Історія книги Олени Каракоз

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Історія книги Олени Каракоз

В Університеті культури відбулась презентація навчального посібника «Історія книги» кандидата історичних наук, професора Кафедри інформаційних технологій , заступника декана Факультету соціокультурної діяльності Олени Каракоз.

У читальній залі Наукової бібліотеки зібрались викладачі, рецензенти і студенти, щоб привітати автора із знаменною подією.

У посібнику відображені основні етапи еволюційного розвитку вітчизняної і світової книги з давніх часів до початку ХІХ століття. Видання розраховане на викладачів, аспірантів, студентів вузів, усіх хто цікавиться питаннями, пов’язаними з вивченням історії книги та видавничої справи.

Розпочався захід із вітальних слів кандидата культурології, доцента Кафедри інформаційних технологій Факультету соціокультурної діяльності,  директора Наукової бібліотеки та рецензента презентованої книги – Юрія Горбаня.

Радий вітати вас на презентації посібника Олени Каракоз!

Говорити про актуальність видання немає потреби. Спроб випуску подібних книг було багато. Однак систематизувати весь матеріалз історії книги від давніх часів до початку ХІХ ст. в одному виданні вдалось тільки Олені Олександрівні.

Для мене велика честь бути рецензентом такого навчального посібника з грифом Міністерства науки і освіти України «Історія книги» . Велике «зерцало» – саме так колись називали свиток чи книгу, що була вмістилищем різних знань, навчальний посібник який ми презентуємо є «зерцалом» сучасної науки.

Свої побажання автору висловив кандидат культурології, доцент,  декан Факультету соціокультурної діяльності Валерій Кушнарьов.

Валентина Медвєдєва – кандидат педагогічних наук, професор Кафедри інформаційних технологій Факультету соціокультурної діяльності підкреслила цінність презентованого видання.

«Це справді велика подія для автора, який живе з книжковою справою у серці.

Олена Олександрівна пройшла непростий шлях до написання підручника історичного контексту.

Велика праця автора прослідковується на кожній сторінці видання. І ми сподіваємося, що цей підручник-роздум допоможе вирішити великі політичні проблеми.

Плекайте українську мову!».

Також слова вдячності і поваги Олені Каракоз висловили колеги-науковці  кандидат філологічних наук, доцент Київського міжнародного університету Євгеній Іщенко, кандидат педагогічних наук, професор Кафедри музеєзнавства та пам’яткознавства Факультету соціокультурної діяльності Юлія Ключко та директор Видавництва «Ліра-К» Віталій Заріцький, які побажали творчого натхнення, кар’єрного зростання і шаленої енергії для написання у подальшому таких цікавих і пізнавальних книг.

Розповідаючи про навчальний посібник, авторка наголосила, що видання розкриває основні етапи революційного розвитку рукописної та друкованої книги у взаємозв’язку з процесами, які відбувались у соціокультурному, політичному та релігійному житті суспільства в різні історичні епохи.

«Історія книги» складається з чотирьох розділів:

РОЗДІЛ 1. Історія письма та найдавніші зразки книгописання

РОЗДІЛ 2. Винахід і поширення друкарства в Європі та Україні (ХV – XVІ ст.)

РОЗДІЛ 3. Історія книгодрукування в XVІ – XVІІ ст.

РОЗДІЛ 4. Книгодрукування та книговидання в XVІІІ – XІХ ст.

Олена Каракоз зауважила, що на створення навчального посібника «Історія книги» пішло 4 роки, однак найбільше часу зайняв пошук, зібрання і обробка матеріалу. А головними її натхненниками були студенти Університету культури.

«Основою для написання навчального посібника були ґрунтовні праці найвідоміших дослідників з історії бібліотечної, книжкової та видавничої справи»

– сказала Олена Олександрівна і поділилась планами щодо створення вже другого тому книги, що буде присвячений історії книгодрукування ХІХ – ХХ століть.

По завершенні презентації усі присутні отримали екземпляр наукового посібника і робили спільні фото на згадку .

Схожі публікації