Книжкова таїна Миколи Ткача

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Книжкова таїна Миколи Ткача

У святковій атмосфері читальної зали Наукової бібліотеки КНУКіМ відбулась презентація персонального бібліографічного покажчика «Ткач Микола Михайлович». Створили унікальне видання і провели урочистості співробітники науково-методичного відділу книгозбірні з нагоди ювілею Миколи Ткача – кандидата історичних наук, професора кафедри культурно-дозвіллєвої діяльності.

Відкрив захід директор Наукової бібліотеки, кандидат культурології, доцент кафедри інформаційної, бібліотечної та архівної справи Юрій Горбань, який зазначив: «У 2013 році у бібліотеці започаткована серія бібліографічних покажчиків «Вчені КНУКіМ». Видання серії відображають друковані праці та наукову школу вчених університету, подають бібліографічні відомості та літературу про їхнє життя і діяльність. Сьогодні ми презентуємо четвертий випуск серії, підготовлений до 75-річного ювілею кандидата історичних наук, професора Миколи Михайловича Ткача. Над підготовкою видання працювали укладачі: Олена Омельяненко-Набіуліна та Олена Скаченко».

Матеріали покажчика розкривають наукову, педагогічну, просвітницьку, фольклорну діяльність Миколи Ткача; із можливою повнотою відображають публікації за період із 1966 року до листопада 2016.

Декан факультету культурології, кандидат культурології Валерій Кушнарьов побажав ювіляру здоров’я та нових творчих злетів і звернув увагу присутніх на те, що творчий шлях Миколи Михайловича дуже багатогранний і в часі налічує «п’ятдесят років, протягом яких видано п’ятдесят праць, а це дивовижно!».

Завідувач сектору методичної роботи Олена Скаченко висловила на адресу іменинника щирі побажання міцного здоров’я і зауважила: «В етнологічних та фольклорних розвідках Микола Ткач досить часто використовує такі словосполучення, як чотири сторони світу, чотири пори року, чотири стіни хати. Ми спробували продовжити цей ряд і за допомогою інтерактивної презентації «Микола Ткач. Грані» детальніше розповіли про чотири складові культурного світу письменника – поезію, етнологію, наукові реконструкції та культурницькі проекти».

У дарунок для Миколи Ткача прозвучала пісня «Слово до Різдва світла» (сл. М. Ткача, муз. Г. Володька) у виконанні народного артиста України Олександра Василенка.

Доктор філологічних наук, професор Микола Тимошик в урочистому зверненні підкреслив: «Микола Михайлович Ткач – дивовижний викладач, який зруйнував стереотип про педагогів своєю багатогранністю, бо відомий і як автор наукових праць, і як поет, і як фольклорист». Також Микола Степанович відмітив, що Микола Ткач для нього є уособленням справжнього українця, а не «салоїда та вареникоїда», як часто намагаються зображати нас «недоброзичливці». – «Головне, що М. М. Ткач і в радянські, і в часи незалежності завжди лишався собою – прямолінійним, відвертим, щирим».

Інна Майко, колега письменника по Чернігівському земляцтву, побажала п. Миколі наснаги і щоб властиве йому завзяття не залишало його й надалі. Зокрема Інна Іллівна відзначила громадську діяльність М. М. Ткача, розповівши, що саме завдяки його старанням відкрито в Києві (вул. Антоновича, 14) меморіальну дошку О. Ф. Кістяківському, піонеру української правової науки, діяльність якого в Україні багато років замовчувалася.

Бібліограф Наукової бібліотеки Оксана Бережна з нагоди свята підготувала буктрейлер – короткий відеосюжет – про наукову реконструкцію давньоруської пам’ятки «Слово о полку Ігоревім», виконану Миколою Ткачем, підкресливши, що робота дослідника над перекладом пам’ятки сучасною українською літературною мовою тривала 25 років.

Яскравою ілюстрацією звучання пам’ятки стали фрагменти «Слова…», виконані випускником КДІКу (нині КНУКіМ), заслуженим артистом України Тарасом Силенком у супроводі бандури.

Дякуючи за добрі і відверті слова, письменник, кандидат історичних наук, професор Микола Ткач познайомив гостей із новими збірками поезії «Цвіт-полин» та «Час любові і болю». Зворушливо прозвучав у виконанні автора вірш «Пам’яті кіборгів».

Заслужений працівник культури України, професор Петро Андрійчук у вітальному виступі зауважив, що з Миколою Михайловичем завжди легко співпрацювати через його відповідальність та виваженість. «М. М. Ткач – багатогранний: і історик, і викладач, і науковець. В цьому його особливість. Він бачить історію через фольклористику, фольклор – через історію… Від Миколи Ткача та його праць йде добро, тепло, толерантність. Це людина великої сили духу. Як бракує нам істинних, авторитетних, делікатних українців!»

Заслужений артист України Михайло Полоз привітав свого «курінного у Чернігівському земляцтві», виконавши пісню «Забуяла весна».

Композитор Геннадій Володько, який багато поетичних текстів М. М. Ткача поклав на музику, виступив з вітальним словом, відмітивши цінність його поезії – української по духу – у народженні української пісні.

Завідувач кафедри культурно-дозвіллєвої діяльності, доктор культурології, професор Ірина Петрова від імені кафедри і студентів поздоровила Миколу Ткача з ювілеєм, вручила особливий «Сертифікат щастя» за молодість, духовну зрілість і доброту.

Привітали свого викладача з виходом покажчика та ювілеєм від імені всіх студентів кафедри культурно-дозвіллєвої діяльності Марина Отрішко віршем-посвятою та Анна Муляр піснею «Моя Україна».

Усіх, хто бажає ближче познайомитися з поетичною творчістю Миколи Михайловича Ткача або заглибитися в дослідження традицій українського слова, звичаю, роду, запрошуємо відвідати у бібліотеці виставку книг автора, яка триватиме до 15 квітня.

Попередня публікаціяНаступна публікація

Схожі публікації