Історичні дослідження та міфи слов’янської цивілізації

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Історичні дослідження та міфи слов’янської цивілізації

У Науковій бібліотеці КНУКіМ відбулася зустріч студентів і викладачів Кафедри музеєзнавства і пам’яткознавства з Володимиром Володимировичем Цибулькіним, доцентом, кандидатом філологічних наук, директором науково-дослідного інституту Magisterium.

Захід був присвячений презентації колективної праці, одним з авторів якої є В. Цибулькін – «Влесова книга: быль и мифы Славянской цивилизации».

На заході була присутня і співавтор видання, доктор біологічних наук Майя Миколаївна Сердюченко.

Науково-популярна праця була спрямована на системне дослідження широкого комплексу питань, пов’язаних із «Влесовою книгою», більш відомою широкому загалу під назвою «Велесова книга».

Автори припускають існування протографу, первопису, що був створений у ранньому Середньовіччі на березових дощечках невідомими слов’янськими майстрами. Після його втрати протограф був перекручений і «доповнений» пізнішими дослідниками, і це перетворило «Влесову (Велесову) книгу» на артЕфакт, тобто фальсифіковане джерело.

«Влесова книга» і все, що з нею пов’язане, розглядається в даній праці в широкому історичному контексті. Книга-дослідження складається з різних за обсягом та цільовою спрямованістю нарисів, але всі вони об’єднані сюжетною лінією та інтегральною ідеєю: довести об’єктивність існування аналогів «Влесової книги».

Захід розпочався з вітального слова декана Факультету культурології, доктора психологічних наук, професора Людмили Євгеніївни Просандєєвої.

Доцент Кафедри музеєзнавства і пам’яткознавства, мистецтвознавець Олена Зайченко відмітила важливість опрацювання історичних джерел, архівних матеріалів для дослідників і студентів, майбутніх експертів історико-культурних цінностей.

Виступ Володимира Володимировича супроводжувався показом слайдів відеоряду, який базувався на ілюстраціях із презентаційної книги. Тож студенти і викладачі Кафедри музеєзнавства і пам’яткознавства могли не тільки почути, але й побачити те, про що йдеться у книзі.

Крім того, студенти стали свідками справжньої наукової дискусії, історичного батлу, який виник між обізнаними в галузі предмету презентації науковцями.

Долучаючись до диспуту, кандидат культурології, доцент, директор Наукової бібліотеки КНУКіМ Юрій Іванович Горбань підкрелив, що «дискусії та плюралізм думок у науці, – явище не тільки звичайне, але й необхідне для розвитку самої науки».

Володимир Володимирович подарував Науковій бібліотеці КНУКіМ декілька примірників своїх праць, в тому числі і презентовану на зустрічі «Влесову книгу: быль и мифы славянской цивилизации», щоб студенти, які не змогли побувати на презентації, мали можливість ознайомитися з виданням.

Попередня публікаціяНаступна публікація

Схожі публікації