Мандрівка книжковим світом КНУКіМ

Наукова бібліотека КНУКіМ > Новини > Мандрівка книжковим світом КНУКіМ

8 вересня в Науковій бібліотеці КНУКіМ відбулася урочиста зустріч зі студентами першого курсу Факультету культурології, групи КББ-45 (куратор кандидат історичних наук, доцент Олена Олександрівна Каракоз).

Із привітаннями до першокурсників звернулися директор бібліотеки, кандидат культурології, доцент Кафедри книгознавства і бібліотекознавства Юрій Іванович Горбань та заступник директора бібліотеки Лариса Анатоліївна Рибка. На адресу молоді прозвучали побажання творчих і наукових досягнень, невичерпної енергії, яскравих студентських років і не забувати про те, що книга є ключем до знань.

IMG_9872

IMG_9882

Упродовж зустрічі першокурсники не лише теоретично ознайомились зі структурою Наукової бібліотеки КНУКіМ, але й з цікавістю та захопленням відвідали всі відділи книгозбірні, дізнавшись таким чином про великі науково-інформаційні джерела, які можна використовувати під час навчання.

IMG_9886

Завідувач інформаційно-бібліографічного відділу Вероніка Віталіївна Степко акцентувала на важливості бібліографічної інформації в навчанні та науковій роботі студентів: «Ваше знайомство з бібліографією відбувається за першої спроби написати реферат чи іншу наукову роботу. Адже вміння працювати з довідково-бібліографічними ресурсами дає змогу заощадити час і сили, зорієнтуватися у величезному інформаційному просторі, швидко та ефективно знайти потрібну інформацію». Зокрема Вероніка Віталіївна звернула увагу першокурсників на нову послугу бібліотеки – онлайн-сервіс «Віртуальна довідка», що спрямована на оперативне виконання інформаційних запитів віддалених користувачів.

IMG_9897

У відділі науково-методичної роботи першокурсників зустріла завідувач сектору методичної роботи Олена Олексіївна Скаченко. Вона розповіла, що науково-методична робота полягає у мистецтві керувати інтелектуальними, організаційними і технологічними ресурсами бібліотеки.

IMG_9908

Олена Олексіївна познайомила молодь із науковими збірками, виданими бібліотекою. Тож особливу цікавість у першокурсників викликало повідомлення про можливу участь у культурно-мистецьких і наукових проектах книгозбірні.

Завідувач відділу автоматизації та комп’ютеризації бібліотечних процесів В’ячеслав Вікторович Лук’яненко поінформував щодо становлення та перспектив розвитку автоматизації Наукової бібліотеки КНУКіМ, основних досягнень на цьому шляху й очікуваних результатів впровадження нових інформаційних технологій.

IMG_9906

Також В’ячеслав Вікторович ознайомив першокурсників з автоматизованою бібліотечною системою «УФД-бібліотека» та основними принципами роботи електронного каталогу. За його словами, велику увагу відділ приділяє оцифруванню документів з метою зберігання та надання доступу користувачам до рідкісного фонду та іменних колекцій бібліотеки. До того ж студенти можуть користуватися електронним читальним залом та бездротовою мережею WI-FI.

У відділі книгозберігання майбутні книгознавці та бібліотекарі познайомилися з фондами навчальної, наукової та художньої літератури і принципами їх організації.

Змістовною була розповідь завідувача відділу Ярослава Анатолійовича Якубенка про перлину фондового зібрання бібліотеки – фонд рідкісних видань. «Це унікальні джерела відомостей з історії, культури, мистецтва, в яких збереглися і цінні прикмети епох: екслібриси, автографи, незвичайні записи видатних авторів», – зауважив Ярослав Якубенко.

IMG_9925

«Відділ комплектування та наукової обробки документів – це відділ, з якого розпочинається шлях книги в бібліотеці», – зазначила завідувач відділу Алла Анатоліївна Чернявська і привітала першокурсників із початком навчального року.

IMG_9929

«Ви стали студентами КНУКіМ – повноправними членами нашої великої і дружньої університетської родини. На вас чекає цікаве і насичене студентське життя, і лише від ваших прагнень залежить, якими будуть ці роки і чого ви досягнете в майбутньому».

Вона підкреслила, що особливість комплектування фонду Наукової бібліотеки – це його поповнення документами, які забезпечують навчально-виховний процес, науково-педагогічну та науково-дослідницьку діяльність вишу.

По завершенні екскурсії всі першокурсники були записані до Наукової бібліотеки КНУКіМ. У цьому їм допомогли працівники відділу обслуговування користувачів на чолі із завідувачем відділу Світланою Євгенівною Толочко.

IMG_9934

IMG_9918

Попередня публікаціяНаступна публікація

Схожі публікації