З нагоди Дня святого Валентина у Науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв експонувався ряд інсталяцій під назвою «Кохання – це…»
Співробітники бібліотеки підготували книжкову виставку, де були представлені книги зарубіжних та українських письменників про початок всього сущого – любов. Доповнювали виставку любовна (інтимно-філософська) лірика українських класиків та сучасників, що надихало відвідувачів долучитися до акції «Зізнайся бібліотеці в коханні», також відвідувачі Наукової бібліотеки з захватом підходили до «Бібліопередбачення».
День всіх закоханих або День святого Валентина існує вже понад півтори тисячі років. Традиція святкування прийшла до нас із Заходу. Про самого Валентина, ім’я якого носить свято, відомо зовсім небагато.
Існує прекрасна легенда про походження Дня святого Валентина. Згідно з цією легендою, Клавдій II – римський імператор, правлячий в третьому столітті нашої ери, був затятим противником шлюбних союзів, бо вони заважали його легіонерам завойовувати країни. Тому імператор видав указ, який забороняв одружуватися. Священик Валентин, всупереч указу, все-таки продовжував таємно вінчати закоханих. За це він був кинутий у в’язницю, після чого його засудили до смертної кари. Юна дочка тюремника, побачивши священика і дізнавшись його історію, полюбила його. Валентин відповів їй взаємністю. Але так як бачитися не було можливості, закохані спілкувалися за допомогою листування. 14 лютого 270 року, в день страти, священик послав своїй коханій останню любовну записку з підписом «Від Валентина».
За іншою версією легенди походження свята всіх закоханих, начальник в’язниці, де сидів Валентин за свої «злочинні» дії, випадково дізнався про цілющі здібності ув’язненого, після чого привів до Валентина свою сліпу дочку Джулію. У страшний день страти Валентин написав Джулії прощальну любовну записку. Отримавши її, дівчина виявила всередині жовтий шафран, і сталося небачене диво – вона прозріла.
Як усе було насправді, ми вже не дізнаємося, але ясно одне – молодий християнський священик дійсно загинув в ім’я любові. І цієї любові йому було відпущено дивно багато на одне його коротке життя – любов до Бога, любов до прекрасної дівчини, любов до людей взагалі, яким він допомагав і як священик, і як лікар, і як просто прекрасна людина з величезною, що творить добро, душею.
Читачі не забували й про те, що з 2012 року у День св. Валентина в багатьох країнах світу відзначають ще й Міжнародний день дарування книжок (International Book Giving Day). Його започаткувала американка Еммі Бродмур. Ідею підказав її маленький син, який запитав маму, чому немає особливого дня, коли люди дарують один одному книги.
Наукова бібліотека щиро вдячна за подарунки. Якщо не встигли подарувати книгу бібліотеці 14 лютого, не засмучуйтесь, у нас діє постійна акція «Подаруй бібліотеці книгу» до якої ви можете долучитися в будь-який момент. Натхнення! Любові! Надії! Віри! Добра!