Книга – провідник у духовний розвиток кожного народу

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Книга – провідник у духовний розвиток кожного народу

IMG_7813

У рамках святкування Всесвітнього дня книги і авторського права в Науковій бібліотеці КНУКіМ відбулася низка мистецьких та освітніх заходів, присвячених Книзі. Гості ознайомилися з виставками мініатюрної книги, рідкісних видань та книжковими інсталяціями.

Відкрив захід кандидат культурології, доцент, директор Наукової бібліотеки КНУКіМ Юрій Іванович Горбань. Він зазначив, що «Книга відіграє провідну роль у духовному розвитку кожного народу, поєднує цілі покоління людей. А щодо авторського права — це один із засобів охорони інтелектуальної власності людини, набір прав, наданих авторам оригінальних творів. Інтелектуальна власність охоплює всі творіння людського розуму. Великий Мікеланджело писав: «Людина малює головою, а не руками». Тож авторське право захищає не ідеї або факти, а спосіб їх вираження: письмові, музичні, живописні, драматичні, хореографічні твори, фільми та мультимедійні продукти, комп’ютерні програми».

IMG_7765

Почесними гостями заходу були декан Факультету культурології, доктор психологічних наук, професор Просандєєва Л.Є та кандидат історичних наук, доцент, заступник декана Факультету культурології О.О. Каракоз. Вона привітала всіх присутніх зі святом та акцентувала увагу на тому, що «Всесвітній день книги і авторського права – це данина поваги книзі та авторам. Головна мета свята – привернути увагу молоді до книг як джерела отримання знань, як шляху духовного розвитку, розуміння краси і творчих досягнень людини. Саме книга є певним вікном у просторі та часі, що відкриває перед нами різні цивілізації і соціальні культури, історичні повороти і неминучий прогрес».

IMG_7773

У творчій зустрічі взяли участь поети-початківці Ірина Вітвіцька, Дар’я Кущ, Тетяна Марченко, Лілія Борисенко, Олександр Потужний, які прочитали свої вірші та поділилися думками про сучасну українську книгу.

IMG_4124

Працівники бібліотеки гостям продемонстрували Україну літературну – неподільну державу, на території якої пишуть, співіснують митці різних поколінь, стилів, думок. Сучасну українську літературу творять письменники нової генерації, такі як: Олександр Ірванець, Юрій Іздрик, Оксана Забужко, Василь Шкляр, Сергій Жадан, Любко Дереш, Ірен Роздобудько та інші.

IMG_7780

Зі святом книги присутніх привітав піснею Назар Карун.

IMG_4151

У холі книгозбірні було розміщено розмаїття інсталяцій з книг, кожна з яких є унікальним творінням. Особливо присутніх зацікавила робота «Королева книг».

IMG_7800

Велику увагу працівники бібліотеки приділили вивченню та популяризації англійської мови, тому запропонували виставку англомовних книг, одержаних протягом останнього місяця, інсталяції на тему читання різними мовами.

IMG_4074

Схожі публікації