Конвергентна цифрова комунікація бібліотек

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Конвергентна цифрова комунікація бібліотек

24–25 жовтня 2019 року співробітники наукової бібліотеки КНУКіМ Юрій Горбань, кандидат культурології, директор бібліотеки; Олена Скаченко, завідувач сектору методичної роботи; Олена Омельяненко-Набіуліна, провідний бібліотекар, взяли участь у XXII Всеукраїнській науково-практичній конференції «Короленківські читання – 2019» «Бібліотеки, архіви, музеї: конвергентна цифрова комунікація, крос-медійність, клієнторієнтованість», що пройшла у Харківській державній науковій бібліотеці імені В. Г. Короленка.

Захід відбувся за участю науковців і фахівців бібліотечної, архівної, музейної справи України, провідних бібліотечних закладів Харкова, ХДАК та інших освітніх установ культури. Таке широке представництво сприяло розробці учасниками заходу інноваційної моделі поведінки в інформаційному і соціокультурному просторі, виявленню нових тенденцій та ухваленню обґрунтованих рішень.

На першій секції конференції від наукової бібліотеки КНУКіМ були представлені дві доповіді: «Гра вчить як без плагіату жить: електронні модулі інформаційної грамотності у бібліотеках зарубіжних університетів» (доповідачі Юрій Горбань, Олена Скаченко).

Головна мета доповіді полягала у висвітленні досвіду бібліотек зарубіжних університетів з покращення інформаційної грамотності молодих науковців та дотримання принципів академічної доброчесності. За допомогою інтерактивної презентації демонструвалися онлайн-інструменти дистанційного Е-навчання інформаційній грамотності, а саме – навчальні модулі, що базуються на ігрових моделях та ігровому дизайні. Друга доповідь «Проектна діяльність у бібліотеці університету» презентувала стан, ідеї та завдання проектної діяльності наукової  бібліотеки КНУКіМ (доповідач – Олена ОмельяненкоНабіуліна).

У перерві відбулося спілкування учасників конференції, обмін книжковими подарунками. Так, Харківській науковій бібліотеці імені В. Короленка, а саме – заступнику директора з наукової роботи Людмилі Глазуновій, подаровано збірник вибраних статей «Бібліотека: культурний простір та інноваційний поступ», підготовлений до 55-річного ювілею наукової бібліотеки КНУКіМ; у кабінет бібліотекознавства імені Л. Б. Хавкіної – наукові журнали КНУКіМ: «Український журнал з бібліотекознавства та інформаційних наук», «Вісник КНУКіМ. Серія: Мистецтвознавство».

На другий день конференції, у рамках проекту «Бібліотечний туризм» працівники наукової бібліотеки КНУКіМ відвідали провідні університетські бібліотеки Харкова – науковотехнічну бібліотеку Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» та наукову бібліотеку Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Під час екскурсій познайомилися із особливостями обслуговування користувачів, збереження рідкісних і цінних видань, дисертаційного фонду тощо.

Учасники конференції мали змогу узагальнити успішні практики бібліотечної спільноти у питаннях: сервісного дистанційного обслуговування в бібліотеках, архівах, музеях; соціальних медіа як платформи для залучення користувачів;  інтегрованих цифрових ресурсів; нормативноправового та технологічного забезпечення роботи з документними пам’ятками у бібліотеці, архіві, музеї та ін.

Попередня публікаціяНаступна публікація

Схожі публікації