Он-лайн виставка творчих робіт студентів кафедри графічного дизайну КНУКіМ

Кафедра графічного дизайну, разом із Науковою бібліотекою Київського національного університету культури і мистецтв, вітає всіх із останнім днем жовтня!

Співпраця кафедри з бібліотекою продовжується навіть в період карантинних обмежень. Ми вже звикли, що бібліотека завжди радо приймає графіків у своїх стінах і для проведення презентацій та тематичних зустрічей, і для поточних та звітних виставок робіт студентів та викладачів.

День 30 жовтня співпадає із завершенням виконання практичних завдань першого курсу дизайнерів-графіків по дисципліні «Композиція та проєктна графіка», а саме, вивчення основ пропорційності та рядів пропорціонування.

Універсальним структурним проявом гармонії є «золотий перетин», який зустрічається скрізь ‒ в природі, науці, мистецтві – у всьому, з чим ми стикаємося кожного дня. Графічно привабливою для виконання завдань виявилася так звана «крива Фібоначчі», яку наші студенти перетворили на яскраві тематичні композиції в різних графічних техніках.

Спіралі дуже поширені в природі. Неозброєним оком їх помітно в розташуванні насіння соняшника, в шишках сосни, ананасах, кактусах і т.д. По спіралі формуються вітряні та водяні потоки, планетарні та космічні системи, генні структури живих організмів, молекули ДНК та багато інших процесів, непомітних нашому оку.

На простих формальних прикладах, студенти досліджували системи взаємодії композиційних складових та їх підпорядкування і поступово тренувальні вправи перетворилися на цікаві тематичні композиції. Кожна з представлених робіт побудована за «кривою Фібоначчі». В деяких вона помітна, в інших ‒ ні, але розуміння побудови загальної композиції відбулося!

Виставка складається із двох розділів: вправи та творчі роботи.

Схожі публікації