Інтелектуальні турніри листопада від Наукової бібліотеки КНУКіМ

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Інтелектуальні турніри листопада від Наукової бібліотеки КНУКіМ

На початку 2021 року Наукова бібліотека Київського національного університету культури і мистецтв ініціювала створення креативного онлайн простору для спілкування студентів українських закладів вищої освіти.

У листопаді 2021 року, у рамках Місяця цифрової грамотності #DigitalMonth, Наукова бібліотека КНУКіМ, спільно із Харківською науковою бібліотекою імені В. Короленка та Харківським обласним відділенням УБА, на платформі цифрового інструменту навчання Kahoot провела два інтелектуальні турніри серед студентів фахових перед вищих та вищих закладів освіти України.

У IV Всеукраїнському батлі #МОВА_ моя_твоя_наша, до Дня української писемності та мови, взяли участь студенти 18 закладів освіти: із Вінниці, Дніпра, Калуша, Києва, Мелітополя, Мукачева, Олександрії, Слов’янська, Сум, Харкова.

На подіум переможців змогли піднятися студенти Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого з Харкова (1 місце) та Київського університету імені Бориса Грінченка (2 і 3 місце).

Подарунком для переможців стали книги харківського видавництва Ранок.

Гідно представили Київський національний університет культури і мистецтв студентки Кафедри музеєзнавства та експертизи історико-культурних цінностей – Марія Павлюченко (5 місце) та Сара Смайлер (6 місце).

117 гравців із усієї України з’ясовували, що означають фразеологізми, як от «За ним золоті верби ростуть», ідіоми – «Дощ ллє котами і собаками», складали приказки та прислів’я про українську писемність та мову у питаннях головоломках, обирали найбільш вживані слова в українській мові та визначали слово, що має найбільший синонімічний ряд. Сара Смайлер із КНУКіМ стала єдиною із 117 учасників, яка досягла найвищого показника правильних відповідей – 92%.

V Всеукраїнський батл #КОД_студента_або пан_або_пропав об’єднав учасників із 16 закладів освіти. Як видно з назви, турнір зорганізували до Дня студента.

Під час представлення команд, капітани оголошували гасла своїх університетів або гасла команд.

До прикладу: гасло Львівського національного університету імені І. Франка – «Освічені громадяни – окраса нашої Батьківщини»;

Сумський фаховий коледж мистецтв і культури імені Д. Бортнянського – «Натхення, молодість, краса. Ось і гасло нашого життя».

Вінницький державний педагогічний університет імені М. Коцюбинського -«Кмітливі та сміливі, творчі, креативні. До перемоги ідемо. Звання студентів ВДПУ гордо несемо»;

Таврійський державний агротехнологічний університет імені Д. Моторного – «Студенти Таврії знають, який університет вони прославляють;

«Талант – це праця, Знання – це сила. І час нестримно летить вперед. Альма матер, Серцю мила, – Житомирський державний університет»;

«Уманський національний університет садівництва – традиції, інновації, успіх»,

«Ми – студенти МДУ! Ми мандруєм! Інформаційну справу ми штурмуєм!».

На питання щодо історії відзначення Міжнародного дня студента, історії університетів України та світу, студентських забобонів і традицій відповідали 77 гравців.

До прикладу, виявили, що найстарішим закладом вищої освіти в Україні є Острозька академія (у 2021 році відзначали 445 років історії вищої освіти в Україні). З’ясували, що слово «студент» у перекладі з латинської мови означає людину, яка багато працює; а міжнародний студентський гімн «Gaudeamus» починається словами «Будемо ж радіти, поки ми юні». Дізналися, що у Харкові, Донецьку, Острозі встановлено пам’ятники студентам, а у Києві та Харкові є пам’ятники студентській Шарі.

Ось із таких рис на платформі AnswerGarden учасники турніру склали портрет сучасного студента

У шаленій та азартній боротьбі під час V батлу вдруге поспіль перемогу здобули курсанти Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого з Харкова.

Далі у підсумковому звіті, згідно найкращих результатів їхніх студентів, розташувалися заклади: Мукачівський державний університет, Київський національний університет культури і мистецтв, Мелітопольський фаховий коледж Таврійського державного агротехнологічного університету імені Д. Моторного, Дніпропетровський фаховий мистецько-художній коледж культури, Таврійський державний агротехнологічний університет імені Д. Моторного, Уманський національний університет садівництва, Вінницький державний педагогічний університет імені М. Коцюбинського, Донбаський державний педагогічний університет, Житомирський державний університет.

Спеціальними гостями онлайн заходу до Дня студента стали зіркові випускники Факультету музичного мистецтва, нині – магістри КНУКіМ – Юлія Вітранюк та Ігор Діденчук. Сподіваємося, що історія їхнього успіху надихне інших до здобуття омріяних Перемог.

Щиро дякуємо за сприяння у проведенні інтелектуальних турнірів листопада завідувачам, співробітникам бібліотек, викладачам закладів освіти, а саме: Вінницького державного педагогічного університету імені М. Коцюбинського, Дніпропетровського фахового мистецько-художнього коледжу культури, Житомирського державного університету імені І. Франка, Калуського фахового коледжу культури і мистецтв, Київського університету імені Бориса Грінченка, Львівського національного університету імені І. Франка, Мелітопольського фахового коледжу Таврійського державного агротехнологічного університету імені Д. Моторного, Мукачівського державного університету, Олександрійського фахового коледжу культури і мистецтв, Сумського фахового коледжу мистецтв і культури імені Д. Бортнянського, Сумського державного університету, Таврійського державного агротехнологічного університету імені Д. Моторного, Уманського державного педагогічного університету імені П. Тичини, Уманського національного університету садівництва, Харківської державної академії культури, Харківського фахового вищого коледжу мистецтв, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Дякуємо також студентам Донбаського державного педагогічного університету (Слов’янськ), Київського національного університету культури і мистецтв, Київського університету культури за активну участь в організації турнірів у своїх закладах освіти.

П’ять інтелектуальних турнірів 2021 року продемонстрували шалені емоції, азартну гру, високу ерудицію, різні стратегічні підходи учасників до гри, волю до перемоги. Сподіваємося, що цей формат спілкування студентів буде продовжено.

До зустрічі у 2022 році!!!

Олена Скаченко

Попередня публікаціяНаступна публікація

Схожі публікації