Книги липня

12 книг року

Проект Наукової бібліотеки КНУКіМ «12+ книг 2015 року» набирає обертів. У липні книгозбірня презентує два навчальні посібники із грифом Міністерства освіти і науки України: «Звичаєві норми етикету в традиційній культурі українців» двох авторів О.П. Мазуркевич, В.П. Дячук і «Світові музичні інструменти в художній культурі України» М.Ф.Купцової-Величко.

Untitled-1

У навчальному посібнику Ольга Мазуркевич і Валентина Дячук зробили порівняльний аналіз між етикетом і схожими термінами (мораль, звичай, ритуал), зосередили увагу на вивченні етнічних традицій етикету, а саме проблемі семантики символічної мови. Автори довели, що поведінкові стереотипи етикетного спілкування українців відображають естетичний досвід народу. Це, на думку науковців, дає можливість говорити про красу форм комунікації у традиційній культурі. О.П. Мазуркевич і В.П. Дячук наголошують, що вироблені шляхом багатовікового відбору поведінкові стереотипи в узагальненому вигляді відбивають соціальний досвід народу. Тож засвоюючи норми етикетної поведінки, люди вбирають досвід поколінь. Таким чином реалізується одна з найважливіших функцій етикету – функція етнічної та соціальної ідентифікації українців.

МазуркевичОльга Павлівна МАЗУРКЕВИЧкандидат культурології, старший викладач Вінницького факультету менеджменту і бізнесу університету культури.

У 2014 році захистила кандидатську дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата культурології.

Автор близько 20 наукових та навчально-методичних праць. Учасник численних всеукраїнських і міжнародних науково-практичних конференцій та семінарів.

Сфера наукових інтересів: звичаєві норми етикету, звичаї, традиції українського народу, актуальні проблеми культурології.

ДячукВалентина Павлівна ДЯЧУК – кандидат культурології, доцент, проректор з навчально-виховної і творчої роботи університету культури.

Майстер курсу Кафедри режисури естради і масових свят.

Має авторські курси на Кафедрі зв’язків з громадськістю і реклами.

Упродовж 10 років була виконавчим продюсером Всеукраїнського дитячого конкурсу «Крок до зірок».

Переконана в тому, що кожна освічена людина має знати свої витоки: історію, традиції роду, етикетні норми поведінки, обряди, звичаї і обов’язково передавати їх своїм нащадкам.

Untitled-2
«Світові музичні інструменти в художній культурі України» М.Ф.Купцової-Величко – це зібрання та опис унікальної колекції музичних інструментів як українського, так і міжнародного вжитку, що побутують у сучасній сьогоденній практиці в різних регіонах України. У навчальному посібнику Маїси Федорівни згадується про походження і розвиток інструментарію Стародавньої Індії, Древнього Китаю, Японії Європи, США. Особливу увагу авторка приділила українським народним інструментам: ударним, язичковим, амбушурним, струнно-смичковим. Також у посібнику викладена інформація про класичні музичні інструменти та колекції музичного інструментарію золотого світового фонду (Європи, Близького Сходу, США).

КупцоваМаїса Федорівна Купцова-Величко – баяністка, педагог.

Заслужений діяч мистецтв України, доцент Кафедри фольклору, народного пісенного і хорового мистецтва КНУКіМ.

Лауреат Міжнародних фестивалів у Чехословаччині (1976), Естонії (1977). Член журі фестивалю «Радість Європи» (Югославія, 1995).

Закінчила Львівську державну консерваторію у 1972 р. (кл. М. Оберюхтіна). Працювала викладачем Ужгородського (1967-1979) і Київського ім. Р. Глієра (1979-1993) музичних училищ.

У КДІК працює з 1979 р., від 2007 – доцент Кафедри народного пісенного виконавства. Художній керівник творчого колективу «Україна» КДІК (1994) – лауреата Вавілонського всесвітнього фестивалю (Ірак, 1994 р.).

Схожі публікації