У провідних країнах світу – США, Канаді, Великобританії та Євросоюзі, наукове життя зосереджується у провідних університетах відповідного профілю.
Київський національний університет культури і мистецтв має потужний творчий і науковий потенціал і є флагманом серед вищих навчальних закладів України по підготовці професійних кадрів для культурно-мистецької сфери загалом та кіно-телемистецтва зокрема.
Михайло Поплавський
Кінематограф і телебачення є важливою ланкою національної культури та запорукою розбудови української держави. З усіх ЗМІ телебачення є найпотужнішим візуальним сучасним інструментом пропаганди та впливу, адже через зорове сприйняття найшвидше поширюються культурно-ціннісні стереотипи, що суттєво впливає на формування сучасного світогляду людини.
У липні в рамках інформаційного проекту «12+ книг року» Наукова бібліотека Університету культури презентує нові видання викладачів Факультету кіно і телебачення КНУКіМ: дві монографії у 3-х та 2-х томах та матеріали трьох круглих столів, присвячених дослідженню актуальних проблем аудіовізуального та екранного мистецтва.
Книги вийшли друком у серії «Світ кіно і ТБ». Засновник серії: Світлана Вікторівна Котляр, заслужений діяч мистецтв України, професор КНУКіМ, декан Факультету кіно і телебачення КНУКіМ.
Безручко О. В. Творча і мистецько-наставницька діяльність в Україні діячів театру і кіно : монографія / О. В. Безручко ; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв, Ф-т кіно і телебачення. – Київ : Вид. центр КНУКіМ, 2017. – Т. 1. – 211 с. (Переглянути)
Безручко О. В. Творча і мистецько-наставницька діяльність в Україні діячів театру і кіно : монографія / О. В. Безручко ; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв, Ф-т кіно і телебачення. – Київ : Вид. центр КНУКіМ, 2017. – Т. 2. – 216 с. (Переглянути)
У двотомній монографії досліджено творчу та мистецько-наставницьку діяльність в Україні видатних діячів театру і кіно Гната Ігнатовича, Михайла Вінярського, Миколи Вінграновського, Вадима Юнаківського, Петра Вершигори, Ролана Сергієнка, У Тіана Мінг. На основі всебічного аналізу ґрунтовної джерельної бази і залучення до наукового обігу раніше невідомих архівних джерел реконструйовано особливості їхньої творчої та викладацької діяльності як наставників творчої молоді, визначено фактори, що вплинули на формування їх як митців.
Безручко О. В. Формування кінематографічної школи в Україні : монографія / О. В. Безручко ; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв, Ф-т кіно і телебачення. – Київ : Вид. центр КНУКіМ, 2017. – Т. 1. – 211 с. (Переглянути)
У монографії досліджено специфіку формування кінематографічної школи в Україні у 30-60-ті рр. ХХ ст. На основі всебічного аналізу ґрунтовної джерельної бази і залучення до наукового обігу раніше невідомих архівних джерел, реконструйовано особливості творчої та викладацької діяльності О. Довженка, І. Кавалерідзе, С. Ейзенштейна, Л. Кулєшова, В. Кісіна, В. Чубасова та інших наставників творчої молоді, визначено фактори, що вплинули на формування української кіношколи.
Безручко О. В. Формування кінематографічної школи в Україні : монографія / О. В. Безручко ; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв, Ф-т кіно і телебачення. – Київ : Вид. центр КНУКіМ, 2017. – Т. 2. – 210 с. (Переглянути)
Безручко О. В. Формування кінематографічної школи в Україні : монографія / О. В. Безручко ; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв, Ф-т кіно і телебачення. – Київ : Вид. центр КНУКіМ, 2017. – Т. 3. – 208 с. (Переглянути)
Актуальні питання кінематографа і телебачення : матеріали ІІ круглого столу, м. Київ, 16 січ. 2017 р. / упоряд. О. В. Безручко ; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв, Ф-т кіно і телебачення, Київ. ун-т культури, Каф. кіно-, телемистецтва. – Київ : Вид. центр КНУКіМ, 2017. – 91 с.
Теорія і практика екранних мистецтв : матеріали ІІ круглого столу, м. Київ, 20 січ. 2017 р. / упоряд. О. В. Безручко ; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв, Ф-т кіно і телебачення, Київ. ун-т культури, Каф. кіно-, телемистецтва. – Київ : Вид. центр КНУКіМ, 2017. – 64 с.
Аудіовізуальне мистецтво і виробництво : матеріали ІІ круглого столу, м. Київ, 6 лют. 2017 р. / упоряд. О. В. Безручко ; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв, Ф-т кіно і телебачення, Київ. ун-т культури, Каф. кіно-, телемистецтва. – Київ : Вид. центр КНУКіМ, 2017. – 58 с.
Безручко Олександр Вікторович – український кінорежисер, журналіст. Доктор мистецтвознавства, доцент, професор Кафедри режисури телебачення Київського національного університету культури і мистецтв.
Член-кореспондент Міжнародної академії наук педагогічної освіти, член Національної спілки кінематографістів України, Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України, Міжнародного федерації журналістів.
Ознайомитись із книгами можна у читальній залі Наукової бібліотеки КНУКіМ.