Книги листопада!

12 книг року

Триває проект Наукової бібліотеки КНУКіМ «12+ книг 2015 року». У листопаді книгозбірня презентує 5 нових видань науково-педагогічного колективу, серед яких три монографії, навчальний посібник та збірка вибраних нотних творів.

Бойко на сайт1. Бойко О. С. Художній образ в українському народно-сценічному танці: монографія/О. С. Бойко. – Київ: Видавництво Ліра-К. – 204 с.

Детальніше

Монографія є одним із перших мистецтвознавчих досліджень художнього образу в українському народно-сценічному танці. У виданні критично переосмислюється ряд положень і висновків про ґенезу й типологію української народної хореографії, фольклорний синкретизм.

сканирование0003БОЙКО ОЛЬГА СТЕПАНІВНА

Кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри сучасної хореографії КНУКіМ.

Закінчила Київський національний університет культури і мистецтв (2003 р.) за спеціальністю «Хореографія» та здобула кваліфікацію «Балетмейстер народної хореографії, викладач фахових дисциплін, артист»; аспірантуру (2006 р.), захистила дисертацію та отримала ступінь кандидата мистецтвознавства за спеціальністю 26.00.01 – теорія та історія культури (2008 р.).

Напрямки наукових інтересів: народний танець у системі національної культури, методологія та методи дослідження проблем української танцювальної культури, питання сучасної хореографії та хореографічної освіти в Україні.

Автор близько 20 статей з питань української та сучасної хореографічної культури.

обкл2. Гарачковська О. О. ХХ століття в українській поезії крізь призму сміху: монографія / Оксана Гарачковська. – Київ: Альфа-М, 2015. – 560 с.

Детальніше…

У монографії вперше комплексно осмислено жанрово-стильові модифікації української віршованої сатири й гумору ХХ століття, висвітлено теоретичні питання жанрової типології вітчизняної поетичної гумористики, основні етапи її становлення й розвитку.

ООГГАРАЧКОВСЬКА ОКСАНА ОЛЕКСАНДРІВНА

Кандидат філологічних наук, доцент кафедри видавничої справи та мережевих видань Київського національного університету культури і мистецтв.
1998 року закінчила Кам’янець-Подільський державний педагогічний університет, 2003 р. – Інститут післядипломної освіти Подільської державної аграрно-технічної академії.

Із 2003 р. працювала в Київському славістичному університеті на посаді завідувача навчально-організаційного відділу, заступника декана з навчальної та виховної роботи; у Київському національному лінгвістичному університеті – на посаді доцента кафедри слов’янської філології. З 2011 року – доцент Київського національного університету культури і мистецтв.

У творчому доробку Оксани Гарачковської понад 60 наукових праць. Дослідниця вивчає проблеми дитячої літератури, специфіку української віршованої сатири й гумору, класичну спадщину вітчизняного та світового письменства XIX-XX століть. Співавтор багатьох навчальних посібників: «Історія зарубіжної літератури XX століття» (К.: ВЦ «Академія», 2010, 2012), «Історія української літератури XX – початку XXI століття: у 3 т.» (К.: Академвидав, 2013-2014). Упорядник хрестоматії «Українська література для дітей» (К.: ВЦ «Академія», 2011). Автор монографії «Дивосвіт української літературної казки другої половини XX століття» (К.: Альфа-М, 2014).

Ширман на сайт3. Ширман Р. Н. Обдури мене! Мокюментарі в кіно і на телебаченні: монографія / Р. Н. Ширман; КНУКіМ. – Київ: КНУКіМ, 2015. – 204 с.

Детальніше…

Дослідження, що базується як на вивченні робіт видатних майстрів екрану, так і на власному творчому досвіді, допоможе молодим тележурналістам, режисерам, операторам краще орієнтуватися у складних стосунках між документальним та ігровим кіно і телебаченням.

Мок’юментарі – специфічний вид екранної творчості, псевдо документалістика.

ШИРМАН РОМАН НАТАНОВИЧРНШ

Кінорежисер, заслужений діяч мистецтв України.

Професор, завідувач кафедри режисури телебачення Інституту кіно і телебачення Київського національного університету культури і

мистецтв.

Співпрацює з Національною кінематекою України, студією «Інтер-фільм», телеканалами «Інтер» та ін.

Заступник голови Національної спілки кінематографістів України.

Автор книг: «Телевізійна режисура» (2004), «Алхімія режисури» (2008), «Розумне телебачення» (2011).

Лауреат Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки (2009). Лауреат Премії імені Фелікса Соболєва (2006).

Володар гран-прі XVI Відкритого фестивалю документального кіно «Росія» (2006), гран-прі за кращий ігровий фільм X Міжнародного Балканського кінофестивалю (2009), лауреат багатьох міжнародних та вітчизняних кіно-телефестивалів.

обкл4. Раденко Ю. В. Сценічна мова : навч. посіб. – Київ: Київ. нац. ун-т культури і мистецтв, 2015. – 317 с.: іл.

Детальніше…

У навчальному посібнику аналізуються теоретичні розробки та методики, художньо-мовні принципи роботи на текстом для опанування культурою і технікою сучасної сценічної мови.

ЮВРРАДЕНКО ЮЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА

Доцент кафедри режисури телебачення Київського національного університету культури і мистецтв, заслужена артистка України, лауреат конкурсу «Молодь України».

З 1985 року знімається в художніх фільмах Одеської та Київської кіностудій; працює актрисою Вінницького державного академічного музично-драматичного театру ім. М. Садовського; телеведучою програми «Зустріч із мером» та дитячої програми «Чарівниця» на Вінницькому обласному телебаченні. З 2003 року – актриса, а з 2006, після закінчення Рівненського державного гуманітарного університету (за спеціальністю режисер-постановник, режисер-педагог), – директор Першого українського театру для дітей та юнацтва (м. Львів); згодом – викладач кафедри театрального мистецтва Львівського національного університету імені
І. Франка та оперної режисури Львівської консерваторії.

У творчому доробку Ю. В. Раденко: дитячий мюзикл «Пеппі Довга-панчоха» А. Ліндгрен (2008); вистава за Кальдероном «З коханням не жартують» (2009); дублювання художніх фільмів: «Мулен Руж», «Фанфан-тюльпан», «Касабланка» та ін.

обкл5. Кириліна Ірина. Вибрані твори / упоряд., вступ. стаття, метод. рекомендації Р. О. Лоцман. – Корсунь-Шевченківський, ФОП Гавришенко В. М., 2015. – 272 с.

Збірка вибраних творів видатного українського композитора Ірини Кириліної представляє кращі обробки народних пісень, духовно-патріотичних, дитячих та ліричних пісень автора, методичні рекомендації щодо виконання творів.

фото

Заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки композиторів України, викладач кафедри естрадного співу Київського національного університету культури і мистецтв, композитор Кириліна Ірина Яківна (зліва) та упорядник збірки – лауреат всеукраїнських і міжнародних вокальних конкурсів, кандидат педагогічних наук, викладач кафедри теорії та методики постановки голосу Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, директор ГО «Народна філармонія» Лоцман Руслана Олександрівна.

Збірка відкриває творчу бібліотеку мистецького об’єднання «Народна філармонія», що з квітня 2014 року активно діє на теренах України та за кордоном. Разом з композитором Іриною Кириліною, провідними артистами естради в рамках проекту «Народна філармонія» було здійснено понад 250 концертів, благодійних акцій на підтримку українських воїнів по військових частинах всіх областей України та в зоні бойових дій.

За творами Ірини Кириліної випущено аудіодиск «Народна філармонія – Героям України», готується методичний посібник для музичних шкіл та вищих навчальних закладів.

Попередня публікаціяНаступна публікація

Схожі публікації