі Наукової бібліотеки Київського національного університету культури і мистецтв відбувся семінар для завідувачів, провідних спеціалістів бібліотек училищ і коледжів культури та мистецтв на тему: «Інформаційні технології та інновації у бібліотеках ВНЗ».

Організатором заходу виступила Наукова бібліотека КНУКіМ – методичний центр для бібліотек ВНЗ культури і мистецтв 1-2 рівня акредитації.

У роботі семінару взяли участь працівники бібліотек з Києва, Ужгорода, Сум, Черкас, Кривого Рогу та ін.

До обговорення на семінарі були запропоновані наступні теми:

  • створення веб-сайту та сторінки бібліотеки у соціальних мережах;
  • проектна діяльність вузівських бібліотек.

Актуальність теми семінару обумовлена швидким розвитком сучасних комунікаційних технологій, що створюють передумови для активного використання можливостей всесвітньої павутини у практиці роботи бібліотек вищих навчальних закладів.

20150424_095912

Відкрив семінар кандидат культурології, доцент Кафедри книгознавства і бібліотекознавства, директор Наукової бібліотеки КНУКіМ Юрій Горбань. Він зазначив, що інновації в системі освіти, обумовлені підвищенням ролі знань та інформатизацією суспільства, визначають нову стратегію розвитку бібліотек ВНЗ. Місія бібліотеки, як потужного інформаційного, освітнього і культурного центру, спонукає до створення умов використання інформаційних джерел на базі новітніх інформаційних технологій.

IMG_5201

Про роль власного віртуального ресурсу (веб-сайту) як складової формування іміджу сучасної бібліотеки розповів завідувач відділу автоматизації і комп’ютеризації бібліотечних процесів НБ КНУКіМ В’ячеслав Лук’яненко. За допомогою презентації «Як створити сайт бібліотеки» він поінформував про алгоритм створення сайту, його структуру, дизайн.

Далі відбулася презентація сайту Наукової бібліотеки КНУКІМ, під час якої було наочно продемонстровано всі етапи його розробки і наповнення контентом.

IMG_5195

У виступі завідувача сектору методичної роботи Наукової бібліотеки КНУКіМ Олени Скаченко були викладені результати дослідження форм сучасного стану представлення бібліотек ВНЗ культури і мистецтв І–ІІ рівня акредитації у Всесвітній мережі. Дослідження проводилося у два етапи: перегляд web-сайтів вищих навчальних закладів здійснювався з вересня 2013 по червень 2014 року. Другий етап, а саме аналіз бібліотечних блогів та соціальних мереж, проводився упродовж 1 кварталу 2015 року. Результати дослідження викладені у збірнику методичних матеріалів «Бібліотеки у WEB-просторі».

20150424_103319

Далі на семінарі виступила завідувач бібліотеки Сумського вищого училища мистецтв і культури імені Д. Бортнянського Ірина Сотникова. Вона представила доповідь-презентацію «Інтернет-ресурси і студентство», де виклала результати анкетування щодо потреби присутності бібліотеки у соціальних мережах для налаштування спілкування зі студентами свого навчального закладу.

20150424_104933

Оскільки бібліотека СВУМіК має свої сторінки у соціальних мережах ВКонтакті та Фейсбук і веде блог, цікавими були відповіді студентів щодо мотивів участі в спільнотах бібліотеки, структури інформаційних запитів, які задовольняються на сторінках бібліотеки.

Цікавою та змістовною була презентація бібліотеки Ужгородського коледжу культури і мистецтв, яку представила завідувач Елеонора Лукеча. Так, за допомогою наочних матеріалів, пані Елеонора розповіла про різноманітні проекти та акції, що є традиційними для бібліотеки і мають успіх у студентства: «Книжковий Миколай», «Правильний вибір професії», «Бібліотечний уїк-енд», «Безцінний дарунок» та ін. Головним лейтмотивом всього виступу звучала думка про те, що найголовнішою аудиторією, для якої працює бібліотека, є студентська.

20150424_115344

У семінарі та обговоренні основних доповідей взяли участь Олена Мірошник, заступник директора бібліотеки Національного транспортного університету; Ярослава Митровка, викладач бібліотечних дисциплін Ужгородського коледжу культури і мистецтв; Світлана Сафронова, головний бібліотекар бібліотеки Національного медичного університету імені О. Богомольця; Ольга Соколова, бібліотекар Черкаського інституту банківської справи; Олена Дікунова, завідувач інформаційно-бібліографічного відділу Криворізького педагогічного інституту ДВНЗ «Криворізький національний університет»; завідувач науково-методичного відділу Ірина Маловська, завідувач інформаційно-бібліографічного відділу Вероніка Степко, завідувач відділу книгозберігання Ярослав Якубенко, які представляли Наукову бібліотеку КНУКіМ.

IMG_5191

Сподіваємося, що у перспективі, семінар стане площадкою для дискусій, спільного пошуку нових ідей та форм бібліотечної роботи, допоможе сформувати плани розвитку на майбутнє.

2015-04-24 17.17.42

Олена Скаченко, зав. сектору методичної роботи

Бібліотеки у WEB-просторі / Київ. нац. ун-т культури і мистецтва, Наук. б-ка ; уклад. О. О. Скаченко. – Київ : Вид. центр КНУКіМ, 2015. – 76 с. Детальніше.

Схожі публікації