Конференція бібліотекарів-науковців

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Конференція бібліотекарів-науковців

Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка приймала гостей з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек та 140-річчя від дня заснування. Від Наукової бібліотеки КНУКіМ були присутні Вероніка Степко, завідувач інформаційно-бібліографічного відділу та Олена Вапельник, провідний бібліограф.

Розпочалися заходи з урочистих зборів в Чернігівському обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм, на сцені якого лунали теплі слова вітань, вручали цінні подарунки та відзнаки співробітникам бібліотеки-ювіляра.

В рамках ювілейних заходів відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю «Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка: від витоків до сьогодення». Одинадцять співробітників Наукової бібліотеки КНУКіМ долучилися до роботи конференції: доповіді бібліотекарів були включені до програми та увійдуть до збірки матеріалів конференції.

Відкрила роботу конференції Інна Михайлівна Аліференко, директор Чернігівської ОУНБ, яка звернулася з вітальним словом до учасників та розповіла про історію книгозбірні.

Вероніка Віталіївна Степко привітала учасників конференції зі святом, передала вітання від керівництва Наукової бібліотеки КНУКіМ та презентувала власні видання бібліотеки, які вручила директору обласної книгозбірні. В дарунок від організаторів конференції наша бібліотека отримала видання з обмінного фонду Чернігівської ОУНБ.

З доповіддю «Вебліографія як засіб науково-методичної діяльності Чернігівської ОУНБ ім. Короленка» виступила Алла Миколаївна Мальована, заступник директора з наукової та інноваційної діяльності.

Досвідом соціокультурної діяльності Гомельської ОУНБ (Білорусь) поділилася Тетяна Леонідівна Барабанщикова, заступник директора з обслуговування користувачів. Нові та цікаві форми бібліотечного обслуговування викликали щиру зацікавленість учасників конференції.

Варто відмітити виступ Людмили Володимирівни Глазунової, кандидата наук із соціальних комунікацій, заступника директора з наукової роботи ХДНБ ім. Короленка «Нотатка у Фейсбуці: для бібліотек та про бібліотеки», в якому вона згадувала бібліотеку КНУКіМ як приклад, вартий наслідування (фахівці бібліотеки перемогли в дистанційному курсі з підвищення кваліфікації «Електронна бібліографія»).

Олена Борисівна Вапельник виступила з доповіддю «Обслуговування віддалених користувачів Наукової бібліотеки КНУКіМ за допомогою сервісу «Віртуальна довідка», в якій розповіла про систему обслуговування віддалених користувачів, провела аналіз використання сервісу та вказала на перспективи цього напрямку роботи бібліотеки вишу.

Також на конференції обговорювалися наступні питання: дослідження історії бібліотек Сіверського краю; краєзнавча робота бібліотек регіону; соціокультурна та проектна діяльність бібліотек; взаємодія користувача і бібліотеки; сучасні методи та форми інформаційно-бібліографічного обслуговування; видавнича діяльність книгозбірень; діяльність бібліотек у веб-просторі тощо.

Учасники конференції ознайомилися з книжковою виставкою, на якій були представлені видання бібліотеки, та фотовиставкою про життя бібліотеки «Бібліосушка».

Під час екскурсії організатори розповіли про проекти бібліотеки, інноваційні форми роботи та нові методи залучення користувачів.

Також в рамках конференції відбувся форум бібліотекарів області та круглий стіл «Культура академічної доброчесності і бібліотеки».

Схожі публікації