Календар сердечних вітань

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Календар сердечних вітань

У КНУКіМі усі ювіляри

З нетерпінням чекають у дар –

Ті святкові слова, ніби чари,

Що для них принесе календар!

Наш ясний календар, що у грудні,

На долонях сердечних вітань,

Розливає, мов пульси у грудях,

Іменинникам почесті дань!

Олександр Демиденко

Нещодавно у читальній залі Наукової бібліотеки на презентацію календаря «КНУКіМ у 2017 році: знаменні дати, славні ювілеї» зібралися яскраві особистості української культури і мистецтва, які свою наукову і творчу діяльність присвятили вихованню нових фахівців культурно-мистецької сфери.

Розпочав урочистості під різдвяну щедрівку у виконанні Українського народного хору імені Станіслава Павлюченка, в.о. ректора КНУКіМ, заслужений працівник культури України Ігор Бондар. Він зазначив, що із часу заснування, Київський національний університет культури і мистецтв пройшов багато етапів становлення, розвитку і перетворився у провідний вищий навчальний заклад України. За роки існування сформував свої особливі традиції, заслужив високий авторитет. «Календар «Київський національний університет культури і мистецтв у 2017 році: знаменні дати, славні ювілеї» – одна зі сторінок літопису університету, яка зберігає відомості про кафедри, колективи та постаті викладачів – ювілярів року, які своєю наполегливою працею підносять імідж університету». Далі Ігор Савич вручив примірник Календаря всім ювілярам 2017 року.

Заслужений працівник культури України, диригент, професор Наталія Перцова – ювіляр 2017 року – привітала всіх присутніх із чудовим святом загалом та кафедру народнопісенного і хорового мистецтва із 45-річчям, підкресливши, що вона має славну історію, глибокі традиції, потужний науково-мистецький педагогічний колектив, талановитих студентів.

Святкові слова вітання звучали від директора Наукової бібліотеки, доцента Юрія Горбаня.

«Ми не можемо побачити час, але саме з його допомогою ми вимірюємо наше життя. Ми не можемо керувати часом, проте повністю залежимо від нього та цінуємо кожну дорогоцінну хвилину.

Створювати випускні кафедри, нові спеціалізації, які потребує суспільство – величезний пласт роботи і відповідальності.

Тому висвітлення історії створення навчального закладу, розповідь про знакові події, які відбувалися в його стінах, збереження атмосфери минулого – стало головним завданням щорічного календаря «КНУКіМ: знаменні дати, славні ювілеї. Також це прекрасна нагода доповнити і розширити свої знання про неординарних і цікавих людей, котрі об’єднані сухим і звичним формулюванням – науково-педагогічний склад університету».

Історіографом та модератором підготовки календаря є співробітники науково-методичного відділу бібліотеки.

Укладач усіх п’яти випусків календаря Олена Скаченко, завідувач сектору методичної роботи, розповіла про історію підготовки, структуру, контент календаря (Переглянути).

«Ще мить, ще мить, ще тільки мить і мить, і раптом озирнусь, а це вже роки й роки», – крилатий вираз відомої української письменниці Ліни Костенко підтверджує швидкоплинність часу. Ми не даремно обрали його епіграфом п’ятого випуску календаря.

Підготовка щорічного видання про знаменні дати – важлива нагода згадати славетні традиції навчального закладу, вшанувати тих, хто доклав зусилля до його становлення, формування наукової слави. Завдяки поєднанню фактографічних і біографічних відомостей, універсальності змісту, – він є цінним джерелом інформації про кафедри, факультети, творчі колективи, педагогів університету. Сподіваюся, що ґенезу поступу підрозділів нашого навчального закладу майбутні дослідники вивчатимуть і за сторінками цього календаря», – зазначила укладач.

Творчість і наукова діяльність педагогів КНУКіМ невід’ємна від часу, на який вона припадає. У ній так чи інакше відбиваються суспільні ідеї, історичні події, громадські пристрасті. Тому важливо залишити для майбутнього покоління культурний та науковий спадок, який буде відбитком нашої доби.

Вітали своїх викладачів та дарували музичні подарунки студенти університету:

Український народний хор імені Станіслава Павлюченка Кафедри народнопісенного і хорового мистецтва. Художній керівник та головний диригент – доцент Олена Скопцова.

Ансамбль «Гарнограй» секції інструментального мистецтва. Художній керівник та головний диригент Сергій Дідок.

Студент Кафедри театрального мистецтва Владислав Лисак. Вокальна майстерня Бориса Раденка.

Не вернути всього, що минуло

Що сховалось як сонце між хмар,

Тільки в пам’яті наче притулок

Збереже Вам тепло календар.

І у мріях і снах незабутніх

Прочитає колись ювіляр

Як вітання зворушливі в грудні

Дарував золотий календар.

Попередня публікаціяНаступна публікація

Схожі публікації